Квиток в один бік…

Європа готова платити українцям за повернення додому

Європа готова платити українцям за повернення додому

Країни Європи ініціюють повернення українських заробіт­чан додому і навіть обіцяють фінансово посприяти цьому. Однією з перших про такі наміри заявила Чехія. Кожному іноземцю, який захоче залишити країну, уряд пропонує безплатний квиток на літак та 500 євро в допомогу. На заваді цього задуму не стане навіть два мільйони євро, які, за підрахунками уряду Чехії, знадобляться, аби повернути додому перших дві тисячі заробітчан.

Загалом на кінець 2008 року в Чехії легально працювали 285 тисяч заробітчан з України, Словаччини, В'єтнаму, Монголії та Молдови. За підрахунками міністерства внутрішніх справ Чеської республіки, до березня підприємства звіль­нять не менш як дванадцять тисяч іноземних працівників. На думку аналітиків, якщо вони залишаться в країні, то 10 - 15% з них підуть у злочинний світ, стільки ж спробують перебратися в інші країни єврозони, а основна частина, приблизно 70-80%, перейде на нелегальне становище. Щоб убезпечити себе від такого розвитку подій, Чехія й пішла на такий крок матеріального заохочення. Як додатковий захід міністерство внутрішніх справ пропонує тимчасово обмежити видачу віз тривалістю понад три місяці.

Незважаючи на економічну кризу, повертатися додому українські заробітчани не поспішають. Зрештою, на думку експертів, криза відобразиться не на всіх заробітчанах. За словами Маріанни Сороневич, головного редактора "Української газети" в Італії, там українці кризу ще не відчули.

- Хоча в Італії багато говорять про кризу та її вплив на економіку, проте українські заробітчани ще не відчули її на собі. Більшість українських жінок, та нерідко й чоловіків, зайняті у домашньому господарстві, по догляду за літніми людьми, які є найбільш соціально захищеною верствою населення. На високі пенсії, зароблені у час економічного процвітання країни, криза, суттєво не впливає. Хоча ринок нерухомості уже відчуває зниження попиту, проте зведення нових будинків та вілл, на які будівельні організації завчасно оформили дозволи, триватиме, у зв'язку із високими податками, які слід сплатити незалежно, чи продана новобудова чи ні. Тому певний час зберігатимуть місце праці і ті, хто задіяний на будівництвах. Питання у тому, наскільки затягнеться криза... - переконана Маріанна Сороневич.

Проте кризові тенденції італійські українці теж відчули. У відповідь на кризу уряд країни обмежив можливість іноземців отримувати соціальну допомогу. Нещодавно запроваджено нову умову для її отримання - 10 років прописки, тобто легального проживання у країні, а цим можуть похвалитися небагато українців. Однак, за словами українських емігрантів, заробітчани не надто поспішають повертатися до України в основному через низькі зарплати на батьківщині. Багато людей розраховують на християнські та громадські організації, які ніколи не відмовляють у допомозі: це і безкоштовне харчування, і пайки продуктів на тиждень, нічліжки та безплатні лазні.

Попри анонсовану відсутність робочих місць за кордоном, криза в Україні змушує багатьох задуматися про пошуки щастя в чужих краях. За даними дослі­дження "Розвиток людських ресурсів і міграційна політика в Україні", проведеному компанією "Gfк Ukraine", кожен третій (27%) українець у віці 18 - 40 років сьогодні розглядає можливість виїхати на роботу за кордон, а 19% опитаних заявили, що, швидше за все, покинуть країну в найближчі два роки.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5278 / 1.56MB / SQL:{query_count}