Отець Роман Тереховський, сотрудник храму Пресвятої Євхаристії:
– Одразу скажу: це або фанатизм або ж забобон! У нас, християн, ім’я дають для того, щоб жити, християнським іменем гордяться, бо воно робить нас приналежними до тіла Христового. Ми хрестимо на честь тих, хто своє життя провів як подвиг.
Відомі також зміни імені, приміром, при вступі до монастиря. Змінив ім’я й апостол Павло, який перед тим, як прийти до Христа, був Савлом. Якщо дівчинку хрестили, до прикладу, Анною-Марією, то вона не Анна і не Марія, а саме Анна-Марія! Взагалі у християнстві ім’я може складатися з кількох частин, але ці частини не можуть функціонувати окремо – тільки вкупі.
Як мені відомо, в середовищі забобонних людей таке роблять для того, щоб нібито убезпечити дитину в майбутньому від відьом і злих людей, які можуть напакостити їй через ім’я. В такому випадку хочу запитати: а що, розміщувати фото у соцмережах чи вивішувати білизну безпечно?
Адже погані люди також можуть використати фото чи особисті речі вашої дитини на шкоду їй. Тож не варто зводити віру на марновірство!
Ірина Повідаш
Все правильно. Ім'я дається дитині, щоб його знати і ним послуговуватися. Все решту забобони.