“Там на чверть колишній наш народ”

Партія іммігрантів з колишнього СРСР посіла третє місце на парламентських виборах в Ізраїлі

Партія іммігрантів з колишнього СРСР посіла третє місце на парламентських виборах в Ізраїлі

 vybor.jpg

В Ізраїлі відбулися вибори в Кнессет 18-го скликання. Незважаючи на погану погоду, явка виборців становила близько 65%. У виборах брали участь 34 партії і блоки. Будь-хто з них може оскаржити результати волевиявлення до 4 березня.

Liberman.jpg

Авігдор Ліберман, лідер партії "Наш дім - Ізраїль". Народився
5 липня 1958 року в Кишиневі. В 1978-му разом з батьками репатріювався в Ізраїль. Працював вантажником і охоронцем, навчався в Єрусалимському єврейському університеті, служив у армії. В 1988 році Ліберман став помічником Біньяміна Нетаньягу, який в 1993-му призначив Лібермана генеральним директором партії "Лікуд". У 1996 - 1997 роках - генеральний директор міністерства глави уряду. Подав у відставку після численних скандалів і поліцейських розслідувань. В 1999-му створив партію "Наш дім - Ізраїль" і був вибраний депутатом Кнессету. Одружений, має доньку і двох синів. Мешкає в селищі Нокдім в Іудейській пустелі.

Щоправда, досі немає інформації про голосування приблизно 175 тисяч військовослужбовців Армії оборони Ізраїлю. Очікується, що про те, як голосували в армії, стане відомо тільки сьогодні. Зрештою, підсумки армійського голосування торкнуться п'яти або шести мандатів, що не повинно істотно вплинути на оголошену розстановку сил.

Ім'я політика, який формуватиме коаліцію, назве президент Ізраїлю Шимон Перес, висунутий на цю посаду "Кадімою". Однак робити цього він не поспішає. Ймовірно, глава держави розпочне консультуватися з лідерами фракцій тільки на початку наступного тижня. Затримку Шимон Перес цілком обґрунтовано мотивує тим, що потрібно дочекатися завершення підрахунку голосів, зокрема, бюлетенів військовослужбовців, дипломатів і моряків.

Зазначимо, що поки що правляча партія "Кадіма" здобула лише формальну перемогу, отримавши тільки на один мандат більше за опозиційний "Лікуд". Тож тепер "золоту акцію" тримає в руках лідер партії "Наш дім - Ізраїль" Авігдор Ліберман, який користується особливою популярністю серед уродженців колишнього СРСР.

Міністр закордонних справ Ципі Лівні, яка також є лідером "переможця" "Кадіми", мусить шукати спілки або з ненависним "Лікудом", або, що значно вірогідніше, з Авігдором Ліберманом.

Водночас спритник Ліберман може взагалі позбавити "Кадіму" влади, уклавши коаліційну угоду з "Лікудом". Тим більше, що ізраїльське законодавство цілком допускає подібні викрутаси. Зрештою, багато хто впевнений, що так воно й трапиться, адже ідеологічно "Лікуд" значно ближчий ультраправому Ліберману. Обидві політичні сили категорично виступають проти компромісу з Палестиною, а Ліберман навіть пропонує позбавляти громадянства нелояльних до держави ізраїльських арабів. Крім того, не варто забувати, що Авігдор Ліберман свого часу був найближчим помічником лідера "Лікуду" Біньяміна Нетаньягу.

За даними виборчої комісії Ізраїлю, перші чотири місця посіли такі партії: "Кадіма" - 28 мандатів (22% голосів), "Лікуд" - 27 (21%), "Наш дім Ізраїль" - 15 (12%), "Авода" - 13 (10%). Загалом у Кнессеті 120 депутатів.

Правом голосу володіли 5 278 985 громадян (на 264 363 людини більше, ніж на виборах у Кнессет 2006 року). Всього функціонувало 9 263 стаціонарних виборчих дільниць і 1319 пересувних - для людей, які через різні причини позбавлені можливості вийти з дому. Ще 194 виборчі урни було встановлено у великих лікарняних центрах, 56 - в пенітенціарних установах.

Найімовірніше, результати виборів означають, що на планах укладення перемир'я між Ізраїлем та палестинським рухом ГАМАС можна ставити жирний хрест. Авігдор Ліберман сповідує вкрай жорстку антиарабську ідеологію і навіть чути не хоче бодай про найменші поступки палестинцям. Під час виборчої кампанії партія "Наш дім - Ізраїль" зробила ставку на жорсткі заяви щодо палестинців, проголошуючи своєю метою цілковиту анексію тих територій на Захід­ному березі Йордану, на яких розміщені єврейські поселення. "Я не готовий поступитися жодним сантиметром єврейської землі задля рукостискання з Арафатом або заради обіду в Білому домі з президентом Клінтоном", - публічно заявив свого часу Авігдор Ліберман. Навряд чи його погляди з того часу дуже змінилися. Реакція палестинців також є показовою. "Вони проголосували за тих, хто озвучував найбільш екстремістські гасла", - заявив Reuters представник руху ГАМАС Фавзі Баргум. Тож миру на Близькому Сході поки що чекати не варто. 

Суб'єктивний погляд

Ципі Лівні, міністр закордонних справ Ізраїлю, лідер партії "Кадіма":

Більшість літніх російськомовних громадян Ізраїлю, які заробили пенсійний стаж у країнах колишнього СРСР, повинні одержувати пенсію з бюджетів тих країн, де вони працювали, - Росії, України та інших. Як міністр закордонних справ, я працюю зараз над тим, щоб у них були такі права, ми зараз у процесі ви­рішення цього питання.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.6953 / 1.59MB / SQL:{query_count}