Хто слабший – чоловіки чи жінки? Це питання давно спричиняє розбіжності. Чоловіки стверджують, що жінки слабкіші фізично, а ті запевняють, що чоловіки частіше хворіють. Що про це думають медичні експерти.
Рак
Дві найпоширеніші форми раку – рак прямої кишки й рак легенів – вражає представників обох статей. Проте від цих хвороб страждає більше чоловіків, ніж жінок. За словами експертів, важливішу роль тут відіграють гормони. З 100 тисяч осіб 55 чоловіків і лише 35 жінок страждають на рак прямої кишки. Річ у тім, що в організмі жінки більше гормону естрогена, що захищає від раку кишківника. Що стосується раку легенів, то на нього хворіє більше чоловіків, тому що саме вони схильніші до куріння. Слабка стать: чоловіки.
Кістки
Чоловічий кістяк більший, що дає чоловікам перевагу – вони міцніші та сильніші. Наявність міцних кісток означає менше переломів. Окрім цього, чоловіки не зіштовхуються із проблемою менопаузи, коли з організму жінки починає вимиватися кальцій, що робить кістки тендітними. Чоловіки також набагато рідше зіштовхуються з небезпечним переломом шийки стегна у віці. За статистикою один з 10 пацієнтів з таким переломом помирає упродовж місяця, чверть – упродовж півроку. Жінки також набагато частіше страждають на артрит. Слабка стать: жінки.
Серце
Серцеві захворювання частіше вражають чоловіків, ніж жінок. Знову перевагу жінкам надає гормон естроген, що має захисний ефект. До клімаксу в жінок теж трапляються серцеві приступи, проте більшість зіштовхується із хворобами серця вже після менопаузи, коли рівень естрогена починає різко знижуватися. Слабка стать: чоловіки.
М'язи
Спортсменки не раз виявляли готовність поборотися з колегами чоловічої статі, щоб довести, що дами можуть бути за них сильнішими та швидшими. Однак факти свідчать про те, що в цілому саме чоловіки мають сильніші та розвиненіші м'язи. Усе знову ж таки залежить від гормонів. В організмі чоловіків на 10 % більше тестостерону, ніж в організмі жінок. Саме цей гормон сприяє формуванню м'язів. Стрункі й легші тіла не роблять жінок спритнішими. Спритність залежить від здатності швидко сповільнюватися й прискорюватися, і чоловіки через розвиненіші мускули роблять це краще. Єдина перевага жінок – це те, що через невелику м'язову масу вони гнучкіші. Слабка стать: жінки.
Мозок
Чоловіки не відрізняються відмінним психічним здоров'ям. Наприклад, на шизофренію страждають удвічі більше чоловіків, ніж жінок. Існує доказ на користь генетичної теорії виникнення шизофренії, проте у більшості випадків на метальне здоров'я впливає спосіб життя. Ще один приклад, куріння марихуани в чотири рази збільшує ризик розвитку психозів. Також хлопчикам у чотири рази частіше діагностують аутизм. Тим часом, не тільки чоловіки зіштовхуються із психічними розладами. Жінки, наприклад, страждають від післяпологової депресії. Також під час менопаузи вони зіштовхуються із психічними проблемами. Депресії взагалі частіше трапляються в жінок – одна із чотирьох жінок звертається до лікарів через депресію. У цілому ментальне здоров'я жінок слабкіше за психічне здоров'я чоловіків. Слабка стать: жінки.
Імунна система
Ще одним принциповим розходження у здоров'ї чоловіків і жінок є проблеми з імунітетом. Так, жінки втричі частіше за чоловіків страждають на такі імунні захворювання, як ревматизм, артрит і гіпотиреоїдизм. Слабка стать: жінки. Отже, жінки справді є дещо слабшими, ніж чоловіки.