Ростислав Валовий, головний спеціаліст санітарно-гігієнічного відділу Головного управління Держсанепідслужби у Львівській області:
– Наскрізне провітрювання в дошкільних навчальних закладах повинні проводити кожні півтори години тривалістю не менш ніж десять хвилин. У спальнях наскрізне провітрювання мають здійснювати до і після сну дітей.
Після провітрювання допускається зниження температури повітря в групових осередках на два-чотири градуси. Під час сну дітей (переважно теплої пори року) може бути забезпечений доступ свіжого повітря з одного боку приміщення, але за півгодини до того, як діти встануть, його мають припинити.
Це все прописане в Державних санітарних нормах та правилах “Влаштування, обладнання, утримання дошкільних навчальних закладів та організація життєдіяльності дітей”, затверджених наказом МОЗ України від 1 серпня 2013 року (№ 678), які набули чинності з
10 жовтня 2014 року. Згідно з ними, температура повітря в приміщеннях дитсадків повинна становити: в приймальні, ігровій для дітей у віці до двох років – 22-23 градуси; для дітей від двох до трьох років – 21-22 градуси; в роздягальні та груповій для дітей від трьох до п’яти років – 21-23 градуси; для дітей, яким більш ніж п’ять років, – 19-21 градус.
Температура повітря в спальнях має бути 19-21 градус, в туалетних для дітей до трьох років – 20-22 градуси, а для дітей, яким більш ніж три роки, – 19-20 градусів.