У глибинах Атлантики зіткнулися дві субмарини, кожна з яких мала на борту ядерну зброю
За даними британського часопису "The Sun", аварія трапилася орієнтовно ще в ніч проти четвертого лютого, однак повідомили про неї тільки тепер. Посеред величезного Атлантичного океану на однаковій глибині перетнулися маршрути субмарин "Vanguard" британського Королівського військово-морського флоту і французької "Le Triomphant". Джерела в спільній франко-британській комісії, яка розпочала розслідування підводної надзвичайної події, повідомили, що це просто-таки унікальний випадок - у підводних човнів був один шанс на мільйон опинитися одночасно в одній точці океану на однаковій глибині.
Британська субмарина "Vanguard" - головний човен класу АПЧ (атомних підводних човнів) з балістичними ракетами на борту - передана на озброєння Королівського флоту Великої Британії в 1993 році. Водотоннажність - 16000 тонн, швидкість - 25 вузлів, стратегічне озброєння - 16 балістичних ракет "Lockheed Trident II D5". Французька "Le Triomphant" - головний човен класу стратегічних АПЧ "Triomphant" - передана військово-морським силам Франції у 1997 році. Водотоннажність - 14300 тонн, швидкість - 25 вузлів, стратегічне озброєння - 16 балістичних ракет M45 SLBM. |
"Можливі наслідки цього інциденту навіть важко собі уявити. Маловірогідно, щоб зіткнення викликало ядерний вибух, але міг статися витік радіації", - заявив після "витоку" інформації високопосадовець британського військово-морського флоту. "Гірше того, ми могли б втратити екіпаж і ядерні боєголовки. Це було б національною катастрофою", - зазначив він. Водночас британське міністерство оборони офіційно відмовилося коментувати інцидент, зазначивши лише, що загрози ядерній безпеці не було. Схожу позицію зайняло й командування французьких ВМС. Представник Франції лише зазначив, що унаслідок зіткнення ніхто з екіпажу не постраждав і не було загрози ядерній безпеці. Цікаво, що обидва в один голос зазначили, що всі підводні човни мають досконале гідроакустичне спорядження і те, що субмарини "не побачили" одна одну, пояснюється не менш досконалими антигідроакустичними приладами, які зробили корабель невидимим для супротивника. На обох субмаринах перебували приблизно по 250 членів екіпажу, кожен підводний човен ніс на борту по 16 балістичних ракет з ядерними боєголовками.