“Великий піст – це час духовної боротьби”

Сказав у своєму повчанні перед молитвою “Ангел Господній” Папа Франциск

“Ми потребуємо часу, проведеного “в пустині”, аби навчитися розпізнавати Божий голос!” – наголосив понтифік, коментуючи перед змовлянням молитви “Ангел Господній” євангельський уривок, в якому святий Марко розповідає про те, як Ісус перебував сорок днів у пустелі, спокушуваний сатаною, повідомляє Радіо Ватикану. 
Римський Архиєрей звернув увагу на те, що Ісус добровільно пройшов це випробування перед тим, як розпочати свою месіанську діяльність. “Це випробування, з якого Господь вийшов переможцем і яким приготовлявся до звіщення Євангелія Божого Царства”, – сказав він, додаючи, що в Господі й ми перемогли, але мусимо щодня захищати цю перемогу.
“Церква пригадує нам це таїнство на початку Чотиридесятниці, тому що воно накреслює нам перспективи і надає сенсу цьому періодові, який є часом духовної боротьби проти духа зла”, – сказав наступник святого Петра, заохотивши вірян брати приклад з Ісуса на основі згаданої євангельської розповіді.
Пустеля – це місце, в якому можна почути голос Божий і голос спокусника. Але серед шуму і замішання це неможливо зробити, бо тоді чуємо лише поверхові слова. Натомість у пустелі можемо зійти до глибин, де на карту поставлена наша доля –  життя або смерть
“Пустеля, – пояснив Папа Франциск, – це місце, в якому можна почути голос Божий і голос спокусника. Але серед шуму і замішання це неможливо зробити, бо тоді чуємо лише поверхові слова. Натомість у пустелі можемо зійти до глибин, де на карту поставлена наша доля –  життя або смерть”. А голос Божий можемо почути через Священні Писання, без яких не зможемо відповісти на нашіптування лукавого.
Вселенський Архиєрей уже вкотре порадив завжди мати зі собою Євангеліє кишенькового формату і щодня знаходити час читати принаймні уривок з нього.
Зі слів Папи Франциска, “велокопісна пустеля” допомагає нам сказати “ні!” духові світу, ідолам і скріплювати солідарність з ближніми. “Отож, – закликав він, – без страху входімо в пустелю, бо ми не самі – ми з Ісусом, з Отцем та Святим Духом”. Зрештою, нас провадить той самий Дух, який зійшов на Ісуса і якого ми отримали в хрещенні”.
“Моліться за те, – попросив вірних наступник святого Петра, – щоб у цій “пустелі”, якою є духовні вправи, ми змогли почути голос Ісуса, виправити різні вади, які має кожен із нас, і протистояти спокусам, які щодня нападають на нас”.

Молитва п’яти пальців

Папа Франциск, ще будучи архиєпископом Буенос-Айреса, склав таку молитву, яка нам усім буде корисною (не лише в часі Великого посту):

1. Великий палець – він найближче до тебе. Тому розпочни свою молитву, молячись за тих, хто тобі найближчий. Це люди, яких тобі легше за все згадати. Молитися за тих, кого любимо, це солодкий обов’язок.
2. Сусідній із ним палець – той, що вказівний. Помолися за тих, хто виховує, формує та лікує. Вони потребують підтримки і мудрості, аби провадити інших у належному напрямку. Нехай вони постійно будуть у твоїх молитвах.
3. Середній палець – той, що найвищий з усіх. Це нагадує про наших провідників, очільників, лідерів, керівників, які мають владу. Вони потребують Божого керівництва.
4. Безіменний палець – “сердечний”. Це неймовірно, але він є нашим найслабшим пальцем. Нагадує нам про те, щоби молитися за слабких, хворих, змучених та обтяжених проблемами. Вони потребують нашої молитви.
5. Мізинець – найменший з усіх пальців. Він має нагадувати нам про молитву за нас самих.
Як закінчиш молитися за названі вище групи, побачиш свої власні проблеми у правильній перспективі, то будеш готовий помолитися за себе більш істинно та дієво.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4427 / 1.56MB / SQL:{query_count}