Воювати під покровом Всевишнього

Українські вояки під час бойових дій на сході все частіше потребують божого захисту. Для того, щоб допомогти нашим хлопцям налагодити зв’язок з Богом, у Львові видали молитовник кишенькового формату з охоронним 90 псалмом

фото: facebook/Степан Сус
Війна іде, як то кажуть, на всіх фронтах. Проте зовсім іншою є споконвічна війна людських душ, які опиняються між добром і злом. Триває вона і під час АТО… 
“Пошта” уже писала про обереги на війні. Проте якщо на її початку в зону воєнних дій хлопці брали зі собою валькірії, зґарди, осучаснені ляльки-мотанки, то тепер військові, навіть затяті скептики і ті, що називають себе атеїстами, буддистами, рунвірівцями, почали молитися. Чи то у “котли” стали частіше потрапляти, чи то воювати вже втомилися, але факт залишається фактом – без Бога на війні ніяк!
Днями в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла громадські активісти та священики презентували книжечку “Псалом-охоронець”. У невеличкій брошурці двома мовами (українською та російською) вміщений так званий охоронний 90 псалом та кілька основних молитов, які повинні допомогти воякам у їх духовних пошуках і практиках. 
Зі слів військового капелана Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла отця Тараса Михальчука, українські воїни завдяки цій книжечці зможуть вивчити “Отче наш”, бо не всі, як виявляється, насправді знають цю молитву. 

“Молись і служи!” – молитовник для військовослужбовців 
Нову редакцію молитовника для  військово­службовців “Молись і служи!” нещодавно видали з благословення єпископа Михаїла Колтуна, керівника департаменту Патріаршої курії Української греко-католицької церкви у справах душпастирства силових структур України. 
“До нового видання ввійшла божественна літургія, катехизмова частина, суспільний дорого­вказ віруючого, традиційні молитви (щоденні, при трапезі, на різні потреби), а також спеціальні – для представників військових формувань. Серед них: молитва дружини та матері військового, молитва офіцера, молитва танкіста, рятівника, правоохоронця та ін. 
В новому виданні додали розділ, що розповідає про небесних покровителів українського війська”, – каже отець Любомир Яворський, заступник керівника департаменту. 
“Тут є трохи більше, ніж просто молитви. Це свого роду просвітницька книжка, – вважає Руслан Коханчук, старший офіцер відділу роботи з громадськими та релігійними організаціями Міноборони України. – Інший аспект – особистісний, суб’єктивний. Кожна молитва, поміщена в молитовнику, передає ті переживання військовослужбовців, які притаманні кожному з них. Вони щодня стикаються зі складними ситуаціями на службі”.
Наклад видання – 10 000 примірників. Молитовник військовослужбовця розповсюджують безкоштовно. Його можна роздрукувати із сайту kapelanstvo.org.ua
“90 псалом у нашому народі насправді дуже відомий, тому що вважається захисною молитвою. Святе Письмо нам чітко говорить, що потрібно сприймати Бога як того, хто опікується людиною, і власне 90 псалом нам чітко це підтверджує. Його потрібно трактувати з великою вірою, бо через написані в псалмі слова говорить сам Господь”, – пояснює він. 
Брошуру видало релігійне видавництво “Добра книжка”. На обкладинці – малюнок Ольги Золотник:  візерунчастий лук, спрямований українським військовим проти російських бойовиків, підтримує сам святий Юрій, знаний як охоронець українських вояків.
90 псалом  у нашому народі насправді дуже відомий, тому що вважається захисною молитвою
Всього було видано близько семи тисяч примірників “Псалма-охоронця”. Книжечку будуть безкош­товно роздавати в гарнізонному храмі, а також відправлятимуть через волонтерські служби в зону АТО.
Війна впливає на людей по-різному: хтось свідомий того, що треба перемогти, а хтось не може зрозуміти, що він там робить і чому саме йому прийшла повістка. Проте і ті, і ті щодня заглядають у вічі смерті. Ніхто з них, молодих і сильних, не хоче помирати…
“Розумієте, війна не є для кожного. І водночас вона – для кожного з нас. Маю на увазі не так війну, як спротив ворогові. У кожного свій фронт: ЗМІ здійснюють свій опір, лікарі – свій. Кожен має щось робити, але на фронті, де треба тримати зброю, мають бути ті, які розуміють, навіщо вони це роблять. Хлопців відправляють і, звісно, не всі вони хочуть воювати, у них така установка: “я нікого не рухаю – і хай мене ніхто не рухає”. 
Але як ти це поясниш богові війни? Віра потрібна цим людям, щоб знайти своє місце на війні. В таких обставинах якраз 90 псалом міг би вберегти тих хлопців, щоб вони зрозуміли, чому опинилися в зоні воєнних дій. А якщо вже опинилися, то повинні не дати себе на заклання”, – каже підполковник  Володимир Тимчук, пояснюючи, що в зоні АТО хлопці відкривають свого бога.
“Ігор народився у Запоріжжі і ніяк не міг зрозуміти, чому націоналізм є дуже декларативним, показовим, оскільки сам є людиною дії. Його дуже люблять хлопці, він такий покладливий. Його духовні пошуки застрягли десь між атеїзмом і РУНВірою. Але коли він їхав у машині з п’ятьма хлопцями і решта членів екіпажу отримали кульові поранення, несумісні з життям, він задумався про Бога вперше. 
фото: facebook/Степан Сус
Уже пізніше нам розповідав: “Коли ми потрапили під обстріл, я відчув, що треба молитися. Тож став негайно це робити. Уперше в житті так молився! Робив це серцем, душею, кожною клітинкою тіла. До того не пам’ятав навіть “Отче наш”, а тут раптом згадав і безперестанку молився”. Ми мало говорили про його духовні пошуки, але я помітив, що цей хлопець зацікавився традиційною для українців християнською релігією. Він став на шлях формування віри”, – веде далі Володимир Тимчук. 
Ще одна історія, зі слів підполковника, воістину Божого дива – порятунок Володі Гери з Яворова. Він також ревно молився і завдяки цьому залишився живий. 23-річний лейтенант розвідувальної роти 24-ої Залізної імені князя Данила Галицького окремої механізованої бригади ціною свого здоров’я врятував близько 300 солдат 24-ої, 30-ої і 80-ої бригад, які потрапили в кільце російських військових під містом Лутугине наприкінці серпня. 
Українські воїни завдяки цій книжечці зможуть вивчити “Отче наш”, бо не всі, як виявляється, насправді знають цю молитву
Хлопець ледь не загинув,  проте його врятував рівненець Роман Шевчук, хоча сам стікав кров’ю. Йти довелося під постійними залпами “Градів”, а коли противник не стріляв, над цим місцем літали російські МІ-24... Українські вояки втратили там практично всю техніку, десятки людей. Саме Володя Гера виводив хлопців з оточення, зайнявши позицію в 12-поверховому корпусі металургійного заводу на околиці міста. Засівши в будівлі разом із контрактником Романом Шевчуком, вивів з оточення близько 300-400 осіб. Вів їх два кілометри – зі своєї позиції по рації повідомляв безпечний маршрут. 
Хлопці по рації постійно просили його: “Досить, відходьте самі”. Але Володя продовжував коригування, довідавшись, що в оточенні залишилася 80-та бригада зі Львова, в якій було багато його друзів. Він не пішов, а Роман його не кинув, навіть коли отримав поранення в руку. Зачепило й Володю. Осколок наскрізь пробив праву руку, повністю роздробив кістку та проник у тулуб, поламавши два ребра і зачепивши легеню, а потім застряг у хребті.

Псалом 90
Хто живе під охороною Всевишнього, той під покровом Бога Небесного оселиться. Каже він до Господа: “Ти пристановище і захист мій, Бог мій, і я уповаю на Тебе”.
Він спасе тебе від сіті ловця і від пошесті згубної. Плечима Своїми Він захистить тебе, і під тінню Його крил ти надійно спочиватимеш. Обороною тобі буде правда Його.
Не побоїшся страху вночі, ані стріли, що летить удень. Ані пошесті, що ходить у темряві, ані напасти духа зла опівдні.
Впаде біля тебе тисяча, і десять тисяч праворуч тебе, але до тебе не наблизиться. Тільки очима своїми будеш дивитися і помсту над беззаконниками бачити.
Бо ти казав: “Господь – надія моя”, і Всевишнього ти обрав за оборонця собі. Отже, не прийде до тебе лихо, і пошесть не наблизиться до оселі твоєї.
Бо Він ангелам Своїм звелить, щоб охороняли тебе на всіх путях твоїх. На руках вони понесуть тебе, щоб нога твоя не спіткнулась об камінь.
На гаспида і василиска ти наступатимеш і потопчеш лева і змія. Бо каже Господь: “За те, що він поклав надію на Мене, Я визволю його і захищу його, бо він знає ім’я Моє.
Буде кликати Мене, Я почую його; буду з ним у скорботі, визволю його і прославлю його; довгим життям обдарую його і дам йому спасіння Моє”.

“Володя сказав Роману: “Іди, інакше не залишишся живий”. Роман почав стягати Володю вниз, хоча набагато менший, худіший за нього. Тягнув за здорову руку. У Романа самого одна рука не працювала, а потім і в ногу потрапив осколок, звідти фонтаном бризнула кров, але він продовжував тягти Володю. А коли поновлювалися обстріли, закривав його собою. Навіть коли ударною хвилею їх розкидало на 100 метрів, Роман його знайшов! Більш ніж півтора кілометра тягнув Володю, а потім їх знайшли бійці 24-ої бригади…” – розповідає Володимир Тимчук.
З вірою пов’язані всі! Я й сам не раз читав молитви. Вони допомагають відвернути зло
І додає: “Чинник, який спонукає людей бути в АТО – потреба захисту і виконання наказу. Ці дві речі є важливими незалежно від того, чи йдеться про добровольців, а чи про тих, хто пішов за призовом. Але з вірою пов’язані всі! Я й сам не раз читав молитви. Вони допомагають відвернути зло”.
Боже втручання під час військових дій можна бачити не раз. Один журнал подає цікавий факт з життя Ф.Л. Роусона, видатного інженера, одного з найбільших учених Англії, автора книги “Усвідомлення життя”. 
Було це під час Другої світової війни. Під командуванням полковника Віттлізі за п’ять років бойових дій полк не загубив жодного солдата. Досягти такого неймовірного результату вдалося тому, що офіцери і солдати регулярно повторювали слова вже згаданого 90 псалма. Шляхом постійного повторення істин, що містяться у ньому, солдати здобули таке відчуття, ніби їх оберігає чиясь незрима присутність. Завдяки постійному повторенню псалма, вірі й надії ці істини проникли в їхню підсвідомість, вселили внутрішнє переконання у постійному божественному захисті. 
А ось ще одна історія, опублікована на сторінках згаданого журналу. “Це сталося у сиву давнину. Їхав купець на возі на ярмарок, маючи при собі велику суму грошей. Шлях його пролягав через ліс. Ліси тоді були густі та розлогі, у яких водилися дикі звірі. Не боявся купець дикого звіра, бо мав при собі рушницю, але найбільше боявся розбійників, які гірші за будь-якого звіра. Коли заїхав у глибину лісу, раптово зламався віз. Через годину-другу помалу почало смеркати, а потім і зовсім стемніло. Раптом блимнув вогник серед дерев. Прив’язавши коня до смереки, попрямував купець на світло і невдовзі опинився на порозі хатини.
фото: Андрій Польовий
Впустивши до хати незнайомця, господар напоїв його гарячим трав’яним чаєм, постелив на лаві і запросив до сну. Але як спати купцеві, коли за пазухою такі великі гроші?! “Можна, – каже купець, – мені помолитися?” “Звичайно”, – відповів незнайомець. І тоді стурбований нічний гість вголос почав промовляти молитви, котрих навчила його побожна покійна мама. Згадав і 90 псалом і голосно візвав до Господа про допомогу.
Настала глибока ніч. Враз хтось постукав. Господар вмить підвівся, відкрив двері і затримав чоловіків на порозі. Зав’язалася розмова. Було чути, що ті наполягають, а господар вперто заперечує. Так тривало досить довго, а потім усе стихло.
Ранесенько підвівшись, подякував купець за нічліг та хотів уже йти, як хазяїн промовив: “Стривай, чоловіче, чи знаєш ти у кого був? Я  ватажок розбійників, і вночі ми мали тебе погубити. Видно, що ти багатий, але тебе врятувала молитва. Ти молився: “Ти, що живеш під Всевишнього покровом, що у Всесильного тіні пребуваєш, скажи до Господа: “Моє прибіжище й моя твердиня, мій Боже, на котрого я покладаюсь...”
І таких прикладів божої опіки за посередництва 90 псалма можна знайти чимало. Хочеться вірити, що нашим хлопцям та книжечка кишенькового формату допоможе  опинитися під покровом Всевишнього. І це не може не тішити, бо тільки з Богом перемагають у війні! 

“Мир Мій даю вам”…
автор ікони – знана іконописець із Закарпаття Ганна Бойко
Глава УГКЦ Блаженніший Свято­слав у серпні 2014 року в Києві у патріаршому соборі освятив ікону Ісуса Христа Вседержителя “Мир Мій даю вам” для Донецька. 
Ідея написання ікони виникла на парафії святого апостола Андрія Первозваного Донецького екзархату УГКЦ, коли почалися активні бойові дії з боку російських військ. Ікону було створено в інтенції миру на сході України, аби спонукати більше людей до молитви і аби через молитву перед цією іконою Господь обдарував український народ миром та перемогою над агресором, наділив миром нашу державу, громаду, спільноти, родини і кожного з нас особисто.
Як розповів на своїй сторінці у Facebook голова Комісії задля сприяння християнській єдності Донецького екзархату УГКЦ отець Тихон Кульбака, “за основу композиції взято зображення Господа Ісуса, який благословляє всіх, хто звертається до Нього з молитвою про мир і обдаровує своїм миром, як Він і обіцяв це у Євангелії: “Мир Мій даю вам” (Ів. 14:27). Христос стоїть на поземі, вкритому вугіллям, із золотим відблиском, що є натяком на відомий вислів – “вугілля – чорне золото”. Позаду позему є зображення панорами промислових міст Донбасу, про мир для яких просимо в молитві і які є невід’ємною частиною економіки Єдиної України. Зверху – напис на синьо-жовтому прапорі “Мир Мой даю вам” російською, що також вказує на те, що в єдиній і соборній Україні проживають у мирі та злагоді люди різних мов і національностей”.

Молитва до Господа Вседержителя Ісуса Христа перед іконою Його “Мир Мій даю вам”
Господи Ісусе Христе! Ти заради любові до нас помер на хресті, щоб принести мир кожній душі, яка вірує в Тебе, довіряє Тобі і любить Тебе. 
Припадаю до Твоїх ніг, благаючи про припинення ненависті й незгод. Прошу справедливості і святої любові. Прошу миру для моєї душі. Прошу миру для родин. Прошу миру для шкіл та закладів праці. Прошу миру між бідними і багатими. Прошу миру між сусідами. 
Прошу миру між народами. Прошу миру на сході України. Прошу миру в Україні. Дай нашому народові Твою щедру благодать і вірність Твоїй Церкві. 
Просимо Тебе через Пресвяте Твоє Серце і за заступництва Богородиці, нашої матері й Цариці. Просимо Тебе, який живеш і царюєш з Богом Отцем і Святим Духом, нині і на віки вічні. Амінь.
Отець Роман Тереховський, сотрудник львівського храму Пресвятої Євхаристії
Будь-який псалом треба сприймати виключно як молитву, не більше. Псалми були написані здебільшого царем Давидом у різних критичних обставинах, коли їх автора сповнювали різні емоції.

Псалми сьогодні також можуть стати в пригоді, адже людство не придумало жодної нової емоції. Люди в усі часи переживали однакові стани – розчарування, сум, тривогу, бажання залишитись живими. Тому Церква рекомендує псалми як молитви, які спрацьовували в обставинах наших попередників.

Здорові християни сприймають 90 псалом по-здоровому. Тобто немає такого сліпого виконання, як то є з тими, хто вірить у забобони. Зараз у церковних крамницях є текст 90 псалма на поясах і ременях. Але саме лиш носіння пояса з текстом псалма не гарантує безпеки на війні чи в тилу.

Матеріальну частину треба задіяти власною вірою, молитися з чистим серцем, бо саме такі молитви будуть вислухані Богом. Носіння пояса в монастирях – інша річ, там живуть люди, які провадять інший спосіб життя.

Зрештою, мені невідома практика носіння їх живими, але знаю, що Православна церква має традицію покладання такого паска померлому в труну. В цілому для християн має значення не причина, а привід. 90 псалом є дорогою, яка веде наших хлопців у АТО далі – до Бога. Тепер такий час…

Господь використовує всі часи і війни, аби наблизити людей до себе. Але треба виростати з обставин і йти далі, підніматися від 90 псалма до щоденного читання Євангелія та практикування віри. Тому молитовник і Євангеліє в руки – і вперед!
Отець Михайло Димид, доктор східного канонічного права, викладач УКУ
Єдиний оберіг християнина – це Божа благодать! Вона найкраще діє в прямому відношенні воїна до свого Бога: Бог благословляє, а вояк має відкрите серце і приймає Його волю!

Другий спосіб, яким може Господь Бог допомогти воякові, це молитва матері, родини, Церкви. Такого роду молитва теж відкриває серце людини доброї волі для Господнього покрову!

Всякі атрибути, які можуть наводити вояка до піднесення думки чи почуття до Творця, добрі. Він усе створив і все освячує!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4274 / 1.75MB / SQL:{query_count}