Практика малювання (або хоча б розфарбовування, бо ж малювати вміють не всі) дає оздоровчий, заспокійливий ефект, адже стимулює ті ділянки мозку, які відповідають за моторні навички і почуття творчості, пише bestiya.net.
Перші книжки-розмальовки з’явилися у Північній Америці та Європі і були саме для дорослих. Іспанська газета Espasa опублікувала збірку розфарбованих ілюстрацій карикатуриста Жоржа, яка мала шалений успіх. Відомо, що розмальовування картинок було популярною технікою релаксації у відомих психіатрів (того ж Карла-Густава Юнга).
Психологи пояснюють, що під час цього заняття задіюються обидві півкулі мозку: логіка допомагає нам дібрати ескіз, а творча частина навчає вміння поєднувати кольори. Присутній і терапевтичний ефект – розмальовування знижує активність тієї частини мозку, що відповідає за керування емоціями, спричиненими стресом.
Ще однією перевагою є те, що розфарбовування картинки допомагає зосередитися і відволіктися від повсякденних турбот, несвідомо повертає нас у минуле (ми згадуємо дитинство, в якому було менше стресів, аніж зараз).
В Україні дві книжки розмальовок випустило Видавництво Старого Лева – “Чарівний сад” і “Зачарований ліс”, а також Клуб Сімейного Дозвілля – “Барвистий світ”
Фахівці радять застосовувати цей метод для релаксації, використовуючи процес розмальовування як точку входу у вільний творчий простір. Крім того, ми можемо аналізувати свій стан: залежно від того, які емоції переживаємо, вибираємо відповідні кольори. Це дає нам змогу краще пізнати самих себе.
У Великобританії та Франції розмальовки для дорослих одразу ж стають бестселерами. Видавці переконують, що популярність таких книжок криється в їх заспокійливому впливі. Французьке видавництво Hachette випустило серію розмальовок АРТ-Therapie, що містить аж 20 томів. Тут і метелики, і квіти, і кекси, і графіті, і психоделічні візерунки. Особливий успіх мала “Secret Garden: Інки скарбів і книжка-розмальовка”, що порушує тему завоювання Америки. У Великобританії ілюстратор Мел Сімоне Елліотт малює знаменитостей – Раяна Грослінга, Леді Гагу, Бейонсе, Кейт Мосс.
Іспанський психолог Луїс Рохас Маркос каже, що “розмальовування книжок приносить задоволення, мир і спокій, дозволяє насолоджуватися собою і відволіктися від щоденного пресингу”.
В Україні дві книжки розмальовок випустило Видавництво Старого Лева – “Чарівний сад” і “Зачарований ліс”, а також Клуб Сімейного Дозвілля – “Барвистий світ”.