Наразі відомо, що стрілянину в секторі Ґаза припинили принаймні на тиждень (це якщо не трапиться чогось несподіваного). Як не дивно, але першим мирну ініціативу виявив Ізраїль. У ніч проти неділі ізраїльське керівництво несподівано для всіх заявило про одностороннє припинення вогню та завершення воєнної операції "Розплавлений свинець", яка тривала більше трьох тижнів. Прем'єр-міністр Ізраїлю Егуд Ольмерт пояснив такий крок тим, що основні завдання, поставлені перед ЦАХАЛом, у Ґазі вже виконано.
Однак насправді не все так просто. Як відомо, на початку цього протистояння головним завданням ЦАХАЛу було припинення обстрілів ізраїльських міст та повалення в анклаві влади радикального руху ГАМАС. Утім, останній досі при владі, більше того, вже через кілька годин після початку перемир'я палестинські бойовики продовжили обстріл ізраїльської території.
Отож оцінювати дії Ізраїлю можна по-різному. Слушно було б вважати, що, припинивши воєнні дії, Ізраїль піддався на вмовляння світової спільноти та вирішив трохи пригальмувати, щоб остаточно не пересваритися зі всіма. Відомо, що останнім часом, особливо після бомбардування будівлі ООН у Ґазі, дії Ізраїлю почали критикувати навіть союзники, зокрема Вашингтон. Для того, щоб бодай якось відновити відносини зі США, навіть остаточне виведення своїх військ з Ґази Ізраїль приурочив до інавгурації Барака Обами. Члени ізраїльського кабінету зазначили, що не хочуть створювати "ускладнень" новому президенту США. Однак можна запропонувати й інше пояснення. Очевидним є те, що Ізраїль знову не оминув "граблі", на які наступив у 2006 році під час війни з ліванським "Гезболлахом". Хоч сценарій теперішнього протистояння було значно відкориговано, численних жертв серед мирного населення уникнути не вдалось. Дісталося й корпунктам іноземних засобів масової інформації та представництвам міжнародних організацій симпатію. Все це стало причиною того, що симпатії у світі почали завойовувати палестинці.
Після формального закінчення операції "Розплавлений свинець" й одні, й інші заявили про свою перемогу. Ізраїль декларує повне виконання поставленої мети, лідери ГАМАСу, своєю чергою, говорять про те, що тритижнева воєнна операція не зломила дух палестинців.
Однак втрат вони зазнали значно більше. Вважається, що загинули близько 1300 мешканців Ґази, ізраїльській стороні ця операція обійшлась у 13 вбитих та 182 поранених.
Чи настане в регіоні мир? Чесно кажучи, сумнівно. Адже ті підрозділи ЦАХАЛ, що залишилися на території Ґази, мають офіційний дозвіл "адекватно реагувати" на недружні дії бойовиків ГАМАСу. Та й резервісти, які повернулися на територію Ізраїлю, поки що залишаються на базах, розташованих неподалік кордону. До того ж, коментуючи перші сутички в Ґазі після офіційного проголошення перемир'я, прем'єр Егуд Ольмерт однозначно натякнув, що "Розплавленим свинцем" бої у секторі Ґаза не закінчаться. Отже, можна припустити, що закінчення цієї операції - це лише початок іншої.