Захищати свою країну, але без ненависті, є правом і обов’язком українців. На цьому наголосив папський легат кардинал Крістоф Шенборн, перебуваючи з офіційним візитом в Україні з нагоди 25-ої річниці виходу УГКЦ з підпілля.
“Тільки тоді, коли ненависті немає в наших серцях, ми можемо перемогти ненависть. Христос на хресті встановив мир у власній особі”, – сказав він.
Папський посланець зауважив, що кожен конфлікт провокує нас до ненависті, і ми стаємо ворогами одні одних. “Для мене велика честь та радість, що я, легат Святішого Отця Франциска, приїхав до України. Ця місія, яку мені доручив Папа, є знаком його єдності з народом України. Адже Українська держава та її народ дуже близькі серцю Папи, а особливо близькі ті люди, які сьогодні страждають. І моя місія полягає у тому, щоб показати цю єдність”, – прокоментував свій візит в Україну кардинал Крістоф Шенборн для Живого.ТБ.
Звертаючись до учасників чувань, які відбулися 10 грудня у Києві в патріаршому соборі Воскресіння Христового, папський легат пригадав, що УГКЦ в своїй історії мала багато мучеників, а 25-річчя її воскресіння є великим свідченням єдності з єпископом Риму.
Кардинал Крістоф заявив: те, чим живе Україна, має стати взірцем для інших країн світу, однак не можна змішувати релігію і політику. Потрібно просто зі своєю вірою намагатися служити людям. “Церква повинна стати “польовим шпиталем” для зранених людей нашого суспільства. Вона повинна виходити до тих, що страждають”, – сказав він. А потім передав послання від Папи, промовляючи: “Папа вас любить і складає подяку Богові за вашу великодушність і жертвенну любов до Бога та своєї землі. Папа з любов’ю молиться за Вас та за весь український народ, який сьогодні так страждає, і від усього серця благословить усіх вас”.
Церква повинна стати “польовим шпиталем” для зранених людей нашого суспільства. Вона повинна виходити до тих, що страждають
Блаженніший Святослав Шевчук, глава УГКЦ, під час цих чувань наголосив, що свобода Церкви неминуче означає проголошення свободи людини. “Це та свобода, до якої нас Господь закликає, збуджуючи бажання бути собою, бути людиною, створеною на образ і подобу Божу. Ми повинні ще раз почути слова Божі, сказані до кожного українця в Маріуполі, Донецьку, Луганську, Києві та Львові: “Не бійся, а тільки віруй. Прагни свободи! Однак пам’ятай, будеш свобідним тільки в Бозі і з Богом”, – закликав він.
Двадцятип’ятирічний ювілей легалізації УГКЦ, на думку патріарха Святослава, є нагодою, щоб ще раз цей дар свободи переосмислити, прийняти і “бути вільними людьми у вільній державі на вільній землі”. Він пригадав подію 25-річної давності, коли відбулася зустріч Папи Івана Павла II і тодішнього президента СРСР Михайла Горбачова, та визначну роль нині вже проголошеного святим Папи у долі УГКЦ. Теперішній Папа Франциск теж відіграє важливу роль в нинішніх подіях як в УГКЦ, так і в Україні.
“Ми вдячні Богові за дар свободи. Передаємо від УГКЦ та українського народу вдячність Святішому Отцеві за те, що він робить для нашого народу, щоб отриманий дар свободи ми могли зберегти”, – сказав Патріарх, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.