Тракторні протести

Світова криза вдарила не лише по банках та промисловості - несолодко й селянству. Фермери не сидять, склавши руки, й намагаються протестувати.

Світова криза вдарила не лише по банках та промисловості - несолодко й селянству. Фермери не сидять, склавши руки, й намагаються протестувати.

Так, у Латвії селяни у вівторок вранці заблокували своїми тракторами будівлю Міністерства землеробства. Очевидці кажуть про щонайменше 100 тракторів, причому в колоні були помічені цистерни, в яких, як підозрюють спостерігачі, знаходиться гній. Протестанти обіцяють, що залишаться там до тих пір, поки їх не почує уряд. Акцію підтримали підприємства громадського харчування - селян безкоштовно годують ресторани "Lido", "Гутенбергс", а також відомий кухар і телеведучий Мартіньш Рітіньш. Напередодні Латвійське об'єднання сільгоспвиробників - Селянський Сейм - звернулося до міністра землеробства республіки Мартіньшу Розі з вимогою піти у відставку. Міністерські нерви не витримали після появи на вулицях Риги трун з відтятими коров'ячими головами, що мали б символізувати жалюгідну ситуацію в сільському господарстві країни.

27 січня латвійські селяни провели попереджувальну акцію протесту, висунувши уряду низку вимог і давши на їх виконання тиждень. Серед вимог - відкласти виплату основних сум за кредитами на рік; негайно виплатити фермерам цільові платежі ЄС і національні субсидії; виділити гарантовану державою кредитну лінію для збільшення оборотних коштів.

У грудні Латвія завершила переговори з Європейською комісією і Міжнародним валютним фондом про фінансову допомогу для стабілізації економіки. МВФ і ЄК висловили готовність надати республіці до 2011 року кредит у розмірі
7,5 мільярда євро. Ці гроші Латвія планує витратити на покриття дефіциту державного бюджету, який становить 4,9%, а також на стабілізацію банківського сектору і підтримку підприємців.

Варто зазначити, що Латвія - одна з найбільш потерпілих від кризи країн ЄС - зараз фактично є країною-банкрутом. Антикризовий план уряду країни, який передбачає скорочення витрат всіх державних установ на 15%, заморожування зарплат бюджетникам, а також підвищення податків, спричинив масові безлади, під час яких в місцевих засобах масової інформації навіть з'являлися заклики до державного перевороту.

Тим часом тракторні протести вирують і в Греції. В порту Пірей відбулися зіткнення поліції з фермерами. За даними інформаційного агентства AFP, 1200 фермерів у супроводі 500 тракторів мали намір приїхати до Афін і влаштувати біля будинку Міністерства сільського господарства мітинг, однак поліція перешкодила їм вийти за межі міста-порту. Кілька людей постраждали, четверо арештували. Грецькі фермери з 19 січня протестують проти низьких цін на бавовну, зерно, маслини й персики.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4636 / 1.55MB / SQL:{query_count}