Якщо ми порівняємо учнів після розп’яття їхнього Спасителя зі станом кожного з нас сьогодні, то побачимо дуже багато спільного.
Ми сьогодні боїмося, страхаємося, коли чуємо про воєнне лихоліття, сльози, страждання; кожен із нас відчуває підсвідомо, що завтра наступним можу бути я, сказав предстоятель, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
У цей день учні Христові після пережитих подій були сповнені страху. Євангелист Іван, зі слів глави УГКЦ, дуже коротко, але влучно описав їх стан: вони збиралися за замкненими дверима через страх, вони знали, що вчора убили їхнього Вчителя, а наступними завтра можуть бути вони. І першим словом, яким звертається Ісус Христос до своїх переляканих учнів, є слово “мир”.
“Він два рази сказав до них: мир вам! У Священному Писанні слово “мир” означає не якісь зовнішні обставини, а внутрішній стан людини. Найперше мир означає внутрішню гармонію, добробут і гармонію земного достатку, злагоду в сім’ї, благодатний спосіб поведінки. Тобто людина, яка справді відчуває себе певно в тому, де вона є, ким вона є і що вона робить, знає, що таке мир.
У суспільному значенні мир означає гармонію, злагоду в стосунках з іншими людьми, певність у прийдешньому дні”, – пояснив Блаженніший, додавши, що саме тому апостоли розуміли, як і всі інші жителі Єрусалима, що мир – це Божий дар.
“…Ми так багато говоримо про мир, ми так багато молимося про мир. Але сьогодні все те, про що чуємо в Христовому Євангелії, стається під час цієї Божественної літургії. Воскреслий Господь зараз присутній між нами. І для того, щоб мир отримати, у Нього потрібно повірити, повірити в Спасителя, який каже: блаженні ви, які, можливо, не бачили, як Тома, але увірували. Лише через віру можна торкнутися воскреслого Христа і сповнитися Його миром!” – наголосив проповідник.