Християни є релігійною громадою, яка найбільше у світі піддається систематичній агресії, насильству й ненависті. Незважаючи на те, що це відбувається за межами Європи, Європейський Союз не може ігнорувати такі переслідування, заявив голова Європарламенту Мартін Шульц на конференції, що проходила у Брюсселі на тему міжрелігійного діалогу та ситуації християн у світі, інформує Радіо Ватикану.
Нині 150 000 000 християн піддаються переслідуванням за свої переконання, ідеться в доповіді неурядової організації Open Doors. Серед найбільш гнаних за віру у Христа – віряни Іраку, Сирії, Пакистану, Північної Кореї та Нігерії.
За чотири роки 700 000 християн втекли з Сирії, із 2003 року 70% їх покинули Ірак. Усього за один рік 4344 тих, що вірять у Христа, вбили, спалили 1062 церкви. Через Євангеліє близько 70 000 осіб перебувають у в’язницях Північної Кореї, а в Пакистані щороку 700 жінок стають жертвами насильницьких навернень.
Противники християнства просувають ідею, що християни є “непроханими гостями” на тих землях, де більшість жителів сповідує іслам. Однак насправді християнська присутність на Близькому Сході, на Індійському субконтиненті і в Китаї бере початок на сотні років раніше виникнення Корану. Про це під час конференції в бельгійській столиці, організованій Європейським парламентом, говорив допоміжний єпископ Мехелена і Брюсселя Жан Кокеролс, підкреслюючи незаперечний факт того, що в наші дні “християнство є найбільш переслідуваною релігією у світі”.
Крім того, соціологічні дослідження показують: чим більше християн серед населення, тим менший ризик радикалізації, зазначив бельгійський єпископ. Прелат звернувся до європейських лідерів із трьома проханнями: по-перше, забезпечити “конкретні заходи міжнародної солідарності” в реконструкції будинків, захисту місць відправлення культу і в допомозі репатріації та реінтеграції християн; по-друге, сприяти залученню до кримінальної відповідальності винних у злочинах проти християн; по-третє, аби міжнародні миротворчі програми включали також і християнських діячів.
Зі свого боку голова Європарламенту Мартін Шульц закликав Європейський Союз стати на захист християн, переслідуваних у всьому світі.