Група незрячих львів’ян повернулась із тривалої поїздки Україною, під час якої для публічних та наукових бібліотек Київщини, Чернігівщини, Житомирщини, Волині презентувала майстер-класи зі створення видань у форматі DAISY, інформує прес-служба НУ “Львівська політехніка”.
Керівник Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Львівської політехніки Оксана Потимко пояснює, що DAISY-формат є альтернативою рельєфно-крапковій книзі, брак якої в Україні очевидний. Створити книгу в такому форматі може кожен – потрібні лише певні навички і програми. Під час семінарів та майстер-класів львів’яни ділилися знаннями, програмним забезпеченням і унікальними розробками, які поки що є лише на Львівщині.
“Знаючи ситуацію зсередини, незрячі львів’яни взялися підставити плече державі і почали власними силами створювати Першу українську DAISY-бібліотеку. Книга у форматі DAISY – це альтернатива брайлівському підручнику, яка водночас не виключає його з користування. Такі книги мають функцію навігації, внаслідок чого пошук потрібного розділу, параграфа, сторінки тощо в аудіокнизі здійснюється миттєво. DAISY-книга незамінна для сліпих студентів, учнів, фахівців”, – запевняє Оксана Потимко. А вже наприкінці року доступ до новоствореної бібліотеки матимуть всі охочі.
З 1 червня група незрячих львів’ян знову вирушає у подорож. Цього разу на Івано-Франківщину, Чернівеччину та Хмельниччину, а вже з 14 травня їх чекають у Запорізькій, Дніпропетровській, Кіровоградській і Черкаській областях.