Анатолій Петрусь, токсиколог:
– Якщо технологія виготовлення пластикових виробів дотримана і людина використовує їх за призначенням, вони не завдадуть шкоди здоров’ю.
Якщо ж використовувати їх не за призначенням, наприклад, у склянки для холодних напоїв налити гарячого чаю або кави, то з такого одноразового посуду може виділитися, до прикладу, стирол. Ця шкідлива речовина, як правило, призводить до алергії, має здатність накопичуватися у печінці й нирках та може спричинити серйозні недуги, зокрема цироз. Ще один важливий момент – ніколи не використовуйте пластикові вироби двічі!
Збираючись на пікнік, купіть запакований пластиковий посуд. На упакованні повинен бути гігієнічний висновок Міністерства охорони здоров’я і маркування (для чого саме він призначений – для гарячих чи холодних напоїв і страв).
Наприклад, якщо зображені келих та виделка, це означає, що пластикові вироби призначені для накладання у них їжі чи наливання напоїв, а якщо цей значок перекреслений – пластикові вироби не призначені для продуктів харчування. Позначка “РР” свідчить, що посуд можна використовувати для гарячих страв, а позначка “PS” – для молочних продуктів, йогурту.