Взути й забути?

Нині взуттєві магазини рясніють вивісками: знижки 30, 40, 50%. Але ціни на імпортне взуття навіть при таких знижках все одно кусаються. Викладаючи свої кровні за товар, хочеться, аби він був якісний й прослужив нам хоч кілька років. Купуючи взуття, ми насамперед звертаємо увагу на його зовнішній вигляд, якість, виробника. А спеціалісти  радять  при придбанні взуття обов'язково вимагати  товарний чек. Бо лише маючи його на руках, можна вимагати у під­приємця, в разі коли чобітки чи черевики вийдуть з ладу передчасно, аби він відремонтував його або надав нове чи повернув гроші, як це передбачено законом.

Нині взуттєві магазини рясніють вивісками: знижки 30, 40, 50%. Але ціни на імпортне взуття навіть при таких знижках все одно кусаються. Викладаючи свої кровні за товар, хочеться, аби він був якісний й прослужив нам хоч кілька років. Купуючи взуття, ми насамперед звертаємо увагу на його зовнішній вигляд, якість, виробника. А спеціалісти  радять  при придбанні взуття обов'язково вимагати  товарний чек. Бо лише маючи його на руках, можна вимагати у під­приємця, в разі коли чобітки чи черевики вийдуть з ладу передчасно, аби він відремонтував його або надав нове чи повернув гроші, як це передбачено законом.

Чому лаковане взуття не варто носити взимку?

Будь-яке взуття має гаран­тійний термін. Визначають його залежно від фасону - модельне чи повсякденне, та від того, з чого воно виготовлене,  якою є  підошва. Як пояснила "Пош­ті" Олександра Бобеляк, заступник начальника відділу контролю непродовольчих товарів управління у справах захисту прав споживачів, гарантійний термін  на повсякденне взуття на шкіряній підошві - 40 днів, для взуття зі шкіряною підошвою з ґумовою накладкою - 45 днів, з підошвою з полівініл­хлориду - 60 днів, ґуми поліоритану - 70 днів. На модельне із шкіряною підошвою - 50 днів, полівінілхлорид - 70 днів, термопластичний еластомер полівітан - 80 днів.

Також гарантійний термін залежить від того, для якого сезону призначене взуття. Зимовий сезон розпочинається 15 листопада і закінчується 15 березня; весняно-осінній триває з 15 березня по 15 листопада; літній - з 15 травня по 15 вересня. А гарантійний термін розпочинається від дня купівлі взуття, і ця дата повинна бути зазначена на товарному чеку. Якщо повсякденне взуття з підошвою з полівінілхлориду куплене  першого грудня, то впродовж 60 днів, якщо зі взуттям щось сталося: потріскала шкіра, відклеїлася підошва тощо, покупець може звернутися в магазин, в якому купив взуття, аби його відремонтували. Якщо ж зимове взуття придбано наприкінці зимового сезону, скажімо, першого березня, то його гарантійний термін цього сезону становитиме 15 днів, а решта днів переноситься на наступний сезон, але за умови, якщо в міжсезоння цього взуття покупець не носив.

"Багато проблем виникає з лакованим взуттям. За нормами, його можна носити, якщо температура на вулиці не менша п'яти градусів. У нас його виготовляють на хутряній підкладці, тобто для носіння взимку. А при низькій температурі лак тріскає, і це не вважатимуть дефектом виробництва, а неправильною експлуатацією й, відповідно, грошей за таке взуття не повернуть й на нове не обміняють", - розповідає Олександра Бобеляк.

Товарний чек повинні видати усім, незалежно від того, де купуєте взуття, в магазині чи на ринку. Якщо в магазинах чек видають продавці без нагадування, то на ринку отримати його значно складніше. Проте, як наголошує співрозмовниця, продавці на ринках такі ж суб'­єкти господарювання, тому до них застосовують ті ж норми закону.

"Якщо продавець не видає товарний чек, то варто взяти принаймні візитку, де було б зазначено, де ви купили товар, коли, за скільки, - пояснює
О. Бобеляк. - Це буде хоч якийсь доказ придбання товару".

Якщо ж споживач не взяв товарного чека, а впродовж гарантійного терміну зі взуттям щось сталося, то йому треба прийти у магазин, де придбав товар, з двома письмовими заявами, в якій написати, коли придбано товар, за скільки і які у вас претензії, а також мати зі собою взуття. Продавець повинен взяти таку заяву й зазначити, коли він отримав заяву. Та, на жаль, продавці дуже рідко погоджуються брати такі заяви, а довести, що ви купили взуття саме у цьому магазині, не маючи товарного чека, дуже складно. 

14 днів і не більше

Якщо покупець придбав взуття, але вдома, добре примірявши його, зрозумів, що каблук, скажімо, надто високий, та й колір не зовсім такий, який хотів, то у такому випадку, як пояснює О. Бобеляк, покупець має право впродовж 14 днів повернути товар у магазин, але за умови, що взуття приміряли тільки вдома, не виходили у ньому на вулицю, ні каблук, ні набійка не стерті, немає інших пошкоджень. Також повинна бути цілою і коробка.

Коли взуття не прослужило  і половини гарантійного тер­міну, не вагаючись, треба йти у магазин, в якому його купили. Підприємець зобов'язаний взяти  взуття на ремонт, але тільки в тому випадку, якщо причина пошкодження - фабричний брак. Якщо впродовж 14 днів  взуття не відремонтували або після ремонту воно не має належного вигляду, то підприємець зобов'язаний повернути гроші або запропонувати нову пару взуття.

Але підприємці не завжди відразу погоджуються піти назустріч покупцеві і відмовляються взяти взуття на ремонт, посилаючись на те, що покупець сам винен у пошкодженні. У таких випадках можна провести експертизу, за яку платить підприємець, проте, якщо буде доведено, що це справді вина покупця, тоді кошти за експертизу доведеться викласти з власної кишені.

"Бувають випадки, коли підприємці пропонують, щоб клієнт сам провів ремонт, а кошти підприємець поверне. Та робити цього не варто, бо коли підприємець зробить неякісний ремонт у свого майстра, ви матимете можливість вимагати повторного проведення ремонту. А якщо це буде сторонній майстер, то щось довести буде значно складніше", - рекомендує О. Бобеляк. 

За словами співрозмовниці, покупці доволі часто звертаються в управління зі скаргами на якість придбаного взуття. Упродовж 2008-го було 35 скарг, у більшості випадків вдавалося або повернути гро­ші, або відремонтувати взуття. За порушення прав споживачів передбачено штраф у 10-кратному розмірі вартості  товару. Але якщо під­приємець відмовився ліквідувати недолік не в категоричній формі чи зробив це у термін, більший за 14 днів, він заплатить штраф до 170 грн.

Як правильно доглядати за взуттям?

Шкіряним: прийшовши з вулиці, обов'язково слід очистити його від пилу та бруду щіткою чи ганчіркою. Щоб взуття довгий час зберігало гарний зовнішній вигляд, не втрачало форму, використовуйте якісні спеціальні засоби для догляду.

Лакованим: одягніть взуття за 10 хв. до виходу, щоб тепло ноги передалося чобіткам чи черевикам, завдяки цьому знижується ризик, що воно може потріскати на морозі. Не носіть лаковане взуття при температурі, нижчій 5 градусів морозу, після повернення з вулиці, протріть його м'якою вологою ганчіркою, потім протріть сухою, намоченою у вазеліні, касторовій чи лляній олії. Протріть лакові частини, після чого швидко натріть їх фланелевою ганчіркою.

Зі замші та велюру: видаліть бруд спеціальною щіткою або губкою (якщо є потреба, висушіть природним способом), обробіть спеціальним засобом для чищення замші та нубуку, але не тріть надто сильно, щоб не пошкодити його.

Зі штучних матеріалів:  вимийте водою кімнатної температури, натріть до блиску сухою м'якою ганчіркою.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.4026 / 1.61MB / SQL:{query_count}