Міністерство освіти і науки має намір провести моніторинг виконання положень Закону України “Про вищу освіту” щодо діяльності органів студентського самоврядування у вишах. Цей закон передбачає обов’язкове функціонування студентського самоврядування як інституту, що забезпечує участь здобувачів вищої освіти в управлінні навчальним закладом, інформує Освіта.ua.
Студентське самоврядування має об’єднувати всіх студентів вишу незалежно від курсу і форми навчання. Крім того, у МОН зазначають, що студентське самоврядування здійснюється студентами безпосередньо і через органи студентського самоврядування, які обираються шляхом прямого таємного голосування студентів. Проведення виборів у формі конференції, а також втручання адміністрації вищого навчального закладу та інших посадових осіб у процес проведення виборів суперечить вимогам закону.
“Міністерство як уповноважений орган звертає особливу увагу на те, що органи студентського самоврядування та інші студентські організації може очолювати виключно особа, котра має статус студента (курсанта) відповідного вищого навчального закладу”, – наголошують у Міносвіти і звертають особливу увагу керівників вишів, що, відповідно до законодавства, адміністрація не має права втручатися в діяльність органів студентського самоврядування, а керівник ВНЗ повинен створити належні умови для діяльності органів студентського самоврядування.
Також керівники вишів мають створити умови для участі представників органів студентського самоврядування у робочих органах навчального закладу, зокрема в ректораті, деканаті, приймальній комісії, адміністративній раді тощо.
Не менш як 10 відсотків вченої ради, яка є колегіальним органом управління вишу, мають становити виборні представники з числа студентів.
У МОН кажуть, що персональну відповідальність за достовірність інформації, наданої міністерству, несе керівник ВНЗ.