Семеро учнів ЗОШ № 53 успішно вибралися з охопленого вогнем будинку
Спалахи світла, будинок, охоплений полум'ям, і діти, які самотужки вибираються з вогню. Від такої картини мурашки бігають по спині. На щастя, це не нещасний випадок, а епізод зі спеціального тренування для школярів, організованого на базі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності МНС. За задумом, семеро третьокласників ЗОШ № 53 мали вибиратися з помешкання, охопленого полум'ям. Кореспондент "Пошти" теж перевірила свою спритність...
Тренувальний тунель ззовні виглядає як клітка з лабіринтами. Реалістичності додають спецефекти - сигнальні сирени, імітація вогню та диму. Все, що відбувається в тунелі, можна побачити на спеціальному екрані - у тренувальному приміщенні ведеться відеоспостереження.
Перед початком тренування учасників - чотирьох дівчаток та трьох хлопчиків - оглянув медик, перевірив пульс та тиск, а також попросив намалювати вигадану тварину, якої не існує у природі. "Саме цей малюнок дав змогу переконатися, що кожен школяр може брати участь у тренуванні", - пояснює Роксолана Сірко, доцент кафедри практичної психології Університету безпеки життєдіяльності МНС України.
Після медичного огляду учні опускаються в невеликий бункер. Звідти один за одним спритно рухаються тунелем. У приміщенні темно, світлові та димові спецефекти розслабитися не дають.
З тунелю школярі виходять справжніми героями - вони впоралися з надзвичайно складним завданням, дотримуючись усіх правил поведінки під час пожежі. Як розповів згодом "Пошті" учасник тренування Данило Король, найбільше лякали не сигнальні сирени чи інші спецефекти, а те, що він боявся відстати від товаришів, не впоратись із перешкодою чи не знайти виходу.
Упродовж останніх кількох місяців курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності МНС проводили серед школярів львівських шкіл яскраві пізнавальні заняття, демонстрували відео про роботу рятувальників, ознайомлювали з пожежно-рятувальною технікою, пояснювали, як правильно діяти в надзвичайних умовах. Вони намагалися робити акцент на тому, що безпека людини залежить від її дій, навичок, психологічних та фізичних можливостей.
"Діти повинні бути психологічно підготовленими до найрізноманітніших ситуацій, екстремальних умов, адже ризик травмування чи ймовірна загибель людей під час реальних загроз має бути мінімальною", - розповів речник університету Антон Крук.
За словами головного спеціаліста з питань загально-середньої освіти управління освіти Львівської міської ради Лариси Василишин, це дуже важливо, що керівництво університету взялося за таку широкомасштабну навчальну кампанію, адже нічого подібного в Україні досі не проводилося. Це дозволить дати учням практичний досвід та знання, як діяти в критичних умовах, та зменшить кількість постраждалих у таких ситуаціях. "Ми всіляко будемо сприяти тому, щоб подібних заходів проводилося якомога більше. Ми склали план, за яким будемо діяти, аби донести до дітей важливість цієї роботи", - каже Лариса Василишин.
З другого семестру навчального року такі випробування щотижня проходитимуть учні початкових класів усіх шкіл Львова, а згодом організатори планують залучити до проекту й дітей, що навчаються у школах області.