Вправа перша: банка з рисом
Ви коли-небудь перераховували зернятка рису? Це одна з найвідоміших вправ для тренування терпіння і заспокоєння розуму (фахівці радять робити її раз на тиждень).
Візьміть дві однакові склянки. Наповніть одну по вінця рисом і перекладайте його по одному зерняткові у другу склянку рахуючи. Запишіть результат. Потім знову перекладайте зернятка в порожню склянку і знову рахуйте їх. Перевірте результат: він повинен бути однаковим!
Вправа друга: перелік запитань
Складіть список запитань, але не довільних, а тих, на які не знаєте відповідей. Вони можуть стосуватися будь-якої теми: вашого дитинства, сімейних таємниць, загробного життя, парового двигуна, сенсу існування...
Вимкніть телефон, телевізор, радіо, інтернет. Під час того, як будете записувати запитання, відбуватиметься дивовижна річ: почнеться справжня “чистка” мозку. Заохотивши мозок попрацювати над запитаннями, які залишилися без відповідей, ви змусите його перевірити мільйони образів, спогадів, подій. Цей метод власного психологічного дослідження відкриває нове внутрішнє дихання і дозволяє нам зрозуміти самих себе.
Вправа третя: спів
Візьміть диск з улюбленою піснею, поставте його і співайте. Немає значення, є у вас музикальний слух чи ні – зосередьтеся на словах пісні. Заспівайте її ще раз. І одразу ж почуватиметеся вільніше, легше.
Вправа четверта: ходьба
Знайдіть час для того, аби обійти свій квартал упевненими кроками, не дуже швидко і не надто повільно. Дихайте максимально глибоко, розслабляючи діафрагму. Гуляючи, уважно розглядайте речі й деталі навколо себе – так, ніби бачите їх уперше. Тільки не роззирайтеся, змінюйте лише напрям погляду.
Вправа п’ята: удаваний спокій
За будь-яких життєвих обставин вдавайте, що ви спокійні. Відчуйте себе актором, який грає роль спокійної людини. Сповільнюйте рухи і дихання, усміхайтеся всім. Через кілька хвилин ви дійсно заспокоїтеся. Симулюючи спокійну поведінку, ви змушуєте підсвідомість повірити, що не нервуєте, і це вплине на ваш зовнішній стан.