Яким категоріям пільговиків скасували пільги з першого липня?

“Я багатодітна мама. Виховуємо з чоловіком п’ятьох дітей. Дуже переживаю, бо чула, що з першого липня деякі категорії пільговиків втратили пільги на оплату житлово-комунальних послуг. Скажіть, будь ласка, чи це правда, і якщо так, то кому саме ці пільги скасували?”

Ольга Бондаренко, м. Львів

Галина Луць, 
заступник начальника відділу пільг, соціальних допомог і компенсаційних виплат управління соцзахисту Львівської міської ради: 
– Так, справді, з першого липня цього року набула чинності норма закону №76-VIII, згідно з якою пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаватимуть з урахуванням доходів членів родини пільговика. 
Якщо дохід одного члена сім’ї перевищує 1710 гривень, то фактично втрачається право на пільгу. 
Нововведення торкнеться лише окремих категорій пільговиків, окрім: 
– учасників війни; 
– дітей війни;
– жертв нацистських переслідувань; 
– багатодітних сімей; 
– звільнених зі служби за віком у зв’язку з хворобою або за вислугою років працівників міліції, “чорнобильців” ІІІ категорії; 
– пенсіонерів з числа педагогічних, медичних, фармацевтичних працівників і працівників культури та інших категорій громадян, які працювали у сільській місцевості. 
Йдеться про пільги на оплату послуг за користування житлом (квартирна плата, плата за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), послугами (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, вивезення побутових відходів), паливом, скрапленим газом, телефоном, а також послугами зі встановлення квартирних телефонів.
До сукупного доходу пільговика входять: заробітна плата, пенсія, грошове забезпечення, стипендія, соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні (усиновленні) дитини, що виплачується одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яку надають відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності), доходи від підприємницької діяльності. 
Для працездатних осіб, у яких відсутні доходи (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх і вищих навчальних закладах, осіб, призваних на строкову військову службу), та фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування і є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць входить дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на відповідний місяць (1218 гривень). Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, до сукупного доходу за кожний місяць входить дохід на рівні двох прожиткових мінімумів, третьої групи – трьох прожиткових мінімумів.
До членів родини пільговика, на яких поширюється його пільга і які враховуватимуться при визначенні права на пільги, належать: 
– дружина (чоловік); 
– їхні неповнолітні діти (до 18 років); 
– неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства
І чи ІІ груп або інвалідами І групи; 
– непрацездатні батьки; 
– особи, які перебувають під опікою або піклуванням пільговика і проживають разом із ним.
Пільгу призначатимуть на шість місяців. Після закінчення цього терміну орган з питань соціального захисту населення визначає право пільговика на отримання пільг на наступний період. У разі зменшення доходу сім’ї пільговик має право звернутися до управління соціального захисту населення для визначення права на отримання пільг із місяця звернення.
Для того, аби отримати пільгу, треба подати в орган соціального захисту населення за місцем проживання заяву і заповнити декларацію про доходи сім’ї пільговика. 
Проте деякі пільговики (наприклад, діти війни, педагоги і медики, які працювали в сільській місцевості та є пенсіонерами) отримають пільгу автоматично!
Якщо пільговик навмисне подав недостовірні дані про доходи будь-кого з членів своєї сім’ї, і це вплинуло на визначення права на пільги, документи варто подавати з місяця, в якому виявлені порушення.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5068 / 1.56MB / SQL:{query_count}