“Щоб тобі, дитинко, смакувало як удома!”

Напередодні Дня Незалежності волонтери закликають містян приєднатися до акції “Вареник” – приготувати три тонни домашніх наїдків для бійців АТО

фото: facebook/Ксенія Клим
У кожного свій фронт. Львівські господині теж воюють, але на своєму фронті – кулінарному. Доки їхні чоловіки перебувають на захисті Батьківщини, забезпечують їм надійний тил тут, удома, а крім того, дбають про те, щоб вони були ситі. Вареники, голубці, сухофрукти, книжки – ось далеко не весь перелік усього, що готують і збирають львівські волонтерки для наших вояків.  

Операція “Вареник”

Хто й коли придумав таку акцію – нагодувати наше військо домашніми варениками та голубцями – волонтерки вже й не пригадують. Проте організовують її вже не вперше. Готувалися до чергової поїздки напередодні Великодня, накрутили голубців і наліпили вареників. Такий креатив був високо оцінений на передовій. Отож і напередодні Дня Незалежності дівчата вирішили нагадати нашим хлопцям у такий спосіб про домашній затишок.  
“Народна Самооборона Львівщини готується до чергової поїздки на схід. Потреби військових не змінилися – можна приносити все те, що й раніше. Цього разу ліпитимемо вареники. Потішимо наших хлопців цією домашньою стравою”, – розповіла “Пошті” волонтерка, співкоординатор Центру забезпечення військових Народної Самооборони Львівщини Ірина Яремко.
Не встигли волонтерки оголосити старт мирної операції під кодовою назвою “Вареник”, як чимало охочих уже зголосилися. Волонтерки пояснюють це тим, що вареники – не розкіш, а доступний наїдок для різних категорій львів’ян. Навіть попри подорожчання його складників борошно і картопля знайдуться на кожній кухні. 
“У польових умовах військові їдять різні харчі, а вареники – це домашня їжа, тепло і затишок рідного дому. Якби ви тільки знали, як тішилися наші хлопці, коли ми вперше привезли їм вареників! А самі жінки, які їх ліпили! За один вечір суботи 30 жінок зробили 200 кілограмів вареників! Отак собі сиділи, гомоніли і ліпили”, – каже волонтерка Центру забезпечення військових Народної Самооборони Львівщини Ксенія Клим. 
Дівчата підійшли до підготовки домашньої страви творчо – малюють листівки з побажаннями для хлопців, пишуть їм листи і прикріплюють все це до відерок, наповнених варениками. А одна бабуся написала військовим таке пронизливе послання: “Щоб тобі, дитинко, смакувало як удома!”

фото: facebook/Ксенія Клим
В процесі ліплення вареників трапляються справжні дива. “До нас приїхала жінка з Миколаєва, привезла відерко вареників. Отак сиділи, ліпили, і вона якось між іншим розповіла, що її син також воює. Слово за слово, і тут виявляється, що ми минулого разу відвідували саме ту бригаду, в якій служить її син! Тож узяли в мами його номер телефону і наступного разу Іван їв уже мамині вареники”, – веде далі Ксенія Клим. 
Вареники необхідно зварити, вистудити, поскладати у відерка та щедро помастити смальцем. Це перевірений ще нашими прабабусями спосіб їх зберігання 
Зі її слів, тоді вдалося завезти героям одних лише вареників 1300 кілограмів, а ще голубці, домашні шніцелі, різну випічку. Загалом 30 тонн води та продуктів!
“Бачили б ви ці щиро здивовані, ще зовсім дитячі очі... Вони кажуть, що ніби вдома побували! Хочеться з вашою допомогою, небайдужі патріоти, зробити щасливими всіх наших захисників. Один витрачений вечір із подругами на кухні дорівнює теплу домашнього настрою там, далеко від рідної домівки, поміж обстрілами. Передайте і ви свою турботу про героя на передову. Начинку можете обрати на власне бажання, раніше ми робили різні вареники: і звичні – з картоплею та сиром, і солодкі – з ягодами”, – запевняє Ксенія Клим.
Окрім вареників, волонтери везуть на передову всі домашні страви, які ми з вами принесемо. А вже 21 серпня у складі волонтерського десанту Народна Самооборона Львівщини вирушить на Донбас. Долучитися до операції “Вареник” можна в такий спосіб: “Коротенький інструктаж, як зберегти свіжість вареників (вареники необхідно зварити, вистудити, поскладати у відерка та щедро помастити смальцем). Це перевірений ще нашими прабабусями спосіб їх зберігання. Ми замовимо рефрижератор, щоб доставити всю цю смакоту на передову. Оскільки “холодильник” рушає у п’ятницю зранку, продукти збираємо в четвер”, – пояснює волонтерка.
Як свідчить досвід львівських волонтерок, вареники, транспортовані в такий спосіб, не псуються. Хлопці їх одразу ж підігрівають на сковорідках.
За один вечір суботи 30 жінок наліпили 200 кілограмів вареників!
Останнього разу, коли волонтери їздили до вояків, то привезли їм півтори тонни домашніх вареників! За попередніми підрахунками, цього разу львівські ґаздині мають намір перевершити самих себе і наліпити аж три тонни вареників! Проте, як кажуть волонтерки, це ще не межа – рекордну кількість цього домашнього наїдку львів’янки планують наліпити в день перемоги над ворогом, кажуть, що саме це їхня кінцева мета.
А кому не лежить душа до ліплення вареників, можна долучитися до плетення сіток. 

фото: facebook/Ксенія Клим
“Минулого тижня ми доплели сітку. З понеділка починаємо наступну. Кожні руки на вагу золота. Долучайтеся, раді кожному!” – закликають волонтери. 

Сухофрукти і книжки

Проте не варениками єдиними. Письменниця і волонтерка Маріанна Кіяновська також готується до поїздки на передову напередодні Дня Незалежності. 
“Двадцятого серпня виїжджаю зі Львова. Знову вирушаємо з волонтерами в зону АТО, – каже вона. – Через мене безпосередньо на передову для бійців можна передати сухофрукти, як і минулого разу, а також книжки, предмети гігієни, каву, сигарети, вологі серветки, тобто все, що належить до їхніх потреб. Я розумію, що зараз літо, у кожного свої пріоритети. І здається, що війна – далеко, а вона близько…”
Як каже Маріанна, тепер нашим бійцям дуже потрібні сонячні батареї, які працюють від денного світла. 
“Військові дії активізувалися, частіше вимикається струм, і хлопці просто по кілька діб не можуть зарядити свої мобільні телефони. Ці прості речі врятують не одне життя”, – зазначила “Пошті” письменниця й уточнила, що на сонячні батареї (для заряджання акумуляторів рацій та мобілок там, де нема струму, наприклад, в окопах) грошей зібрати наразі не вдалося. 
“Точніше, не вдалося зібрати грошей на більш-менш гуртову кількість, щоби можна було купити їх трохи дешевше. Гроші, зібрані на ці сонячні батареї, йдуть окремим списком. 19 серпня я закуповуватиму на зібрані іншим списком гроші сухофрукти та книжки. Оскільки їдемо на День Незалежності, просять брати українську символіку. Гроші на закупівлю сухофруктів та книжок можна буде передати нам до вечора 18 серпня, а 19-го – в обід, з 13.00 до 14.00. Ми з друзями стоятимемо біля Нептуна на площі Ринок”, – пояснила Маріанна Кіяновська. 
З термінових потреб наших військових – протигрибкові препарати (взуття військові отримують не завжди якісне, і в спеку активізується нігтьовий грибок), пластирі (бо рани на ногах не встигають гоїтися), а також різні групи знеболювальних ліків. 
“Особливість цієї поїздки – буде кілька зустрічей із дітьми в дитсадках та школах у визволених містах, тому дуже прошу, якщо в когось є гарні дитячі книжки (українською мовою!), мати це на увазі. Книжки передаватимемо із рук у руки. Як директор премії “Великий їжак” я вже закупила для подарунків цим дітям певну кількість книжок, але було б чудово, якби до цього долучилося більше людей. Звіт щодо зібраного і переданого оприлюдню особисто”, – написала вона на своїй сторінці у Facebook.
Сухофрукти, книжки, все, що анонсувала Маріанна Кіяновська, можна передати безпосередньо їй, а можна скерувати на Харків, де дислокується волонтерська група  “Доброчинець”, з якою співпрацює письменниця. 
Волонтерська група “Доброчинець” планує поїздку на фронт 22-24 серпня з Харкова.
Волонтерська картка “Доброчинця”: №5363 5423 0525 6480 (Бондар Ольга Іванівна). Адреса: м. Харків, відділення “Нової пошти” №28, Бондар (Різниченко) Ольга Іванівна. Тел: 096 283 04 29.

• Якщо не можете долучитися до ліплення вареників чи принести відерко готових, можете допомогти продуктами. 
“Просимо долучатись хто чим може (картопля, борошно, гриби, сало, цибуля, яйця, пластикові відерця або гроші). Збираємо все до середи, 19 серпня. Чекаємо вас на вул. Виговського, 29-а. Працюємо з 11.00 по 18.00, крім суботи та неділі”, – пишуть волонтерки на сторінці “Центру допомоги сім’ям учасників АТО” у Facebook. 
• ГФ “Народна Самооборона Львівщини” працює для тих, хто на передовій. За інформацією волонтерів, окрім вареників, голубців, нашим воякам вкрай необхідні: сигарети, чай, кава, нижня білизна, шкарпетки, ліхтарики, батарейки, художня література, консерви, продукти тривалого зберігання, дитячі малюнки та листи, обереги. До 20 серпня всі ці речі можна приносити в Центр забезпечення військових, що на вул. Шота Руставелі, 2, другий поверх.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4361 / 1.63MB / SQL:{query_count}