Новорічне меню – 2015: що має бути на столі

Що смачного приготувати, аби задобрити Синю Дерев’яну Козу, та як правильно прикрасити святковий стіл

Лише за кілька днів настане одне з найдовгоочікуваніших свят, тому вже зараз багато хто замислюється, яким повинен бути новорічний стіл – 2015 і що варто приготувати. 
Талісманом 2015-го є Синя Дерев’яна Коза (Вівця), тому її смакам доведеться догодити. Кажуть, якщо задобрити господаря прийдешнього року, увесь рік вас супроводжуватиме удача, щастя й успіх. 
Головне правило – передусім страви мають бути яскравими та барвистими, “простими, але зі смаком”.

Побільше зелені і солодкого перцю 

Оскільки харчується коза здебільшого рослинною їжею, важливо, щоб на новорічному столі страви були прикрашені свіжими овочами й ароматною зеленню, зокрема кропом, петрушкою чи руколою, кінзою, базиліком. 
Підійдуть також огірки, помідори, салатне листя, картопля, зелений горошок і болгарський перець. Не обійтися й без салатів, тому один із них не забудьте викласти у формі кози чи вівці або ялинки, сніговика чи курантів.
Почесне місце в цьогорічному новорічному меню повинні займати молочні продукти, наприклад, страви зі сметаною чи сирна нарізка. Не обов’язково, щоб на столі все було вегетаріанське: можна поставити страви із м’яса птиці, кролика, а також фаршировану рибу, холодець із риби. Тобто може стояти все, крім баранини, козлятини та ягнятини. Обмежень щодо гарячих страв майже нема. Для їх приготування можна використовувати ту ж птицю і рибу, додаючи трави.
Щодо колірної гами страв, то доречні зелені тони, коричневі і жовті. Складаючи новорічне меню на 2015 рік, не забудьте про напої. Вони повинні бути солодкі або напівсолодкі: шампанське, вина, наливки. Для дітей можна приготувати компот із яблук або журавлини чи безалкогольний глінтвейн.
Не варто забувати про фрукти (яблука, груші) і торт. Йому можна надати форму рукавиці, годинника, сніговика. Або спекти круглий, як звичайно, і прикрасити його святковим написом або зображенням символа 2015 року – Кози – з кольорового мармеладу.

Сервірування: акцент на синій і зелений кольори 

Смачні страви і вдале оформлення столу зроблять свято незабутнім, а цілий рік – щасливим. 
На новорічному столі повинні переважати холодні відтінки, тому бажано вибирати прикраси й елементи декору синіх, зелених, блакитних і сріблястих кольорів.
Класична біла скатертина – краща прикраса, що може бути. Якщо такої нема, то підійде з льону, шовку чи оксамиту. Особливо красиво, коли з білосніжною скатертиною поєднуються однотонні чи барвисті серветки. Незвичайною деталлю на столі будуть новорічні конверти для столових приборів. Їх можна придбати в магазинах або зробити власноруч у формі рукавиці, шапки Діда Мороза, сніговика чи ялинки.
Витонченості столу додадуть свічки і канделябри – вони повинні бути незвичайними і святковими. Найпростіший варіант – купити готові фігурні свічки та розставити їх на столі. Святкове сервірування і декорування повинні включати також фігурки і статуетки з зображенням кози або вівці, наповнені великими новорічними кулями чи шишками великі глибокі вази. Прикрасою для посуду і келихів можуть стати стрічки, блискітки і стрази.
Головна прикраса року (якщо, звісно, хочете догодити Вівці або Козі) – звичайний дзвіночок. Його можна повісити перед вхідними дверима або на ялинку. Пам’ятайте: перед тим, як гості переступлять ваш поріг, вони мають легенько подзвонити, щоб отримати прибуток і удачу в новому році.
Щасливого вам Нового року!

Що їдять у новорічну ніч в різних країнах світу

Американці їдять запечену індичку не лише в День подяки, а й на Різдво і Новий рік. Болгари також віддають перевагу м’ясній страві – готують мусаку (страву з баранини і овочів, здебільшого баклажанів). 
А голландці на новорічний стіл подають тушкованого у вині кролика, до якого додають цибулю, сметану і зелень. У Данії традиційно на новорічному столі є качка, запечена з яблуками, чорносливом, родзинками та ромом або бренді. Мексиканці теж полюбляють м’ясні закуски – запікають ціле поросятко з помідорами та перцем.
Індійці готують окрошку. Щоправда, в них вона називається по-іншому – райта. У страви є свої особливості: овочі заправляють не сметаною і майонезом, як у нас, а натуральним йогуртом, причому консистенція страви може бути різною. Крім традиційної райти з огірками і помідорами, в Індії можуть готувати її з бананами.

А в норвежців головна страва – з рибою. В новорічну ніч жителі цієї країни їдять суп із сьомгою. Німці полюбляють лосось, запечений у сметані із зеленню. 
У Португалії, Іспанії та Італії обов’язково кладуть на стіл виноград. Із цим пов’язана окрема традиція: під час ударів годинника треба встигнути з’їсти 12 виноградин і перед тим, як спожити останню, загадати бажання. Крім винограду, італійки печуть котекіно і подають її в батоні (це жирна свиняча ковбаса з грушами, цибулею-шалот і ягодами ялівцю). 
Французи подають у новорічну ніч равликів, гусячий паштет, запечену індичку, попередньо замариновану в білому вині. Шведи не шкодують часу на приготування традиційної національної страви кропкакор – із вареної картоплі, шинки і шпику готують тісто, з якого формують кульки та відварюють у підсоленій воді. 
А японці в новорічну ніч їдять звичну лапшу собу, яка символізує довголіття. Решта страв на столі у японців має сакральний зміст. Щоб гості в новому році були здоровими, на Новий рік японські господині подають десерт із чорних соєвих бобів, які в цій культурі символізують довголіття. Щоб бути ще й багатими та успішними, у традиційне японське новорічне меню входить і пюре з каштанів і батата (солодкої картоплі).

Ялинки з серветок


Зробити серветки у формі ялиночок зовсім просто!
* Серветку складіть навпіл, а потім ще раз навпіл (із паперовою серветкою нічого робити не потрібно – вона складена так як требао). 
* Кожен шар серветки загніть догори. Залишайте між шарами невелику відстань (1-2 см).
* Акуратно переверніть серветку. Загніть її краї до центру і притисніть, аби вона краще зберігала форму. Можна ненадовго покласти зверху якийсь вантаж. 
* Переверніть серветку і почергово загинайте кожен шар вгору, починаючи з верхнього. У результаті у вас повинна вийти імпровізована ялинка. На вершину можна поставити якусь прикрасу.

Страви до новорічного столу

Салат “З Новим 2015 роком!”

Складники: 400 г курячого філе, 100 г консервованих ананасів, 200 г маринованих шампіньйонів, 150 г твердого сиру, 5 курячих яєць, 6 перепелиних яєць, половина червоного солодкого перцю, 1 морква, 250 г майонезу, сік червоної капусти.

Філе відваріть у підсоленій воді, наріжте на кубики. Те ж зробіть із ананасами та сиром. Гриби наріжте шматочками. Викладіть салат на велике блюдо у формі кола в такій послідовності, змазуючи кожен шар майонезом: філе – ананаси – гриби – сир. 
Яйця відваріть, білки та жовтки дрібно натріть (окремо). Білки зафарбуйте соком червоної капусти і викладіть на верхню частину салату, жовтки – на нижню. Перепелині яйця розріжте навпіл, рівномірно розподіліть їх довкола салату – це буде “циферблат”. 
Із червоного перцю виріжте цифри, розкладіть їх поверх яєць. Годинникові стрілки зробіть із вареної моркви.

Салат “Вівця”

Складники: 140 г крабових паличок, 3 яйця, 150 г консервованої кукурудзи, 2 свіжі огірки, 1 цибулина, 5 ст. л. рису, 5 ст. л. майонезу, 13-15 оливок.
Відваріть рис (бажано довгий). Крабові палички крупно натріть. Свіжі огірки почистіть і наріжте на тонкі смужки. Яйця відваріть і теж натріть. Цибулю дрібно накрайте.
 
Крабові палички викладіть у тарілку, додайте ложку майонезу та змішайте. Формою шар повинен бути схожим на грушу чи повітряну кульку. Далі викладіть тонкий шар цибулі та нарізані огірки, змастіть майонезом. 
Потім додайте кукурудзу і змажте все майонезом. Тепер можна вівцю прикрашати! Промийте відварений рис (аби був розсипчастим) і відцідіть. Посипте ним “тіло” вівці, крім “голови”, бо її треба оздобити подрібненими оливками (достатньо 7-8 штук). 
Половинками оливок сформуйте ніжки. Ще одну оливку розріжте навпіл: одну частину покладіть замість вушка, а з другої зробіть очі.

Салат “Новорічна свічка”

Складники: 200 г солоних опеньків, 1 цибуля, 1 морква, 1 куряче філе, 100 г сиру, 4 яйця, 3 зубці часнику, пучок кропу, чорний мелений перець, олія для смаження, 50 г майонезу, червоний болгарський перець для оздоблення.

Куряче філе відваріть, охолодіть наріжте на кубики. Накрайте цибулю, моркву потріть на грубій тертці та підсмажте. У сковороду додайте опеньки і смажте далі. Сир і яйця поріжте на кубики, залишивши білки двох яєць для оздоблення. 
Змішайте всі інгредієнти, поперчіть і заправте майонезом. Викладіть салат на тарілку у формі кола, посипте дрібно натертими білками. З сиру зробіть свічку, з перцю – полум’я і бант. 
Можете прикрасити салат зеленню кропу, подрібненим перцем.

Рибний салат “Насолода”

Складники (на дві порції): 300 г філе риби, 2 цибулини, 2 моркви, 1 огірок, 1/2 пучка зелені петрушки, лавровий листок, перець горошком, сіль, олія, 50 г сиру, 50 г майонезу.
Філе риби (якщо червоної – форель, сьомга; білої – тріска, судак, мінтай; головне  – щоб без дрібних кісточок) промийте під водою, наріжте на шматки. У каструлю налийте води, покладіть зелень, нарізану половинку цибулини, рибу, лавровий листок, перець, підсоліть і відваріть до готовності. 
Моркву крупно натріть і обсмажте, ледь підсоливши. Решту цибулі очистіть, наріжте півкільцями й обсмажте, ледь підсоливши. Готову рибу витягніть із каструлі, охолодіть і розберіть на дрібні шматки. Поставте на тарілку кільце (для приготування порційного салату) і викладіть рибу першим шаром, змастивши майонезом. 
Потім викладіть цибулю, тоненько нарізаний кружальцями огірок і знову змастіть майонезом. Наступний шар – морква. Тепер акуратно зніміть кільце і  посипте салат тертим сиром.

Салат “Новий рік на порозі”

Складники для “ялинки”: 250 г курячого філе, 200 г маринованих грибів, 3 яйця, 1 морква, 1 цибуля, 100 г сиру, 1 консервна банка кукурудзи, пучок кропу.
Складники для “подарунків”: 2 плавлені сирки, 3 яйця, 3 зубці часнику, 200 г оливок із креветками, 1 морква, червоний болгарський перець, майонез, спеції.

Куряче філе поріжте і посмажте з цибулею та морквою, додавши спеції на власний смак. Зварені яйця, гриби та сир також накрайте, додайте кукурудзу, перемішайте і заправте майонезом. Викладіть салат на блюдо у формі конуса, прикрасьте гілочками кропу – буде “ялинка”. 
З перцю виріжте зірочку. Яйця зваріть, натріть із сиром і часником, заправте майонезом. Сформуйте “подарунки”, в середину яких покладіть по 1-2 оливки, оздобте стрічками з моркви.

Вінегрет святковий

Складники: 2-3 буряки, 5-6 картоплин, 1 салатна цибуля, 2 моркви, 200 г консервованого горошку, 5-6 солоних огірків, 100 г крабових паличок, 100-150 г кукурудзи, олія.

Овочі відваріть. Усі продукти наріжте на кубики, змішайте, посоліть і заправте олією. Оздобити салат можете кукурудзою, горошком і крабовими паличками.

Новорічний салат із ківі

Складники: 500 г курячої грудинки, 4 картоплини, 4 курячі яйця, 3 ківі, 200 г копченого сиру, 2 моркви, майонез, сіль.
Грудку відваріть, аби м’ясо було ніжне та смачне, розберіть на тоненькі волокна. Відваріть до готовності картоплю, моркву та яйця. Дрібно наріжте сир (можна його крупно натерти). Візьміть плоске блюдо, у центрі поставте спеціальне кільце або банку (якщо не маєте кільця). 
Половину м’яса викладіть навколо банки, поверх нього – потерті картоплю, моркву, яйця і наостанок сир. Зверху – м’ясо й інші продукти, що залишилися після викладання шарів. Не забувайте перемазувати кожен шар сіточкою з майонезу і трохи трамбувати. 
Вийміть банку, змастіть салат майонезом і прикрасьте ківі. 

Салат з перцем та яблуками

Складники: 100 г болгарського перцю, 100 г яблук, 60 г сметани, 40 г зеленої цибулі, 20 г листя салату, 10 г зелені петрушки, цукор і сіль за смаком.
Соломкою нашаткувати яблука, перець, салат, порізати петрушку і зелену цибулю. Додати сметану, дрібку цукру, посолити і змішати.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4371 / 1.68MB / SQL:{query_count}