На прохання Папи Франциска українська стародавня ікона Богородиці “Милосердя двері” з польського міста Ярослав відбула до Ватикану і сьогодні, 8 грудня, відкриває Ювілейний рік Божого милосердя у всій Католицькій церкві, інформує Департамент інформації УГКЦ.
Ярославська ікона “Милосердя двері” вважається чудотворною та коронована коронами святого Папи Івана Павла ІІ 1996 року.
Після того, як комуністи закрили наш храм у Ярославі, ікону “Милосердя двері” забрали. Вона багато років була в музейних фондах і сьогодні юридично є власністю польської держави. Але УГКЦ вдалося зробити так, щоби образ повернули до храму...
Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав розповів передісторію того, як ікона “Милосердя двері” поїде до Ватикану. “Розпочав свої передріздвяні реколекції Папа Франциск. Проповідує йому реколекції отець Раньєро Канталамесса – офіційний проповідник Папського дому ще з 1980 року. А минулого тижня він проповідував їх для єпископів Синоду УГКЦ та для римо-католицьких єпископів України. На закінчення реколекцій я подарував йому копію ікони Богородиці з міста Ярослава, яка називається “Милосердя двері”. Папа Франциск почув про цей образ від отця Раньєро і сказав, що хоче, аби його оригінал був у Римі до вівторка, тобто на початок Року Божого милосердя”, – розповів Блаженніший Святослав.
Ікона “Милосердя двері” також буде офіційною іконою Року Божого милосердя в УГКЦ. Образ виставлятимуть в усіх храмах.
“Що це означає для нашої Церкви, для нашого народу – годі збагнути, адже ми так давно шукали способу, аби вся Католицька церква молилася за Україну. Зараз на наші плечі лягають дуже великі тягарі... І так виглядає, що Богородиця особисто бере на себе всі необхідні справи, аби промовити слово за Україну. І де? У Римі”, – зауважив глава УГКЦ.
Сьогодні, 8 грудня, у день свята Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці за григоріанським стилем, у Католицькій церкві офіційно розпочинається Ювілейний рік Божого милосердя. У неділю після цього Святі двері будуть відчинені у двох інших папських соборах Рима: святого Івана та святого Павла поза мурами.
О 17.00 цього ж дня кожен єпископ має відчинити двері власного катедрального собору. Упродовж Року Божого милосердя особливою увагою Церкви будуть вшановуватись інші ювілеї: богопосвячених осіб, молільників до Божого милосердя, хворих і немічних, ув’язнених, дияконів, священиків, молоді, волонтерів, працівників милосердя та інших. Крім цього, у своєму душпастирському служінні Святіший Отець здійснюватиме так звані ювілейні символи діл милосердя.
13 листопада 2016 року Святі двері в папських базиліках і єпархіях будуть зачинятись, а 20 листопада закриттям Святих дверей у соборі святого Петра у Ватикані Святіший Отець проголосить завершення Ювілейного року.
Проголошуючи Ювілейний рік, Церква проголошує Боже прощення та милосердя до людини, а також закликає християнина до відновлення своїх стосунків із Богом. Відкриття Святих дверей, які відчиняються тільки в ювілейні роки, а в інший час зачинені, є символічним свідченням, що в Ювілейний рік вірні мають нагоду пройти особливий духовний шлях. Святіший Отець обрав тему Божого милосердя для Надзвичайного ювілейного року.