В завершальний період перебування при владі рейтинг 43-го президента США Джорджа Буша знизився до мінімуму: насамперед, через невиконання обіцянок у зовнішній політиці та економічні труднощі у внутрішній. Востаннє звітуючи перед журналістами в якості глави держави, він сам визнав, що залишить країну беззахисною.
Під час своєї останньої президентської прес-конференції у Вашингтоні Джордж Буш зізнався, що й надалі головною небезпекою для США залишиться терористична загроза на її території. Крім того, він також наголосив, що найбільшу небезпеку й далі становлять Іран і Північна Корея, які свого часу Білий дім вніс до так званої вісі зла.
Джордж Буш також виокремив позитивні та негативні кроки у своїй політиці. Серед перших він відзначив "одужання економіки США", яку вразила гостра фінансова криза, та стабільність авторитету країни. На думку Буша, вжиті ним екстраординарні заходи зі зниженням відсотків на кредити відновили фінансовий ринок, що, власне, і стало першим кроком до стабілізації економіки загалом. Заодно Буш не забув "скромно" запевнити, що Сполучені Штати й надалі залишаються стабільною країною, яка "вселяє надії решті світу".
Що ж стосується прорахунків, то найбільшим своїм розчаруванням 43-й президент США назвав відсутність зброї масового ураження в Іраку та вимушений відхід від первинного плану ведення війни в цій країні. Однак навіть попри це, він так і не спромігся визнати цю війну помилкою, мовляв, однозначну оцінку колись поставлять історики, проаналізувавши ці події крізь призму часу.
Однозначною ж помилкою Джордж Буш назвав... вивішення в травні 2003 року на борту одного з авіаносців транспаранта з написом "Місія виконана!", що мало б означати завершення основної частини воєнної операції США в Іраку. До числа своїх помилок він також зарахував "деяку риторику", що звучала з його уст під час трагедії, якої завдав країні ураган "Катріна", а також обговорення питання про систему соціального страхування відразу після виборів 2004 року.
Поки що чинний президент також вперше висловив офіційну позицію США щодо теперішньої ситуації в секторі Газа. Характеризуючи ізраїльську операцію "Литий свинець", Буш зазначив, що виступає за "стійке перемир'я" між Ізраїлем і палестинським угрупованням ГАМАС, однак ідеологічно все ж підтримав Тель-Авів. За його переконаннями, на поступки мав би піти ГАМАС, тобто припинити обстріли ізраїльської території та контрабандне ввезення зброї. Натомість Буш жодним словом не обмовився про американські поставки Ізраїлю найновіших бомб для знищення надміцних об'єктів.
Нагадаємо, що офіційно президентські повноваження Джорджа Буша закінчуються опівдні 20 січня, коли після проголошення присяги новим господарем Білого дому стане демократ Барак Обама.