Палички зі шкідливими добавками

Крабові палички давно стали звичним гостем на наших столах і не лише святкових. Вони не надто дорогі та й в морозилці зберігаються досить довго.

Крабові палички давно стали звичним гостем на наших столах і не лише святкових. Вони не надто дорогі та й в морозилці зберігаються досить довго.

Більшість споживачів, звичайно, не вірить в крабове походження цього продукту і цілком усвідомлюють, що насправді купують не крабове м'ясо, а ароматизоване м'ясо риби. Але мало хто дивиться на зворотний бік етикетки, де можна знайти багато цікавого про харчову цінність паличок.

Незважаючи на те, що виробників паличок є чимало, склад продукту приблизно однаковий. Основний компонент - рибний фарш сурімі, до складу також входить вода питна очищена, крохмаль, олія дезодорована, яєчний і рослинний білок, сіль, цукор, різні харчові добавки (натуральні або ідентичні) під тризначними індексами. Їх також зазначають на етикетці: загусники, ароматизатори, фарбники, підсилювачі смаку.

А тепер детальніше. М'ясо сурімі виробники крабових паличок визначають як м'ясо білої риби. Хоча якщо ретельніше пошукати інформацію, то можна дізнатися, що таким терміном також називають  відходи рибного промислу - дрібну, ушкоджену й іншу рибу.

Що стосується шкідливих хімічних добавок у крабових паличках, то можна з певністю заявити: такі речовини входять до складу цього продукту (хоча їх кількість все ж таки залежить від сумлінності виробника). Зокрема, у складі крабових паличок, як повідомляє портал споживача, були виявлені такі шкідливі препарати: стабілізатор Е450, фарбники і сильні алергени Е120, Е160, а також Е171, які в країнах Заходу заборонені.

Звичайно, в невеликій кіль­кості добавки навряд чи завдадуть шкоди здоров'ю, але якщо вживати продукт постійно, то такі аргументи можна поставити під сумнів. Особливо зважаючи на те, що весь наш споживчий ринок перенасичений продуктами, до складу яких входять хімічні добавки.

Окрім того, продукт, який ми називаємо "крабові палички", не відповідає  маркуванню, встановленому державним стандартом (ДСТУ), відповідно до якого такий продукт повинен називатися "Аналог крабових паличок". Проте у продажу немає жодного продукту, названого відповідно до ДСТУ.

Проте "крабова" індустрія розвивається досить активно, розширюючи асортимент своєї продукції вже і "крабовим м'ясом", і "крабовими клешнями" тощо. Звичайно, споживач має право самостійно вирішувати, споживати цей продукт чи ні, проте варто зробити застереження: оскільки крабові палички в основному споживають в їжу без термічного  оброблення, небезпечними можуть бути не хімічні добавки, а можлива мікробіологічна зараженість (наприклад, наявність кишкової палички тощо).

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4844 / 1.55MB / SQL:{query_count}