Люди і події 2014. Суспільство



Досягнення року

Найрозумніші діти – у Львові! За результатами ЗНО-2014 випускники львівських шкіл посіли ІІ місце в Україні після Києва.

Випускниця Львівської лінгвістичної гімназії набрала по 200 балів із трьох предметів (одна з п’яти в Україні!). Найбільша кількість абітурієнтів (дев’ятеро з 50), які здобули максимальний бал із двох предметів, теж із міста Лева. Найбільша кількість в Україні випускників навчальних закладів Львова (15) отримала 200 балів із ЗНО з англійської мови. 
Серед шкіл, випускники яких отримали по 200 балів із двох предметів, – класична гімназія при ЛНУ ім. І. Франка, Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при ЛНУ ім. І. Франка, школи №50 і №86, школа-гімназія “Сихівська”, Львівський НВК ім. В. Стуса “Спеціалізована школа І ступеня-гімназія міжнародних відносин”.

Ремонти року

На ремонти і закупівлю обладнання для шкіл і садочків із міської казни у 2014-ому виділили понад 17,5 млн грн. За ці гроші провели капітальний ремонт дахів у 10 навчальних закладах, у трьох замінили вікна, у семи капітально відремонтували сантехвузли, у двох провели гідроізоляцію фундаменту і в стількох же відремонтували інженерні мережі.

У школі №42 реконструювали фасад, у школі №62 відреставрували вікна і фасад, у школі №90 зробили капітальний ремонт майданчика. Крім цього, закупили інтерактивні дошки, комп’ютери, обладнання для садочків, поповнили бібліотечні фонди, відновили діяльність дев’яти груп у садках вивільнених від оренди (додаткові місця для 180 дітей), додатково відкрили 23 групи короткотривалого перебування, звільнили від орендної плати садочки №171 і №110. 
У місті далі діє електронна черга в садок. Загалом у ній уже зареєстровано 8 636 дітей віком до п’яти років.

Ноу-хау року

Цієї осені з’явився проект революційної Концепції розвитку освіти на період 2015 – 2025 років. У найближчі 10 років українську освіту чекають такі новації: повну середню освіту діти здобуватимуть упродовж 12-ти років за схемою 5 + 4 + 3, а шкільні програми будуть розвантажені.

Відповідно навчання в початковій школі триватиме п’ять років (від 6 до 11 років) і матиме однаковий базовий стандарт для всіх. Із шостого класу розпочинатиметься навчання в базовій школі, яке триватиме чотири роки. Буде збільшуватися кількість предметів, а після завершення дев’ятого класу всі учні писатимуть ЗНО. 
За результатами ЗНО випускники 9-тих класів зможуть вступати: до навчального закладу академічного спрямування (учні з кращими результатами ЗНО; орієнтація на вступ до університету), навчального закладу професійного спрямування або професійного коледжу. Після завершення базової школи (9-ти класів) усі учні писатимуть ЗНО, за результатами якого зможуть вступати, а не переходити (як зараз).

Пільги року

Із серпня у Львові почала діяти комплексна програма підтримки учасників АТО і членів їхніх сімей. За цей час одноразову матеріальну допомогу місто надало 139 постраждалим учасникам АТО з числа львів’ян на суму понад 1 млн грн. 
Станом на початок цього тижня 1 433 осіб звільнили від квартплати. Упродовж вересня – листопада львівським військовим у АТО  коштом міста придбали та передали товарів і матеріально-технічних цінностей на суму 3 млн грн. 

У навчальних закладах організували безкоштовне харчування для майже 400 дітей, батьки яких є чи були учасниками АТО (передбачене ухвалою одноразове харчування коштом місцевого бюджету учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста з числа дітей учасників АТО). 
Тим, хто втратив годувальників під час Майдану, місто надало чотири квартири. Ще стільки ж отримають сім’ї, які втратили годувальників на війні.

Канікули року

Вперше за останні роки канікули у львівських школярів тривають понад місяць – із 8 грудня до 12 січня. 
Через те, що на початку навчального року уряд доручив регіонам зменшити споживання газу на 30% упродовж опалювального сезону, львівські освітяни запропонували учням вчитися по суботах і без осінніх канікул, а зимові натомість зробити, порівняно зі звичними, надто довгими. 

Канікули тривалістю більше ніж місяць зробили систему шкільної освіти просто нестерпною – незручною для батьків, небезпечною для дитячого здоров’я, економічно необґрунтованою для країни та нераціональною витратою часу для всіх. 
Аби діти впродовж канікул були чимось зайняті, все позашкілля залишили відкритим. На базі навчальних закладів працюють гуртки, спортивні секції, а на базі районних УДЮМКів, будинків творчості, бібліотек, церков – дитячо-юнацькі спортивні школи і громадські організації, що надають послуги з фізичного виховання, танцювального мистецтва тощо.

"Дитячі" гроші року

З 1 липня 2014-го сума допомоги при народженні дитини становить фіксовані 41 280 грн за кожне народжене немовля. Спочатку виплачують як одноразову допомогу 10 320 грн, а решту – впродовж наступних 36 місяців рівними частинами (по 860 грн щомісяця). 

При цьому окрему допомогу для догляду дитини до досягнення нею трирічного віку скасували. Передбачається, що встановлення єдиного розміру допомоги та скасування допомоги для догляду дитини до трьох років дозволить зекономити близько 3,5 млрд грн. Отримані гроші планують спрямувати на соціальний захист найвразливіших категорій громадян. 
Нагадаємо, що до цього розмір допомоги залежав від черговості народження: за першу дитину давали не більше 35 000 грн, за другу – 70 500 грн, за третю – близько 141 000 грн.
Фото: прес-служба ЛМР, cikavosti.com, pb.su, experto24.ru, akademika.com.ua, teremok4.klasna.com
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0035 / 1.58MB / SQL:{query_count}