Салат зі шпинату з горіхами та полуницями
Складники: 250 г полуниць, 200 г шпинату, півжменьки горіхів, 3 ст. л. оливкової олії, 2,5 ст. л. бальзамічного оцту, 1 ч. л. цукру, 1/4 ч. л. солі, 1/8 ч. л. чорного меленого перцю.
Приготування. Розігрійте на невеликому вогні пательню і підсмажте горіхи впродовж 5-8 хвилин. Дайте їм вистигнути.
Перемішайте оцет із сіллю, цукром та перцем. До суміші тонкою цівкою вливайте олію, збиваючи заправку віничком.
Полуниці помийте, обберіть від листочків та плодоніжок, розріжте кожну начетверо або наполовину (залежно від розміру).
Молодий шпинат помийте і обсушіть. Вимішайте його з полуницями та горіхами.
Викладіть салат гіркою на велику пласку тарілку, полийте заправкою і одразу ж подавайте до столу.
Біла риба з полуничною сальсою
Складники: 250 г полуниць, пучок м’яти, пучок руколи, 4 філе (по 200 г) білої риби, червона перчина чилі, 1 ст. л. білого бальзамічного оцту, 1 ст. л. цукру, оливкова олія.
Приготування. Полуниці помийте, обберіть від хвостиків і накрайте на кубики. М’яту добре промийте, обірвіть листочки і дрібно посічіть. З перчини чилі виберіть насіння і дрібно поріжте.
В маленькій мисці змішайте полуниці, м’яту, чилі, оцет і цукор. Поперчіть до смаку і поставте сальсу до холодильника на годину.
Розігрійте на середньому вогні пательню. Рибу змастіть олією за допомоги силіконового пензлика і обсмажуйте 4-5 хвилин з кожного боку до утворення золотистої скоринки.
На чотири великі тарілки викладіть промиту руколу, на неї – рибу, зверху – полуничну сальсу.
Полуничне смузі
Складники: 250 г полуниць, 4 ст. л. вівсянки, 3-4 ст. л. меду, 5-6 ст. л. питного йогурту, кориця до смаку.
Приготування. Всипте у миску вівсяних пластівців, залийте їх третиною склянки води і залиште на 10-15 хвилин. Полуниці помийте, обберіть від листочків та плодоніжок, розріжте кожну навпіл.
У високу посудину, придатну для збивання, викладіть вівсянку, мед, йогурт і полуниці. Збийте всі складники блендером на однорідну масу. Подавайте смузі, посипавши корицею.
Вареники з полуницями
Складники: на тісто – 300 г борошна, 2 яйця, 150 мл води, дрібка солі; на начинку – 500 г свіжих полуниць, 100 г цукру, 1 ч. л. крохмалю.
Приготування. Просійте борошно. Зробіть у ньому ямку, до якої вибийте яйця, влийте води, всипте солі та акуратно вимішайте. Підгрібайте борошно з усіх боків до центру і потроху місіть тісто доти, поки воно не стане еластичним та пружним.
Накрийте тісто серветкою і зачекайте півгодини, аби воно “відпочило”. Тим часом підготуйте полуниці на начинку: переберіть, відокремте від листя і плодоніжок, помийте та обсушіть. Якщо ягоди великі, розріжте їх на 3-4 частини.
Змішайте цукор із крохмалем (крохмаль потрібен для того, аби ввібрав полуничний сік і не дав йому витекти під час варіння вареників). З тіста сформуйте ковбаску, розріжте її на невеликі шматочки, кожен з яких розкачайте на варенички (вони мають бути в міру тонкими, але не до прозорості, щоби не просочувалася начинка).
На кожну вареничку покладіть кілька шматочків полуниць і посипте крохмально-цукровою сумішшю (приблизно по 0,5 ч. л.). Зліпіть краї вареників та защипніть їх зручним для вас способом.
Закиньте їх у каструлю з підсоленим окропом і після того, як вони спливуть, варіть ще 5-7 хвилин. Під час варіння перевертайте вареники шумівкою.
Готові подавайте гарячими зі сметаною, вершками, полуничним соком, йогуртом, згущеним молоком або ж самі.
Полуничне тірамісу
Складники: на тірамісу – 200 г ніжного сиру маскарпоне, 200 г полуниць, 12 савоярді (бісквітне печиво для тірамісу), 200 мл кави, 5-6 ст. л. полуничного лікеру або вина, 2 яйця, 50 г цукру, 2-3 ст. л. какао-порошку; на печиво савоярді – 3 яйця, 60 г цукру, 50 г борошна, кілька крапель лимонного соку, цукрова пудра для посипання.
Приготування. Приготувати тірамісу можна і з готового печива савоярді. Та якщо ви вирішили зробити цей десерт повністю самі, радимо скористатись наступним переписом.
Розігрійте духовку до 190-200 градусів. Обережно відокремте жовтки від білків. Білки збийте з 30 г цукру і лимонним соком на стійкі, але м’які піки. Будьте обережні – не перестарайтеся!
Жовтки збийте з 30 г цукру. Збивайте крем впродовж 10 хвилин. До збитих жовтків порціями (2-3 рази) додайте білків та акуратно вимішайте, щоби утворилася однорідна маса. Просійте борошно і також порціями додавайте до яєчної маси, дуже обережно перемішуючи силіконовою лопаточкою. Будьте уважні: аби все вдалося, маса не повинна осісти!
Викладіть масу в кондитерський мішечок. Деко застеліть пергаментним папером, витискайте на нього смужки потрібної довжини (в два шари) і щедро посипте їх пудрою. Печиво випікайте в духовці 10-12 хвилин до золотистого кольору. Воно добре піднімається, але наприкінці випікання все ж трохи осідає. Готові савоярді вистудіть.
Полуниці помийте, обберіть від листочків та плодоніжок, розріжте кожну навпіл або начетверо. Жовток збийте з цукром (маса повинна стати білого кольору і вдвічі збільшитися в об’ємі). Збитий жовток змішайте із сиром маскарпоне.
Білок також збийте і акуратно (порціями) вмішайте до жовтково-сирної маси. Зваріть каву, охолодіть. Змішайте її з лікером або вином.
Швидко вмочуйте печиво у кавово-алкогольну суміш і викладайте по одному у форму для тірамісу. На печиво рівномірно викладіть половину яєчно-сирного крему і накраяні полуниці. Тоді знову – шар печива і на нього – решту крему.
Тірамісу поставте на ніч у холодильник. Перед подаванням на стіл посипте какао-порошком і прикрасьте полуницями.