Асоціація підприємств малого бізнесу Італії "Confesercenti", яка об'єднує 270 тисяч дрібних підприємств, поширила звіт, у якому йдеться, що італійська мафія практично не постраждала від міжнародної економічної та фінансової кризи. Більше того, отримує навіть більші доходи від наркоторгівлі та контрабанди людьми.
Асоціація підприємств малого бізнесу Італії "Confesercenti", яка об'єднує 270 тисяч дрібних підприємств, поширила звіт, у якому йдеться, що італійська мафія практично не постраждала від міжнародної економічної та фінансової кризи. Більше того, отримує навіть більші доходи від наркоторгівлі та контрабанди людьми.
Крім того, тепер мафіозі мають нові можливості для бізнесу: труднощі з кредитуванням змусили близько 180 тисяч підприємців звернутися за допомогою до лихварів-мафіозі. Величезні фінансові ресурси дозволяють мафії відкривати для себе нові сектори ринку, отримувати прибуток з нестачі готівки, скуповувати нерухомість і підприємства.
Однак для об'єктивності варто сказати, що зовсім іншу картину описує відомий італійський часопис "La Repubblica", що днями опублікував статтю, в якій стверджується, нібито насправді італійські мафіозі гостро відчули спустошення гаманців: після початку світової кризи вони почали отримувати значно меншу "зарплатню". У якості прикладу італійське видання наводить історію такого собі Сальваторе Ло Пікколо, глави одного з наймогутніших мафіозних кланів Палермо (нині сидить у в'язниці). Ще 15 місяців тому завдяки "кришуванню" підприємців він заробляв 40 тисяч євро на місяць. Його хлопці одержували від 3 до 5 тисяч євро. Тепер "хрещений тато" (навіть перебуваючи за ґратами) одержує вдвічі менше, "бригадири" мають по півтори тисячі євро, а низові бандити - нещасних 500 євро на місяць.
Річний оборот італійської мафії становить 95 мільярдів євро - майже вісім відсотків ВВП країни. Лише від рекету, що є далеко не найприбутковішою гілкою "бізнесу", мафіозна скарбничка щороку поповнюється на 6 мільярдів євро. Рекетири обклали даниною 160 тисяч підприємців, більшість - у південних регіонах Італії. Загалом кожен п'ятий торговець в Італії має справу з мафією. |
Принагідно нагадаємо читачам "Пошти" історію виникнення та структуру легендарної італійської мафії. Існує декілька версій її походження, однак найдостовірнішою вважають ту, згідно з якою підпільна організація виникла під час антифранцузького повстання 1282 року на Сицилії. Саме тоді вперше пролунав заклик "Morete Alla Francia, Italia Anela!" ("Смерть Франції, зітхни, Італія!"), з початкових літер якого і утворилося слово "Мafia".
Тривалий час таке втаємничене об'єднання людей, в основному пов'язаних родинними стосунками, було притаманне лише сільським районам на півдні Італії. Однак поступово рішучі сільські хлопці з міцними кулаками перебралися до міст, де було значно більше можливостей заробляти гроші.
Зараз в Італії діють чотири основні злочинні клани: сицилійська "Коза ностра", що вважається найстарішою та найбільшою, калабрійська "Ндрангетта", сардинська "Сакра корона уніта", яка спеціалізується на викраденні людей, і неаполітанська "Каморра". Вони тримають у своїх руках ринок наркотиків, контрабандних сигарет і зброї, контролюють багато важливих сфер економіки країни і впливають на її політику. Крім того, на півдні Апеннінського півострова проблема мафії - ще й соціальна проблема: майже половина населення, що не має постійної роботи, залучена в ряди найнижчих мафіозних ланок. І, незважаючи на те, що багато "хрещених батьків" ув'язнені, італійська мафія, як і раніше, могутня і непереможна.