Кабмін ухвалив постанову, згідно з якою діятиме новий порядок затвердження рішень про присвоєння вчених звань, а також зразки державних документів про них.
Порядок цей визначає механізм затвердження атестаційною колегією МОНу рішень про присвоєння вчених звань професора, доцента та старшого дослідника вченими радами вищих навчальних закладів або вченими радами наукових установ. Передбачено, що вчені звання присвоюватимуть вчені ради, а рішення вчених рад затверджуватиме атестаційна колегія МОНу.
Зокрема, вчене звання доцент присвоюватимуть працівникам вишів, які мають:
– науковий ступінь;
– стаж роботи на посадах науково-педагогічних або наукових працівників;
– сертифікат з мовної освіти на рівні, не нижчому В2;
– документи, які підтверджують міжнародний досвід кандидата на отримання звання;
– публікації наукових праць у виданнях, включених до міжнародних наукометричних баз.
Крім того, вчене звання доцента може присвоюватися й діячам культури та мистецтв, які працюють у вишах, педагогічна робота яких відповідно до навчальних планів передбачає індивідуальну роботу з опанування мистецьких вмінь і навичок та безпосередньо впливає на формування професійної майстерності майбутнього митця.
Згідно з новим порядком затвердження рішень про присвоєння вчених звань, атестаційні справи надсилаються до МОНу для розгляду атестаційною колегією.
Особи, які отримали атестати про вчені звання до набуття чинності новим порядком затвердження рішень про присвоєння вчених звань (1 січня 2016 року) і отримують надбавку за вчене звання у розмірі, меншому за граничний розмір, на бажання мають право пройти переатестацію з 1 січня 2017 року.
Визнаватимуться дійсними та не підлягатимуть обміну атестати, видані атестаційними органами СРСР і Російської Федерації до 1 вересня 1992 року, а також атестати, видані Вищою атестаційною комісією та Міністерством освіти і науки, молоді та спорту.
МОН протягом двох місяців має затвердити порядок присвоєння вищими навчальними закладами та науковими установами вчених звань, а також порядок їх позбавлення.