Випробувальний термін: тривалість і оплата

“Я – студентка четвертого курсу. Зараз мені пропонують роботу, але з випробувальним терміном. Скажіть, будь ласка, чи повинні його оплачувати, якщо особу беруть на роботу? А ще мене цікавить, як довго він триває і скільки мусять платити: повну ставку чи половину?” Марія Калитяк, м. Львів

Олег Мицик, адвокат:
– Укладаючи трудовий договір, сторони можуть обумовити угодою випробувальний термін з метою перевірки відповідності працівника роботі, яку йому доручають. Умову про строк випробування повинні застерегти в наказі (розпорядженні) про прийом на роботу. Відмова працівника від встановлення випробувального терміну може бути підставою для відмови у прийомі особи на роботу.
Випробувального терміну не встановлюють, приймаючи на роботу: 
* осіб, які не досягли 18 років; 
* молодих робітників після закінчення професійних навчально-виховних закладів; 
* молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів; 
* осіб, звільнених у запас із військової чи альтернативної (невійськової) служби;
* інвалідів, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи. 
Випробувального терміну не встановлюють також у випадку, коли особу беруть на роботу в іншу місцевість або переводять працювати на інше підприємство, в установу чи організацію, а також у інших випадках, якщо це передбачає законодавство.
У період випробувального терміну на працівника поширюються всі вимоги і гарантії законодавства про працю, передбачені для співробітників підприємства, зокрема, з оплати праці. Якщо особу взяли  на роботу з неповним робочим днем (не на повну ставку) і вона проходить випробування, то й оплату праці (як під час випробувального терміну, так і після нього) здійснюють відповідно до відпрацьованого часу.
Строк випробування, якщо інше не встановлює законодавство України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках (за погодженням із відповідним виборним органом первинної профспілкової організації) – шести.
Якщо працівник у час випробувального терміну був відсутній на роботі у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або з інших поважних причин, строк випробування можуть продовжити на відповідну кількість днів, упродовж яких його не було.
Коли строк випробування закінчився, а особа й далі працює, її  вважають такою, що пройшла випробування, тож наступне розірвання трудового договору допускають лише на загальних підставах.
Якщо протягом строку випробування встановили невідповідність працівника роботі, на яку його взяли, власник або уповноважений ним орган протягом цього строку може розірвати трудовий договір.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4569 / 1.55MB / SQL:{query_count}