Міністерство внутрішніх справ Іраку цього тижня заарештувало 35 чиновників, яких підозрюють у підготовці державного заколоту. Зараз колишніх співробітників поліції (серед яких є навіть генерали) та поважних чиновників допитують.
Міністерство внутрішніх справ Іраку цього тижня заарештувало 35 чиновників, яких підозрюють у підготовці державного заколоту. Зараз колишніх співробітників поліції (серед яких є навіть генерали) та поважних чиновників допитують.
Наразі немає єдиної версії того, що сталося. Згідно з одними джерелами, заарештованих звинувачують у приналежності до не відомої раніше організації "Аль-Ауда" (у перекладі з арабської - повернення), яка плекала плани повалення чинного режиму За іншими даними, затримані нібито намагались відродити партію БААС, яка керувала країною за часів Саддама Гусейна.
Ірак - не єдина країна, громадяни якої незадоволені чинною владою. Цього тижня сили безпеки сусіднього Бахрейну також заарештували 15 людей, яких звинувачують у змові проти влади і які нібито мали на меті здійснення терористичних актів. Судячи із заяв представників влади, змовники планували влаштувати серію вибухів у велелюдних місцях під час проведення релігійних церемоній та відзначення державних свят: Національного дня Бахрейну та річниці сходження еміра на престол. |
Ще донедавна можна було сподіватись, що вибори пройдуть мирно. Аль-Малікі ще навесні цього року розпочав активне полювання на прибічників режиму Саддама і, здавалось, цілком узяв ситуацію в країні у свої руки.
Але, зважаючи на останні події, контроль він потроху втрачає, і що ближче до виборів, то більше з'являється чуток про змови проти чинної влади та спроби державного перевороту.
З моменту вторгнення в Ірак загинуло понад чотири тисячі американських військовослужбовців. Втрати серед іракського населення сягають десятків тисяч, але точних цифр назвати не може ніхто. Американським платникам податків війна вже обійшлася в більш ніж 500 мільярдів доларів. Водночас на початку війни адміністрація Джорджа Буша запевняла, що на повалення режиму Саддама Гусейна, відновлення порядку та стабілізацію нового уряду піде лише 50-60 мільярдів доларів. |
Варто зазначити, що, згідно з укладеною цього року угодою між Багдадом і Вашингтоном, виведення американських військ з території Іраку мало б остаточно закінчитись до кінця 2011 року. За цей час з Іраку планують вивести 152 тисячі американських солдатів. Документ також передбачає вихід багатонаціональних сил з населених пунктів країни вже до 30 червня 2009 року.