Завтра – день народження Христової Церкви

31 травня християни східної традиції святкуватимуть Зіслання Святого Духа, або П’ятидесятницю

фото: yosaphat.org
Саме П’ятидесятницю вважають днем, коли почала діяти Христова Церква. І свято Пасхи, і П’ятидесятниці, пише в праці “Пізнай свій обряд” отець Юліан Катрій, були відомі ще в Старому Завіті. 
Але християни вклали у ці свята зовсім інший зміст. Для євреїв свято П’ятидесятниці було 50 днем після празника Пасхи, а також 50 днем від початку жнив (первісно П’ятидесятниця була святом жнив і подяки). З часом до неї долучився ще й історичний мотив: річниця надання Божого Закону на горі Синай на 50 день після виходу з Єгипту.
Головний мотив святкування П’ятидесятниці для новозавітної Церкви – це зіслання Святого Духа у вигляді вогненних язиків на апостолів на 50 день після Воскресіння Господнього. Тому це свято ще називають Зісланням Святого Духа.

Розклад богослужінь на Зелені свята

Перший національний канал запрошує в неділю, 31 травня, на пряму трансляцію богослужінь із кафедральних соборів України:
10.00 – Святоволодимирський собор;
11.30 – Патріарший собор Воскресіння Христового;
13.00 – Святотроїцький Іонинський монастир.
Богослужіння коментуватимуть: головний редактор UA:ПЕРШИЙ Христина Стебельська, професор богослов’я Дмитро Степовик, керівник інформаційного департаменту УГКПЦ отець Ігор Яців, єромонах Києво-Печерської лаври отець Пимен.
На свято Зіслання Святого Духа сповняється обіцянка Христа, що після Його відходу на небо Отець надішле учням і Церкві іншого Утішителя, Святого Духа, який дасть повне навчання всього, що Христос об’явив.
Подія зіслання Святого Духа докладно описана в Книзі діянь апостолів. Там сказано, що після зіслання учні Христа почали проповідувати різними мовами, одержавши таким чином змогу донести Слово Боже всім народам: “А як настав день П’ятидесятниці, всі вони були вкупі на тім самім місці. Аж ось роздався зненацька з неба шум, неначе подув буйного вітру, і сповнив увесь дім, де вони сиділи. І з’явились їм поділені язики, мов вогонь, і осів на кожному з них. Усі вони сповнились Святим Духом і почали говорити іншими мовами, як Дух давав їм промовляти”.
У понеділок після П’ятидесятниці відзначають свято Святого Духа. Це пов’язано з традицією Східної Церкви наступного дня після великого свята віддавати честь тим особам, що виконували головну роль у цьому святі. В день П’ятидесятниці святкують саму подію зіслання Святого Духа на апостолів, а в понеділок віддають особливу честь Святому Духові, як третій Особі Божій.
З давніх часів в Церкві зберігається звичай на свято П’ятидесятниці прикрашати храми і житло зеленими гілками, травами і квітами. Природа, що завжди оновлюється, вказує на таємниче оновлення душі силою Святого Духа, служить нагадуванням і закликом до духовного оновлення, пише Релігійно-інформаційна служба України.


Священнослужителі закликають не вирубувати молодих дерев

З нагоди наближення Зелених свят референт Бюро з питань екології Львівської архиєпархії УГКЦ отець Микола Пришляк закликав християн не нищити молоді деревця для прикрашання храмів і домівок, повідомляє Департамент інформації УГКЦ. 
Священик пояснив: “Господь дав нам цей світ, щоб ми про нього піклувалися та розпоряджалися розумно, використовуючи все те, що Бог нам створив, але це повинно бути гуманно, мудро та з любов’ю. Тому нехай Зелені свята будуть по-справжньому зеленими”.
Головним посланням референта є те, що християнські спільноти, якщо вони претендують на те, аби стати по-справжньому живими парафіями та живими свідками Воскресіння, повинні на всіх рівнях подбати про шанобливе та трепетне ставлення до Богом створеного світу – природи.
Крім того, в Бюро з питань екології наголошують на недоцільності використання  штучних квітів та вінків через їх шкідливий вплив на довкілля. Як альтернативу отець Микола пропонує живі квіти, які милують око від ранньої весни до пізньої осені.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4999 / 1.57MB / SQL:{query_count}