Три мільйони доларів на PR

Опозиція висунула звинувачення Міхаілу Саакашвілі

Опозиція висунула звинувачення Міхаілу Саакашвілі

У Лейбористській партії Грузії заявляють, що президент країни Міхаіл Саакашвілі веде інтенсивні переговори з групою чиновників з адміністрації поки що чинного президента США Джорджа Буша про розміщення у закавказькій республіці американських військових баз. Соратники Саакашвілі   все категорично спростовують.

Як заявила на прес-конференції міжнародний секретар Лейбористсь­кої партії Грузії Нестан Кіртадзе, Саакашвілі пропонує представникам цієї групи територію країни для розміщення американських військових баз строком на 90 років. "Мова йде про виділення тисяч гектарів землі, без всяких податків", - зазначила представник Лейбористської партії. За її словами, також стало відомо, що "Саакашвілі вже виплатив три мільйони доларів для лобіювання своєї персони і отримання підтримки в новій адміністрації США". "Міхаіл Саакашвілі оформив контракт з відомою PR-компанією "GLOVER PARK GROUP", яка має тісні контакти з демократами і особливо плідно співпрацює з держсекретарем адміністрації Барака Обами Гілларі Клінтон", - цитує Нестан Кіртадзе інформаційне агентство "Інтерфакс". "Лейбористська партія попереджає адміністрацію Буша, яка добуває свої останні дні, і майбутню адміністрацію Америки, щоб не ставила кавказький капкан, не перетворювала Грузію і Кавказький регіон на епіцентр відкритого військового проти­стояння мегадержав", - зазначила представник грузинської опозиції.

Ці заяви швиденько спростували представники влади Грузії. Керівники низки комітетів парламенту - представники правлячої в країні партії - заявили журналістам, що Хартія про страте­гічну співпрацю між Грузією і США, яку підписали вчора у Вашингтоні міністр закордонних справ Грузії Грігол Вашадзе і держсекретар США Кондолізза Райс, "не передбачає розміщення американських військових баз на території Грузії".

Варто зазначити, що раніше міністр закордонних справ України Володимир Огризко і держсекретар США Кондо­лізза Райс також підписали документ під назвою "Хартія про стратегічне партнерство". Серед іншого, в цьому документі з боку Сполучених Штатів знову висловлено підтримку процесу долучення України до НАТО. Під час останнього саміту НАТО в Брюсселі Грузія і Україна не отримали запрошення приєднатися до Плану дій щодо членства в Альянсі - документу, котрий розпочинає формальну процедуру вступу до військово-політичного блоку.

Експерти вважають, що НАТО, котре раніше пообіцяло Києву і Тбілісі перспективу вступу до Альянсу, не захотіло йти на подальше погіршення відносин з Росією. Зв'язки блоку з Москвою заморозили після російсько-грузинського збройного конфлікту навколо Південної Осетії.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4656 / 1.55MB / SQL:{query_count}