Літні дитячі табори: які, коли і за скільки

“Пошта” довідалася, які табори цього літа будуть доступні дітям львів’ян та жителів області, яка їх орієнтовна вартість і чи не забуло місто про дітей пільгових категорій, в тому числі й учасників АТО

Одні з кращих моментів дитинства, безумовно, пов’язані з іграми та розвагами. Оптимальний час для цього – канікули. Але з їх початком багатьох батьків турбує важливе питання: чим зайняти дітей улітку, куди відправити на відпочинок, аби вони набралися сил перед новим навчальним роком?
Бачити свою дитину радісною, зробити її щасливою – чи не цього прагнуть усі батьки? Отож, “Львівська Пошта” підготувала варіанти цікавих та корисних канікул для дітей своїх читачів.
Упродовж літа в нашому місті діятиме чимало таборів. Для тих, що не проти зекономити і не матимуть змоги поїхати далеко від дому, працюватимуть пришкільні та християнські табори. Чудову альтернативу телевізору, комп’ютерним іграм та тинянням у дворах пропонують мовні табори, на яких діти і відпочинуть, і вдосконалять знання іноземної. А ось ті батьки, для яких гроші не проблема, зможуть обрати виїзні позаміські табори або такі, що розташовані далеко від рідного міста. 
Не забули ми й про дітей пільгових категорій: на них міська влада цього року звернула особливу увагу (пропонує як відпочинок у таборах, так і альтернативу – гроші на оздоровлення). На оздоровлення і відпочинок з міського бюджету виділили 2,5 мільйона гривень, ще 454 тисячі дали з бюджету розвитку міста. З обласного бюджету на оздоровлення і відпочинок дітей виділили 16,4 мільйона гривень (майже на 23% більше, ніж торік).

Позашкільні табори

Центр творчості дітей та юнацтва Галичини у Львові (вул. Вахнянина, 29)

До 12 червня – дитячий музичний табір “Музика дитячого серця”
Розрахований для дітей віком 11 – 15 років, які раніше не займалися музикою.
Участь в музичному таборі безкоштовна та без прослуховування. MUSIC CAMP INTERNENATIONAL – це унікальний музично-освітній проект, що діє в Україні вже 10 років. Засновником програми є Констанція Фортунато – відомий диригент і педагог із США.
Контактний телефон 096 611 90 00.

До 13 червня, а також з 15 до 27 червня –
Міжнародний дитячий табір теквондо “Спортивна альтернатива”
Кожен табірний день складається з кількох блоків: перше тренування (розминка, крос, загальна фізична підготовка, ігрові види спорту); друге (спеціалізація, теквондо); спортивні ігри: баскетбол, футбол, стрільба з лука, дартс, бадмінтон, флорбол, пінг-понг, шахи, шашки, настільні ігри, конкурси,  змагання; третє – факультативи. В програмі табору передбачені інтерактивні мовні ігри, презентації, перегляди фільмів, конкурси.
Час роботи табору з 8.30 до 18.30. Контактний телефон 067 111 22 16.

До 23 червня – танцювальний табір “Віка Данс”
У програмі табору – вправи на витривалість, вправи на гнучкість (фітнес), танцювальні лекції (європейська і латиноамериканська програми), сучасний  танець, акторська майстерність.
Час роботи табору з 10.00 до 17.00. Контактні телефони: 050 671 11 11; 050 674 44 44.

До 25 червня – профільний табір з денним перебуванням
На дітей чекає цікаве дозвілля: ігри, конкурси, забави, екскурсії, ознайомлення з гуртками і студіями Центру творчості.
Час роботи табору з 9.30 до 16.45. Контактний телефон (032) 276 97 85.

З 15 до 26 червня – літній табір журналістики “Медіа”
В  програмі – майстер-класи відомих журналістів, творчі майстерні, цікаві  ідеї, екскурсії.
Час роботи табору з 12.00 до 16.00. Контактні телефони: (032) 275 05 00; 098 172 82 78.


“Туристсько-спортивний клуб “Манівці”
(вул. Вахнянина 29)

До 31 серпня діти віком від 12 до16 років (у супроводі батьків – від семи років), які мріють займатися скелелазінням чи водним туризмом, можуть відвідувати безкоштовні туристичні секції. Серед вимог – наявність змінного одягу (шорти і футболка), який не шкода намочити, та взуття.
Тренування на каяках і байдарках проводять у вівторок та четвер з 17.00 до 19.00 на озері за будівлею Центру творчості дітей та юнацтва Галичини. А покататись на катамаранах і каяках діти мають змогу в суботу і неділю з 12.00 до 15.00. Контактні телефони: 097 918 51 32; 093 843 97 77.
Заняття зі скелелазіння на відкритому скеледромі заввишки 17 метрів проходять у вівторок і четвер з 15.00 до 17.00. Для участі в тренуваннях знадобляться зручний спортивний одяг, кеди або кросівки. Контактні телефони: 097 183 31 54; 093 258 01 00.

Мистецький табір для дітей “Жирафа”
(вул. М. Менцинського, 5)

На дітей віком від 6 до 12 років чекають майстер-класи, екскурсії містом, пікніки, чайні церемонії. Табір уже діє. Наступний заїзд  відбудеться 15 – 19 червня. 
Програма табору складена так, щоб діти оволоділи такими техніками декоративного, прикладного та ужиткового мистецтва, як: квілінг; скрапбукінг; декупаж; оригамі; живопис (пейзаж, натюрморт) за допомоги акварельних, акрилових і гуашевих фарб; колаж; пап’є-маше; виготовлення виробів з тіста та полімерної глини; аплікація з тканини і ниток; об’ємна аплікація з паперу.
Час роботи табору з 10.00 до 18.00. Контактні телефони: (032) 244 44 92; 067 675 03 23.

Табір інтерактивного відпочинку “Джунглі мегаполіса” (вул. Квітки-Основ’яненка, 9)

Перші заїзди в таборі вже тривають, проте охочі відпочити в ньому можуть приїжджати й з 15 до 20 червня. Унікальність табору полягає в нестандартній програмі, яку розробляють для дітей віком від шести до дев’яти років. 
У програмі табору – наукові пікніки, дні творчості та кулінарії, театральні постановки, країнознавство, квести, екскурсії (на виробництво іграшок, кінне господарство та Музей Гаррі Поттера), створення відеофільмів; щотижневе підсумкове свято.
Час роботи табору з 9.00 до 17.00. Контактні телефони: (032) 245 04 62; 098 873 06 97.

Львівський міський дитячий еколого-натуралістичний центр (вул. Кубанська, 12)

На дітей чекають екскурсії зоо­виставками, ботанічні екскурсії Дендропарком ім. Б. Дибовського, ековікторини.
Контактний телефон (032) 276 14 19.

Дітям пільгових категорій – особлива увага
Зі слів в.о. головного освітянина Львова Зоряни Довганик, цього року коштом місцевого бюджету скерування на відпочинок і оздоровлення у табори Сколівського району – “Ватра” (село Гребенів) та “Старт” (село Коростів) отримають такі пільгові категорії: 
– діти-сироти; 
– діти, позбавлені батьківського піклування; 
– діти, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; 
– діти з малозабезпечених сімей; 
– діти з багатодітних сімей (троє і більше до 18 років); 
– діти, що мають статус постраждалих від Чорнобильської і Скнилівської катастроф; 
– діти з інвалідністю, які потребують особливих умов для оздоровлення (у супроводі батьків); 
– талановиті, обдаровані діти (призери міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських олімпіад, конкурсів, фестивалів, спортивних змагань); 
– відмінники навчання; 
– дитячі творчі колективи та спортивні команди; 
– діти працівників, які мають цілодобову роботу в дитячих оздоровчих закладах, що перебувають у власності територіальної громади Львова.

Крім того, до цього переліку пільгових категорій внесли й дітей, один з батьків яких загинув під час Революції Гідності, дітей, один з батьків яких брав (бере) участь у антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей, та дітей внутрішньо переміщених осіб.
До речі, на дітей учасників антитерористичної операції цього року міська влада звернула особливу увагу: на їх оздоровлення виділена певна сума. Підрахували, що у Львові є 1540 дітей, батьки яких брали (чи беруть) участь в АТО. Та оскільки, згідно із законом, дітей до трьох років не оздоровлюють, кошти виділять для дітей віком від трьох до 18 років  (їх у Львові – 1250). Відповідно до рішення виконкому ЛМР, на оздоровлення однієї дитини батьки одноразово отримають 2800 гривень. На це з міського бюджету дадуть 3 мільйони 500 тисяч гривень.
Що стосується дітей-пільговиків, які живуть у Львівській області, то цього літа вони зможуть оздоровитися і відпочити в: 
– дитячому санаторії “Зелений гай” (місто Дрогобич, Львівська область); 
– оздоровчому таборі для дітей та підлітків “Дружба” (село Свірж, Перемишлянський район, Львівська область); 
– навчально-оздоровчому таборі Львівської політехніки “Політехнік-3” (село Коблеве, Березанський район, Миколаївська область); 
– дитячому закладі санаторного типу “Світанок” (село Станиля, Дрогобицький район, Львівська область); 
– оздоровчо-спортивному таборі “Лісотехнік” Національного лісотехнічного університету України (село Рибаківка, Березанський район, Миколаївська область); 
– дитячому оздоровчому таборі “Веселка” (село Старий Кропивник, Дрогобицький район, Львівська область); 
– навчально-оздоровчому таборі Львівської політехніки “Політехнік-2” (селище Славське, Сколівський район, Львівська область).
По путівки для дітей, які проживають у Львівській області, варто звернуся в районні управління соціального захисту (львів’янам – в управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР).
Діти зі Львова та Луцька, чиї батьки поранені або загинули в зоні АТО, цього тижня поїхали на оздоровлення в пансіонат “Шацькі озера”. За повідомленням прес-служби Львівської міськради, така поїздка неодноразова – щотижня туди ж на відпочинок виїжджатимуть нові групи дітей (віком від року до 18 років). Тривалість відпочинку – сім днів. У пансіонаті з ybvb працюватимуть педагоги-вихователі, психологи та активісти. Для діток організували цікаву програму дозвілля та оздоровлення.

Відповідно до положення про надання одноразової матеріальної допомоги на оздоровлення/відпочинок дітей учасників антитерористичної операції – жителів Львова, одноразова матеріальна допомога надається у розмірі 2800 гривень на кожну дитину віком від чотирьох до 18 років станом на день подання заяви.
Заява на ім’я директора департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради заповнюється при здачі документів у районних відділах соціальної роботи Львівського міського центру соціальних служб у робочі дні з 9.00 до 18.00 (у п’ятницю та передсвяткові дні – до 17.00). 
Документи, які необхідно подати:
– копія паспорта заявника (1, 2, 11 і 12 сторінки);
– копія ідентифікаційного коду заявника;
– копія свідоцтва про народження дитини (дітей);
– довідка про склад сім’ї  (форма Ф2 з ЛКП), у випадку реєстрації батьків та дітей за різними адресами – додатково Ф2 за іншими адресами;
– довідка, що  підтверджує участь особи в АТО (видана військовими частинами, комісаріатами, МВСУ, Національною гвардією України та ін.);
– копія свідоцтва про одруження/розлучення, якщо заяву подає мати дітей учасника АТО.
У випадку подання заяви батьками чи іншими родичами  учасника АТО (дідусем/бабусею чи тіткою/дядьком дитини) необхідно додатково принести оригінал або нотаріально завірену копію довіреності на вчинення таких дій.
Важливо! Під час подання копій документів заявник обов’язково подає їх оригінали для огляду та підтвердження копій або нотаріально завірені копії документів.
Останнім днем подання заяви для отримання одноразової матеріальної допомоги є 30 листопада 2015 року.

Пришкільні табори
Табори при школах – найдоступніший і найдешевший варіант відпочинку учнів. А ще це можливість цікаво провести літній час, не виїжджаючи з рідного міста.
Цього року у Львові відкрили більш ніж 40 пришкільних і міжшкільних таборів з денною формою перебування (діти зможуть бути там до шести годин на день). Розраховані вони на 14 днів з одно- і дворазовим харчуванням (хоча пришкільні табори й працюють безкоштовно, за харчування все ж доведеться платити – приблизно 20-25 гривень на день).

Більшість із них почали працювати на початку червня. Зі слів в.о. начальника управління освіти Львова Зоряни Довганик, такі табори будуть не при кожній школі. “Наприкінці навчального року ми збирали списки дітей, які хотіли б відвідувати такі табори. Залежно від того, скільки дітей зголосилося, планували свою роботу. Наприклад, якщо школа розташована досить далеко від інших шкіл і там назбиралася велика кількість дітей, які не проти відвідувати табір, то такий табір буде при цій школі, – розповідає вона. – Якщо ж школи розташовані ближче одна до одної, то один із таборів може збирати учнів трьох або навіть чотирьох шкіл”. 
Загалом у кожному з шести районів Львова відкрили по два пришкільні табори.
Під час відвідин пришкільних таборів усім дітям обіцяють цікаве дозвілля: відвідини музеїв та вистав, концерти, зоо- і ботанічні екскурсії, різноманітні майстер-класи, а ще вікторини, інтелектуально-розважальні ігри, творчі майстерні, спортивні змагання і туристичні мандрівки. 
Записати дитину в такий табір можна у школі. Для цього батьки повинні написати заяву і додати до неї медичну довідку про те, що дитина не контактувала з інфекційними хворими, здорова і може відвідувати табір.

Виїзні табори
Батьків, яким доведеться самим організовувати літній відпочинок своїх дітей, хочемо зорієнтувати у цінах: в середньому двотижневий відпочинок у області та в Україні обійдеться від двох до п’яти тисяч гривень.

Курортно-оздоровчий табір “Артек-Прикарпаття”
(місто Трускавець, Львівська область)

Відпочинок у цьому таборі триватиме все літо! На дітей віком від семи до 16 років чекають насичені й цікаві культурні та спортивні події, екскурсії, конкурси, творчі майстерні тощо.
За тижневу путівку доведеться викласти 2700 гривень. Контактні телефони: (0332) 78 35 65; (0332) 24 03 90; (0332) 79 98 39.

Табір “Ровесник” (село Комарів, Львівська область)

Цього літа заплановані чотири заїзди. Перший уже триває, наступні відбудуться: з 26 червня lо 16 липня; з 18 липня до 7 серпня і з 9 до 29 серпня. У табір, що розташований в санаторно-курортній зоні, можуть потрапити діти від семи до 17 років. 
На них чекають такі розваги: басейн, настільний теніс, більярд, вікторини, конкурси, змагання “Ватра знайомств”, Малі Олімпійські ігри, День Нептуна. На території табору є озеро.
20 днів перебування у таборі з п’ятиразовим харчуванням коштуватиме 3150 гривень. Контактні телефони: (03249) 2 31 13; (03249) 2 55 45.

Табір відпочинку “Терем”
(селище Славське, Львівська область)

Розрахований на дітей віком від восьми до16 років. Перший заїзд уже триває, наступні (тривалістю по 15 днів) відбудуться: з 22 червня до 6 липня; з 8 до 22 липня; з 24 липня до 7 серпня і з 9 до 23 серпня. Відпочинок дитини на свіжому повітрі серед гір обійдеться в 3500 гривень.
На дітей чекають туристичні подорожі до Мукачевого, відвідування замку Паланок, екскурсія містом-фортецею Тустань, на водоспад “Кам’янка”, походи в Карпати, спортивні змагання, квести. Контактний телефон (067) 986 57 40.

Історичний табір “Смайлики”
(село Кам’янка, Львівська область)

Табір розташований на туристичній базі “Карпати” і розрахований на дітей від семи до 14 років. Перший заїзд уже триває, наступний відбудеться з 9 до 17 серпня. Літній відпочинок у цьому таборі коштує 2500 гривень.
Унікальність табору полягає у вивченні історії України. Дітям не просто читатимуть лекції – вони щодня переживатимуть якусь певну подію з княжих часів у інтерактивний спосіб. Запис за телефоном (096) 020 02 77.
Відпочинок за кордоном обійдеться ще дорожче. Приміром, за 11-денне або 15-денне перебування в Болгарії (Балчик, Сонячний Берег тощо) доведеться викласти 265 – 290 євро (якщо їхати автобусом) і 420 євро (якщо летіти літаком).

Мовні табори

Літня мовна школа LVIV KIDS

Упродовж тижня на базі НВК “Школа-садок “Софія” (вул. Героїв Крут, 27) та НВК “Школа-гімназія “Галицька” (вул. Замкова, 4) діють мовні табори. Всі заняття проводять виключно іноземними мовами: англійською, німецькою, іспанською, французькою і польською. 
Контактні телефони: 098 402 58 58 (НВК “Школа-садок “Софія”); 097 646 39 06 (НВК “Школа-гімназія “Галицька”)

Англомовний табір “Крок за кроком”
(вул. Вахнянина, 29)

Упродовж червня – липня цікаво провести час, а заодно й удосконалити своє знання англійської пропонує школярам віком від 11 до 16 років Міжнародна молодіжна організація “AIESEC у Львові”. Тематичні заняття проводитимуть волонтери з Мексики, Китаю, Тунісу, Туреччини, Бразилії. 
Основна мета – розширити кругозір учасників, допомогти кожному з них розкрити свої таланти, спростувати стереотипи про інші держави, підвищити обізнаність у сфері прав людини серед української молоді.
Контактний телефон (032) 276 97 85. Зареєструватись можна за цим посиланням.


“Англійське літо” для дітей (вул. Хуторівка, 35-а)

Табір для дітей, які люблять вивчати іноземні мови, влаштовує Школа іноземних мов “Мовний експрес”. У програмі табору – ранкова руханка, щодня три години англійської, година польської, а також заняття з аніматором (творчі майстер-класи, змагання, естафети).
Заплановані три заїзди: з 10 до 20 червня; з 23 червня до 4 липня і з 7 до 18 липня. У таборі можуть відпочивати діти з шести до 13 років.
Обійдеться батькам “Англійське літо” в 1200 гривень (за два тижні). У вартість входять: навчання, ігрові матеріали, триразове харчування.
Час роботи табору з 9.00 до 18.00. Контактні телефони: (032) 247 27 27; (032) 247 13 88; 068 036 12 21.

Англомовний літній табір Language Step
(проїзд Крива Липа, 6)

Цей англомовний табір – соціальна ініціатива школи іноземних мов Language Step і Василіянського інституту філософсько-богословських студій, яка передбачає створення доступної можливості вивчення англійської мови для учнів та студентів. 
На дітей віком від дев’яти до 18 років чекають дев’ять незабутніх днів відпочинку в поєднанні з вивченням англійської мови у атмосфері невимушеного спілкування з першокласними викладачами та носіями мови зі США, Великобританії, Австралії та Канади.
Основна мета літнього англомовного табору – навчання, тому учасники матимуть щодня по чотири заняття (80 хвилин) з англійської. У таборі буде поділ на групи: віковий та рівневий (щодо знань англійської мови).
За табір доведеться викласти 6600 гривень. Контактні телефони: (032) 297 03 00; 097 747 16 20; 093  813 25 56.

Християнські табори 
У Львові парафіяльні табори відбуватимуться в:

Храмі святого Онуфрія (вул. Хмельницького, 36)

З 22 по 28 червня для дітей віком від восьми до 12 років проведуть “Веселі канікули з Богом 2015”. На учасників чекають Свята літургія, катехизація, веселі забави, пісні та банси, цікавий похід тощо. І все це – разом із Богом!
Час роботи табору з 9.30 до 17.30. Контактні телефони: 098 294 36 62 (отець Юстин); 067 162 48 82 (Оля).

Храмі святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії (вул. Миколайчука-Орлика)

Традиційний табір при парафії цього року проведуть у духовній семінарії УГКЦ в Рудному. Табір має назву “Життя з Тобою кольорове!”. Програмою передбачені ігри, активний відпочинок, катехизація, богослужіння.
Вартість – 600 гривень (у цю суму входить харчування,  проживання і канцелярське приладдя). Контактний телефон 096 850 18 87 (Галина).

Храмі святих Ольги та Єлизавети
(пл. Кропивницького, 1)

Табір працюватиме з 22 червня і триватиме тиждень. Запрошують дітей віком до 17 років. У програмі – спільні молитви, ігри, гуртки, паломницькі поїздки. 
Ціну ще не визначили, проте у вартість таборування входитиме ціна переважно поїздок, оскільки передбачається, що діти приноситимуть обід з дому. Запрошують усіх охочих. Контактний телефон  097 768 99 16. 

Храмі Вознесіння Христового (Городоцька, 319-а)

Табір передбачає три тури: 1-й – з 1 до 10 липня; 2-й – з 10 до 20 липня; 3-й – з 20 до 30 липня. Традиційний християнсько-відпочинковий табір для дітей у Карпатах працюватиме в селі Лібухова Старосамбірського району. 
За кожен тур відповідальний священик, персонал табору також змінюється кожного туру. В одному турі можуть взяти участь 100 дітей. Під час першого вони докладно ознайомляться з постатями Митрополита Андрея Шептицького і святого Івана Богослова. Контактний телефон (032) 240 18 01.

Храмі Покрову Пресвятої Богородиці
(вул. Личаківська, 175)

З 6 по 18 липня триватиме табір під опікою отців-салезіян. Запрошують дітей віком 8 – 14 років. З 29 липня до 1 серпня у Коростові (Львівська область) організують молодіжний табір для дітей 15 – 18 років. А
3 – 8 серпня отці-салезіяни влаштують відпочинковий табір для аніматорів. Табори ці безкоштовні! В програмі – активний відпочинок і щоденні богослужіння. Контактний телефон 063 813 33 37 (Вікторія).

Храмі Різдва Пресвятої Богородиці
(просп. Червоної Калини, 70)

Табір розрахований на 50 дітей, тож відбуватиметься у кілька етапів. Контактний телефон 098 764 45 79 (Ірина).


Храмі святих Володимира та Ольги
(вул. Симоненка, 5-а)

Контактний телефон (032) 263-67-98.

Храмі Вознесіння Господнього (вул. Широка, 81-а)

Контактний телефон (032) 267 63 37.

Літній дитячий табір “Мрійники” (місто Новояворівськ)

Табір уже триває. Наступні заїзди відбуватимуться впродовж цілого літа. На дітей чекають активні ігри, творчі заняття, катехизація, вечірні програми.
Вартість путівки на один заїзд становить 2700 гривень. Контактні телефони: 093 234 20 56; 097 396 89 75.

Всеукраїнський молодіжний наметовий табір САРЕПТА SUNnyDAУ

З 28 липня до 6 серпня відбуватиметься “Сарепта” – традиційний щорічний всеукраїнський молодіжний наметовий табір (щоправда, цього разу в Лазурному). У програмі: молитва, катехиза, командні ігри, естафети, практичний вишкіл з плавання, затишні вечори біля ватри, спів під гітару. 
Організатори табору – Комісія у справах молоді УГКЦ і брат Августин Векляк. Запрошують молодь віком від 16 років. Організатори просять взяти зі собою намет, ізомат, спальний мішок, ложку, виделку, горнятко, миску, тарілку, особисті речі (засоби гігієни, сонцезахисний крем, костюм для плавання, індивідуальні медикаменти), Святе Письмо і вервицю.
Вартість таборування – 1200 гривень. Контактні телефони: (032) 297 08 17; 097 581 13 29; 093 861 84 29.

“Сарепта” з організацією “Українська молодь – Христові”

27 – 29 червня ЛГМО “Українська молодь – Христові” запрошує до молодіжного табору “Сарепта”. В програмі – три дні активного відпочинку у мальовничому Славському, екскурсійні походи краєзнавчими маршрутами, духовні науки, літургія, молитва Тезе, спортивні ігри та змагання для учасників табору, пісні під гітару біля вогнища і шашлик. 
Табір проводять для дійсних членів, кандидатів у дійсні члени та активних симпатиків ЛГМО УМХ, але зголошуватися можуть і симпатики та друзі УМХ (вік – від 16 до 35 років). У вартість таборування входять: проїзд автобусом в обидва боки (виїзд зі Львова), харчування, щоденна плата за місце для наметів і дрова, плата за перебування в таборі священика (проїзд, харчування), супутні видатки (канцтовари, інвентар для спортивних забав тощо).
Вартість поїздки –  450 гривень. Зголоситися можна до 21 червня. Контактні телефони: 097 380 13 24 (Ірина); 063 441 50 59 (Мар’яна).

Літній відпочинково-освітній табір “Ми є родина” від організації “Українська молодь – Христові”

УМХ багато років поспіль організовує літній відпочинковий табір на озері Світязь у Шацьку. Для молодших школярів передбачені 10 днів на території Шацького національного заповідника.
Орієнтовний час таборування  – липень. Вартість уточнюється. Контактний телефон 067 197 88 22 (Роман Ковалів).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4786 / 1.82MB / SQL:{query_count}