Отрута для немовлят

Китай знову опинився в епіцентрі харчового скандалу

Китай знову опинився в епіцентрі харчового скандалу

china.jpg

Експерти виявили у дитячому харчуванні тайванського виробництва шкідливі бактерії, які вважаються збудниками харчових токсикоінфекцій і є особливо небезпечними для дітей зі слабким імунітетом. До країни ввезли партію в 10 тисяч тонн, і точно сказати, скільки отрути спожили китайські немовлята, не може сказати ніхто. Наразі скарг до медичних закладів не надходило, але потенційні наслідки можуть бути фатальними.

Нагадаємо, що у вересні минулого року Китай вже відзначився так званим меламіновим скандалом. Щоб підвищити вміст білка в дитячому харчуванні, 22 китайські компанії додавали до нього промисловий хімікат меламін, до того ж з такою високою концентрацією, що з отруєнням госпіта­лізували понад триста тисяч дітей. Шестеро померли через відмову нирок.

Особливої гостроти ситуації надало те, що отруйне дитяче харчування з Китаю поставляли й на іноземні ринки: токсичну суміш експортували до азій­ських країн. Зокрема, велику партію порошкового молока для харчової промисловості відправили до Тайваню. Офіційних поставок продукції до країн Америки та Європи не зафіксовано, однак теоретично вона могла потрапити на прилавки й цих країн, оскільки Китай - найбільший експортер дитячого харчування у світі.

Винуватців покарали наприкінці січня цього року. Китайський суд присудив двом високопосадовцям компанії "Sanlu" смертний вирок. Ще декілька працівників компанії отримали довічне ув'язнення. Під час слідства довели, що лише у серпні - вересні 2008 року компанія "Sanlu" випустила 904 тонни дитячого харчування, отруєного меланіном, котре повністю розкупили. В якості відшкодування компанія також виплатила компенсації постраждалим сім'ям вартістю більше 130 мільйонів доларів.

До речі, вже не вперше саме ця компанія замішана в  таких скандалах. У 2004 році  щонайменше 13 дітей померли від недоїдання після харчування порошковим молоком, в якому практично не було калорій.

Надгучним для Китаю виявився і 2007 рік. Зокрема, виведено з обігу більш ніж 150 харчових брендів для котів та собак. Розслідування довело, що тисячі тварин померли від "меламінового корму", який виготовлявся аналогічно до "дитячого харчування".

У чорному списку небезпечної китайської продукції свого часу виявилася й  зубна паста. На початку червня 2007 року американська компанія "Gold City Enterprise LLC", що імпортує в США з КНР гігієнічну продукцію, відкликала 170 тисяч тюбиків зубної пасти на всій території США через вміст у продукції небезпечного для здоров'я хімікату - діетіленглі­колю (згущувач, що використовувався як дешевший замінник гліцерину).

Не встиг світ забути скандал із токсичною зубною пастою з Китаю, як розгорівся новий - із дитячими іграшками. Уперше преса заговорила про це теж у червні 2007 року, коли американська компанія RC2 відкликала 1,5 мільйона іграшкових потягів китайського виробництва. Причиною такого кроку стало те, що всі іграшки були покриті фарбою з високим умістом свинцю. Через тиждень в США найбільший світовий виробник іграшок, американська компанія "Маттел" теж відкликала з продажу більш ніж 18 мільйонів зроблених у Китаї забавок через нову хвилю побоювань щодо їхньої безпеки. А тим часом "іграшкова війна" обернулася для Китаю неіграшковими наслідками. США першими розпочали війну з китайським непотребом. Приклад американців наслідували аж 32 країни світу, які відкликали з продажу китайські іграшки.

Для повноти картини варто згадати ще про дитячі ліжечка китайського виробництва, через невдалу конструкцію яких загинули троє немовлят у США, і про цукерки "Pokemon" та "Valentine lollipops" зі шматочками металу всередині.

Офіційна реакція Китаю на такі скандали завжди з'являється з певним запізненням. Водночас у Пекіна виникають підозри, що нарікання на неякісні товари з цієї країни є перебільшеними. Увагу привертає також те, що більшість нарікань на якість китайського експорту надходить зі США та Японії - саме тих країн, які найбільше занепокоєні зростанням впливу китайської економіки у світі.

Однак це лише думка офі­ційних осіб, пересічне населення вважає інакше. Власне через невпинність таких скандалів у Китаї розпочався масовий вихід з лав китайської компартії. Громадяни Китаю останнім часом висловлюють велике невдоволення фальшивими товарами, якими, на їхню думку, заповнені ринки країни. Вони кажуть, що небезпечні для здоров'я продукти, ліки, а також одяг і дитячі іграшки з'явилися саме через відсутність контролю з боку уряду, через те, що компартія "вигодувала" корумпованих чиновників, які не лише не здійснюють належного контролю, а й покривають підприємства, на яких незаконно виробляються всі ці товари. Віруючі китайці вважають, що такі випадки, коли в продукти для отримання більшого прибутку додають хімічні речовини, знаючи, що вони небезпечні для здоров'я, трапляються через невпинне падіння моральності китайців, яких компартія виховує у дусі атеїзму і безбожництва.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5877 / 1.58MB / SQL:{query_count}