Жити заважає… “бібліотека”

Понад 10 років львів'янин бореться за комфорт і тепло у квартирі. Результат - два інфаркти

Понад 10 років львів'янин бореться за комфорт і тепло у квартирі. Результат - два інфаркти

stina.jpg 

Львів'янин Іван Глова, пропрацювавши більше двох десятків років у тресті "Південьзахіделектромережбуд", отримав квартиру в будинку за адресою вул. Китайська, 14.  Проте радість від нового житла була недовгою. Буквально за два роки стіни у квартирі почали мокріти і чорніти, а температура в помешканні взимку ніколи не піднімалася вище як 14 градусів. Причиною цього, на думку пана Івана, є прибудова, яка займає перший поверх, якраз під квартирою Гловів, і примикає до будинку. Сирість від прибудови спричиняє сирість і в самих квартирах. Окрім того, на стінах прибудови збирається дощова вода, від цього мок­ріють стіни у помешканнях.

Як розповіли "Пошті" мешканці будинку, в цьому приміщенні раніше планували відкрити бібліотеку, проте будівництво так і не завершили. Згодом приміщенням зацікавилися підприємці, які також мали намір довести будівлю до пуття. Але і вони пропрацювали недовго. І ось уже понад десять років біля охайного будинку стоїть руїна, яка є пристановищем для безпритульних, наркоманів. І найбільше незручностей така безгосподарність завдає мешканцям другого та третього поверхів. "У мене в квартирі постійна сирість, стіни чорні, неможливо зробити ремонт, адже все чорніє, - бідкається пан Іван. -  А ще багато клопотів через те, що перекриття прибудови впирається у вікна квартири, тож переживаю, щоб хтось не заліз до хати, адже тут завжди збирається багато підлітків, та й бездомних не бракує". Щоб хоч якось навести лад, львів'янин час від часу забиває вікна, щоб ніхто не лазив по руїнах, стежить за порядком. Проте одних його рук та зусиль замало. Тож іще 2001 року мешканці будинку зібрали підписи та написали заяву до департаменту землеустрою та планування забудови міста, в якій вимагали дати вказівку керівництву тресту розібрати незаконно зведену прибудову. На їхнє звернення Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю повідомила, що "приписом інспекції ВАТ "Південьзахіделектромережбуд" запропоновано в тер­мін до 30 травня 2001 р. привести дане будівництво у відпо­відність до погодженого проекту". Але на цей припис ніхто навіть не звернув уваги. Та мешканці не здалися. Після цієї скарги у різні інстанції пішло багато інших. Зокрема, у 2004 році мешканці звернулися до міського голови Л. Буняка з проханням привести будівлю у належний стан. "Були випадки, коли підлітки обрізали газо- та водопровідні труби, були спроби проникнення у квартиру № 7. Квартири
№ 3, 7, 11 постійно потерпають від дощів", - писали у заяві львів'­яни. Але їхнє волання про допомогу залишилося непочутим. Чотири роки тому Іван Глова звернувся в трест із проханням допомогти  вирішити проблему. Трест, здавалося, відреагував, привіз розчин, й пан Іван сам заштукатурив стіну, проте це не вирішило проблеми. Тяганина, стукання у двері посадовців різних рівнів, які залишалися глухими до прохань львів'янина, закінчилися тим, що пан Іван переніс два ін­фаркти.

У листопаді 2008 року Іван Васильович знову спробував шукати правди: прийшов на прийом до мера Садового, й очільник міста пообіцяв з'ясувати справу та допомогти ще до зими вирішити проблему. "Я стукаю в усі двері, але мене відсилають від однієї інстанції до іншої, а результату жодного. Зараз тільки прошу, аби утеплили стіну, щоб могли жити у теплі та комфорті", - говорить пан Іван зі сльозами на очах.

Зараз - середина зими, і всі обіцянки влади залишилися цяцянками. Ні від тресту, ні від владних структур жодної реакції, жодної допомоги.   

Отримати коментар у керівництва тресту "Пошті" не вдалося. Але як стало відомо, тепер триває процес передачі ділянки, на якій розташована будівля, в оренду тресту. "Оскільки ця споруда є незавершеним будівництвом, - як повідомив "Пошті" юрист тресту  "Південьзахіделектромережбуд", який не захотів назвати своє прізвище, - то завершити його можливо лише після відведення земельної ділянки, на якій воно розташоване, у встановленому законом порядку. В іншому випадку  таке будівництво, згідно зі ст. 376 Цивільного кодексу України буде вважатися самочинним. Нині триває процес відведення земельної ділянки  для подальшого надання її в користування (оренди).  Тому проведення  будівництва є можливим лише після здійснення вищевказаної процедури, яка є достатньо тривалою".

Суб'єктивний погляд

Василь Білоус,

 голова Личаківської районної адміністрації:

Анатолій Забарило,
 депутат Львівської міської ради:

- Ця прибудова не перебуває на балансі адміністрації, тому ми за неї не відповідаємо. Скарг до нас не надходило, тому жодних вказівок про впорядкування будівлі не було. Треба шукати господаря, який повинен довести її до належного стану. Ми можемо вирішувати тільки ті питання, які перебувають у нашій компетенції.

Сергій Сало,
головний спеціаліст відділу експлуатації житлового фонду департаменту житлового господарства Львівської міської ради:

- Ми скерували лист до тресту "Південьзахіделектромережбуд", вони дали усне погодження про усунення причин замокання. Для цього потрібно провести гідро­ізоляцію стін. До кінця цього тижня  буде письмове погодження  для вирішення цього питання.

- У квітні 2008 року до мене звернулися мешканці будинку, аби посприяти вирішенню їхньої проблеми. Але, на жаль, на неодноразові мої звернення до представників органів влади - жодної реакції. На мій погляд, на всіх, ніби магія, впливає назва тресту. Споруда є аварійною, що загрожує обвалом. Її необхідно терміново демонтувати, територію впорядкувати. Допоки питання не врегулюється, я людей не покину. Мною підготовлена позовна заява, інтереси мешканців будинку будемо спільно шукати в суді.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4955 / 1.6MB / SQL:{query_count}