Сакралізація війни?

Відомий православний публіцист порівняв Путіна із Муссоліні

фото: top.rbc.ru
Православний пуб­ліцист диякон Андрій Кураєв у своєму блозі гостро роз­критикував не­щодавнє послання росій­ського президента до Федеральних зборів РФ за агресивність, антиісторизм і фактичну сакралізацію війни проти України. 
Він звернув увагу, що Беніто Муссоліні 9 травня 1936 року дуже подібними словами проголосив створення Італійської імперії. Прирівнюванням Херсонеса до Храмової Гори в Єрусалимі Путін фактично признав­ся в нерозумінні того, що таке православ’я, оскільки в православ’ї, як назагал у християнстві, не передбачається місце настільки унікальне, якою є Храмова Гора в юдаїзмі. 
Крім того, Андрій Кураєв наголошує, що Херсонес ніколи не відігравав якоїсь ролі в російському православ’ї і що та роль, яку йому старається приписати Путін, абсурдна. Понад те, приписування Херсонесу якоїсь визначної ролі є антиісторичним, бо, на переконання Кураєва, хрещення святого Володимира Великого в Херсонесі – не більше, ніж легенда.
Надання конфлікту іміджу і мотиву сакральної війни “за Єрусалим”, “за Гріб Господній”, “за купіль святого Володимира” веде до загострення конфлікту. Ми ж не за газ, ми ж за святе!!!
У промові Путіна диякон Кураєв побачив ознаки майбутньої ескалації конфлікту проти України та його сакралізації. Ось що він пише з цього приводу:
“Те, у якому контексті звернувся до корсунської легенди президент Росії, викликає військово-політичну тривогу. І ось чому:
а) Надання конфлікту іміджу і мотиву сакральної війни “за Єрусалим”, “за Гріб Господній”, “за купіль святого Володимира” веде до загострення конфлікту. Ми ж не за газ, ми ж за святе!!!
б) Сакралізація війни призводить до тотальної героїзації своїх бойовиків і настільки ж тотальної демонізації ворогів. А це знову ж таки зовсім очевидна ескалація конфлікту. 
в) Виправдання територіальних надбань і військових дій мотивом “багато віків тому це було нашою святинею” загрожує руйнуванню діалогу в усьому світі. В дуже багатьох народів є пам’ятні для них історичні місця, які тепер за межами їхніх країн”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.0108 / 1.54MB / SQL:{query_count}