Оксана Куманська-Нор,
заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Львівській області:
– З 10 вересня можна подати заяву на реєстрацію шлюбу онлайн у десяти РАЦСах Львівщини, а саме у: Львівському міському, Франківському, Галицькому, Залізничному, Шевченківському і Личаківському відділах державної реєстрації актів цивільного стану в місті Львові та в Дрогобичі, Самборі, Стрию і Трускавці.
Хочу наголосили, що така заява може містити прохання не лише про реєстрацію шлюбу, а й про:
* розірвання шлюбу на підставі судового рішення (якщо подружжя не має дітей) за спільною згодою;
* зміну прізвища;
* повторну видачу свідоцтва про реєстрацію акту цивільного стану;
* надання витягу з реєстру;
* внесення змін до актового запису.
Для онлайн-реєстрації потрібно зайти на веб-портал “Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану” (dracs.minjust.gov.ua) і зареєструватися. Для реєстрації треба ввести логін і електронну адресу, на яку надійдуть логін і пароль, що будуть ключем-входом у особистий кабінет заявника. В своєму кабінеті ви отримаєте доступ до заповнення реєстраційних форм і заяв у сфері реєстрації актів цивільного стану.
Для реєстрації шлюбів онлайн потрібно подати заяву або звернення. Заява – це документ, надісланий із накладеним електронним цифровим підписом. Відповідно особа таким чином надсилає заяву із потрібними сканованими документами. В день, коли надійшла заява, працівник відділу реєстрації актів цивільного стану розглядає папери і дає відповідь, в якій зазначає дату отримання свідоцтва про шлюб.
Якщо ж не маєте електронного цифрового підпису, можете подати онлайн звернення для того, аби оформити заяву. Таке звернення розглядається відразу. У цьому випадку впродовж трьох днів ви зобов’язані будете прийти у РАЦС, аби підписати заяву про реєстрацію шлюбу.
Аналогічна процедура передбачена і при реєстрації народження дитини, смерті особи та при повторній видачі свідоцтва про реєстрацію акту цивільного стану. Але в таких випадках – це реєстрація звернень про прийом, а не заява! Працівники вказують час і годину, щоби особа не стояла у черзі.
Електронного цифрового підпису не варто “боятися”. Часто доводиться подаватися звернення, а не заяви через те, що в багатьох його немає. Чомусь українці ще уникають такого підпису, хоча це дуже потрібна річ, зручна. Адже Мін’юст та інші міністерства переходять на спрощену процедуру надання послуг громадянам. Електронний підпис у Львові можна зробити на державному підприємстві “Національні інформаційні системи”, що на вул. Зеленій, 149, а також в Акредитованому центрі сертифікації ключів ДФС.
Щоб отримати електронний цифровий підпис, знадобляться такі документи:
– паспорт;
– ідентифікаційний код;
– заява відповідного змісту.
У ДФС ця послуга безкоштовна, а в “Національних інформаційних системах” обійдеться в 48 гривень (електронний підпис буде дійсний рік) і 96 гривень (електронний підпис діятиме два роки).
http://vk.com/id186865305
добрий день яби хотіла поцікавитися якщо внас є дитина і ми нерозписані чи можна розписатися протягом кількох днів