Наприкінці зими вітрини магазинів зимового одягу та взуття рясніють вивісками: "Знижки - 30%, 50%, 70%". Це дійсно вдалий період для придбання хороших предметів гардеробу, адже тепер вони як мінімум удвічі дешевші, аніж були на початку сезону.
Наприкінці зими вітрини магазинів зимового одягу та взуття рясніють вивісками: "Знижки - 30%, 50%, 70%". Це дійсно вдалий період для придбання хороших предметів гардеробу, адже тепер вони як мінімум удвічі дешевші, аніж були на початку сезону.
Якщо ви вирішили купити дублянку, не варто бігати магазинами й шукати такий фасон, який знайшли в модних журналах. Як переконують фахівці, вибираючи дублянку, варто керуватися доволі простим правилом - наймодніша та дублянка, яка вам пасує.
Перед тим, як викласти гроші, не полінуйтеся її не тільки приміряти, але ретельно оглянути. Навіть якщо продавці запевнятимуть вас, що це справжня італійська дублянка, перевірити її оригінальність доволі просто. Головна прикмета, за якою можна довідатися, чи річ якісна, - добрий крій. Сучасні технології вироблення шкір дають можливість будь-яку дублянку "посадити" по фігурі, як і одяг зі шкіри. Далі варто перевірити ворс. Він повинен бути рівномірно стрижений, спрямований зверху вниз, в іншому випадку ворс буде заломлюватися. Перевірте, чи ворс не випадає. Для цього, як радить Олександра Бобеляк, заступник начальника відділу контролю непродовольчих товарів управління у справах захисту прав споживачів, потрібно взяти бавовняну тканину і тричі потерти по виробу, якщо ворсинок на тканині не залишається, виріб зроблений з якісної, добре виправленої шкіри. Таким же способом можна перевірити, чи не пускатиме ваша дублянка фарби. Аби перевірити, чи з якісної шкіри зроблено виріб, потрібно її розкласти і ретельно пощупати. Якщо нащупаєте тверду шкіру, отже, для виробу використали неякісний матеріал. Іноді виробник заощаджує на матеріалі й використовує тонші шматки шкіри. Якщо така шкіра попаде на лікоть або шов рукава - дірка гарантована. Ще один важливий чинник, який впливає на якість виробу, - однорідність шкіри за кольором та якістю. Хоча дублянка - непродовольчий товар, проте перед купівлею її варто понюхати. За запахом можна визначити, наскільки добре вироблена шкіра, з якої зшита дублянка. Якісна річ має приємний запах, а дублянки кустарного виробництва пахнуть неприємно. Причиною неприємного запаху можуть бути частинки жиру, які залишаються на погано виробленій шкірі. Згодом на такій речі утворяться дірки - шкіра просто прогниває.
Елегантності будь-якій дублянці додають хутряні елементи - комір, манжети. Якщо плануєте купити саме таку дублянку, то не забудьте перевірити також хутро. Для цього візьміть хутряний волосок і надавіть на нього нігтем. Якщо витримає - хутро якісне, якщо зламається - річ швидко втратить належний вигляд.
Для львівської дощової погоди, навіть взимку, дублянки не надто практичні. А віддавати її в хімчистку після кількох прогулянок - задоволення не з дешевих. У таких випадках спеціалісти радять вибирати дублянку з лаковим покриттям. На лаковій поверхні не залишається слідів від снігу й дощу, а будь-який бруд можна легко змити ганчіркою.
Будь-яка річ вимагає ретельного правильного догляду, а дорога - тим паче. Всі виробники пропонують рекомендації до дублянок, за яких погодних умов її варто носити та як за нею доглядати. Олександра Бобеляк рекомендує вимагати у продавців такі рекомендації, до того ж письмові. Дублянки, як і інші вироби, мають гарантійний термін. Для дублянок та хутряних виробів він триває впродовж зимового сезону - від першого жовтня до першого квітня.