Вступ до вишів: що може змінитися

Міносвіти розробило новий проект Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2016 році

Міністерство освіти і науки України розробило новий проект Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2016 році. Текст проекту документа на своїй сторінці у Facebook оприлюднив міністр освіти і науки Сергій Квіт.
Документ містить ряд новацій, які після громадського обговорення можуть стати нормами у вступній кампанії – 2016.

Подача заяв: і в паперовому вигляді, і в електронному
– Вступ за освітньо-кваліфікаційними ступенями бакалавра, молодшого бакалавра, спеціаліста та магістра за медичним, ветеринарним та фармацевтичним спрямуваннями здійснюватиметься тільки на основі повної загальної середньої освіти. На денну форму навчання можна подавати заяви лише в електрон­ному вигляді.
– Абітурієнти, які вступатимуть до вишів на місця державного замовлення, можуть подати до 15 заяв максимум на п’ять спеціальностей. У той же час вступники можуть подавати необмежену кількість електронних заяв на різні спеціальності, якщо не претендують вчитися на “бюджеті”.
– Всі інші абітурієнти зможуть подавати заяви тільки в паперовому вигляді. Як і минулого року, їх можна буде подавати не більш ніж на три напрями підготовки та максимум до п’яти вищих навчальних закладів.

Минулорічні сертифікати не знадобляться
– Принцип пріоритетності заяв, що був започаткований цього року, збережеться й наступного.
– Вступати до вишів можна буде тільки за сертифікатами ЗНО 2016 року.
– Достовірність персональних даних абітурієнтів перевірятимуть за Єдиною електронною базою з питань освіти.
– Місця державного замовлення будуть у вишах державної, приватної та комунальної власності.
– Вищі навчальні заклади самостійно визначатимуть перелік сертифікатів незалежного оцінювання, необхідних для вступу за тим чи тим напрямом підготовки, та рівень їх складності.

Як рахуватимуть бали 
– Під час конкурсного відбору осіб, які вступатимуть до вищих навчальних закладів для здобуття ступеня бакалавра, враховуватимуть бали сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (результати вступних іспитів, творчих конкурсів) з трьох (чотирьох) предметів залежно від вибору спеціальності. При цьому один предмет може встановлюватись на вибір вступника. Як рахуватимуть бали 
– Під час конкурсного відбору осіб, які вступатимуть до вищих навчальних закладів для здобуття ступеня бакалавра, враховуватимуть бали сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (результати вступних іспитів, творчих конкурсів) з трьох (чотирьох) предметів залежно від вибору спеціальності. При цьому один предмет може встановлюватись на вибір вступника. 
– Виші у своїх власних правилах прийому встановлюватимуть перелік та кількість сертифікатів ЗНО, рівень складності (базовий чи поглиблений) завдань зовнішнього незалежного оцінювання.
– Абітурієнти, які вступатимуть до вишів на денну форму навчання для здобуття ступенів молодшого бакалавра, бакалавра, а також магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного або ветеринарного напрямів на основі повної загальної середньої освіти, подаватимуть заяви про вступ тільки у електронному варіанті. А от подання заяв у електронному варіанті на освітні програми, на яких не передбачається прийом на “бюджет”, обмежуватись не буде. Всі інші категорії вступників зможуть подавати заяви тільки в паперовому варіанті. 
– Один із предметів замінюватимуть конкурсом творчих або фізичних здібностей, якщо він передбачений для вступу на певну спеціальність. Вага бала за конкурс творчих або фізичних здібностей у разі його проведення – не більш ніж 25 відсотків конкурсного бала, крім творчого конкурсу, при вступі на підготовку за спеціальностями галузей знань “культура і мистецтво” та “архітектура і будівництво”, вага бала яких може становити не більш ніж 50 відсотків конкурсного бала.
– Обов’язковим конкурсним предметом у 2016 році стане українська мова та література.
– Вага середнього бала документа про повну середню освіту повинна становити від 0 до 10 відсотків конкурсного бала.
– Вага бала за особливі успіхи або за успішне закінчення підготовчих курсів вищого навчального закладу може коливатися в межах 0 – 5 відсотків конкурсного бала.
– Вступники, які подаватимуть сертифікат з тесту загальних навчальних компетентностей, допускатимуться до участі у конкурсі незалежно від кількості балів у сертифікаті.
– Постраждалим учасникам акцій громадянського протесту під час Революції Гідності, які отримали інвалідність, військовослужбовцям, демобілізованим із зони проведення АТО, та особам, які закінчили загальноосвітні навчальні заклади до 2011 року включно, може бути зарахований бал сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з тесту загальних навчальних компетентностей.

Терміни подачі документів
Строки прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання у 2016 році особливих змін не зазнають: 
– прийом заяв та документів у паперовому або електронному вигляді від вступників на денну форму навчання на основі базової та повної загальної середньої освіти має розпочатися 11 липня і закінчитися о 18.00 28 липня;
– традиційно раніше, 21 липня, закінчиться прийом документів від абітурієнтів, які вступатимуть до вишів на основі вступних іспитів, творчих конкурсів або за результатами співбесіди. Відповідно, співбесіди, конкурси та вступні іспити проводитимуть з 22 липня до 28 липня; 
– зарахування вступників на денну форму навчання на місця держбюджету на основі базової та повної загальної середньої освіти відбудеться 10 серпня; 
– зарахування вступників, які вчитимуться за гроші фізичних та юридичних осіб, – не пізніше 15 серпня.
Рейтинговий список вступників, які подають документи для здобуття ступеня молодшого бакалавра і бакалавра, а також магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань із зазначенням рекомендованих до зарахування, сформують не пізніше 12.00 2 серпня.

Зауваження і пропозиції до Проекту можна надсилати до Міністерства освіти і науки до 8 жовтня 2015 року на електронну адресу: d_kumkov@mon.gov.ua.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0280 / 1.59MB / SQL:{query_count}