Ця ікона була намальована в 1360 році у Львові, належить до одигітрій, має дивовижну історію і є найстарішою в нашому місті, повідомляє Львівська архиєпархія УГКЦ.
На ній – три написи: перший (на звороті) свідчить, що її освятили в 1534 році у Латинському катедральному соборі, два інші підтверджують те, що образ реставрували (спочатку в 1586 році, потім у 1671-ому). Щодо першої дати, то це сталося після найбільшої пожежі у Львові 1527 року. Тоді все, що було в межах стін міста, горіло у полум’ї. А оскільки інтер’єр Латинського собору був знищений, виникла потреба його відновити.
Очевидно, “Львівська Богородиця” вже на той час була у великій пошані. Цілком можливо, що ікона вважалася чудотворною, оскільки саме її перемістили з якогось храму до катедри і встановили на почесному місці, де вона пробула кілька десятків років. Після Триденського собору (1545 – 1563 рр.) всі католицькі священики постали перед необхідністю заміни ікон, створених іконописцями нелатинської традиції. “Львівську Богородицю” передали вірменам. А ті, тяжіючи до західноєвропейського письма, перемалювали образ, надаючи Богородиці вірменських етнічних рис обличчя. Ікона зберігалася в них аж до Другої світової війни.
Борис Возницький свого часу розповідав: “Я шукав її двадцять років, відколи про неї довідався. Річ у тому, що після війни вона зникла, зрештою, як і унікальне рукописне вірменське Євангеліє XV століття… Ікону на прохання вірменського єпископа переховувала вчителька школи вірменок-бенедиктинок, яка перед смертю передала її своїй учениці... Яким же було наше здивування, коли, взявшись за реставрацію, ми раптом виявили, що під нею є добре збережене зображення ХIV століття”.
Після відновлення образ тривалий час виставляли в найстарішому львівському храмі – церкві Івана Хрестителя. Але після того, як виникли проблеми з охороною, його вирішили сховати у фондах.
Відомі численні випадки, коли за молитвою перед львівською іконою Пресвятої Богородиці видужували онкохворі, минали сімейні труднощі, а найбільше зцілилося жінок, які страждали через непліддя.
Після освячення відреставрованої каплиці в музеї палацу Потоцьких, що на вул. Коперника, 15, в лютому 2015 року владикою Венедиктом було відновлене молитовне почитання Богородиці, що прославилася у львівській чудотворній іконі, за служінням священиків курії Львівської архиєпархії УГКЦ.
Щоп’ятниці о 17.00 перед іконою служать молебень до Матері Божої. Вхід на молитву вільний.