Як повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун, уже підписали наказ про формування Науково-методичної ради при Міністерстві освіти і науки України – дорадчого органу, що розроблятиме стандарти освіти. З її слів, у новому положенні прописано, що до розробки стандартів мають залучатися роботодавці та професійні асоціації. “Це основні інституційні важелі для того, щоб підтягнути зміст освіти до потреб ринку праці”, – каже урядник.
Відбір членів Науково-методичної ради і науково-методичних комісій, які формуватимуть стандарти, здійснюватиметься на конкурсній основі. До кожної науково-методичної комісії мають бути залучені роботодавці з тієї чи іншої сфери, аби, формуючи стандарти, можна було почути їхні думки, інформує
osvita.ua.
“Вплив роботодавців на стандарти й акредитацію вищих навчальних закладів закладений у Законі України “Про вищу освіту”. Створення Науково-методичної ради і науково-методичних комісій – тільки перший крок до формування стандартів. Після цього їх необхідно буде реалізовувати на рівні університетів”, – каже заступник міністра.
Зі слів Совсун, для працедавців також має значення диплом вищого навчального закладу, у якому навчався фахівець, адже працедавці добре розуміють, що в різних університетах різна якість підготовки. “Звісно, це не означає, що в якомусь слабкому університеті не може бути випускника з хорошим рівнем підготовки, але здебільшого працедавці орієнтуються на престижні університети з хорошою якістю підготовки. Абітурієнти також мають думати про те, що ВНЗ, у який вони йдуть навчатися, визначатиме їх майбутнє”, – резюмувала вона.