Перша атомна бомба може з'явитися в Ірані вже у 2009-2010 роках
Таких висновків дійшла французька парламентська слідча група, пише часопис "Le Figaro". Як зазначає французьке видання, сумніви в голови групи Жана-Луї Б'янко викликає той факт, що іранці мають уже 1600 кілограмів збагаченого урану, але не можуть відповісти на запитання, на якій стадії перебуває їхня цивільна ядерна програма. "У Тегерана є креслення атомної бомби, поза сумнівом, отримані через пакистанські канали. Крім того, іранці розробили програму мініатюризації бомби", - цитує газета парламентаря.
Найбільший неспокій іранська ядерна програма викликає в Ізраїлю, який іранський президент Магмуд Агмадінежад неодноразово погрожував знищити, проте й арабські суннітські держави теж стривожені зростанням впливу Ірану в регіоні: адже поява атомної бомби в Тегерану означатиме кінець договору про нерозповсюдження ядерної зброї, зазначає "Le Figaro". Водночас, на думку автора статті, ядерна зброя для Ірану - радше політична мета, й він висловлює надію, що в Агмадінежада вистачить розуму не бомбардувати Ізраїль.
Єдиний вихід із цієї тривожної ситуації - почати переговори без попередніх умов. Більшість іранців, на відміну від свого президента, не антисеміти - вони лише прагнуть гарантувати власну безпеку, тому треба запропонувати їм угоду, що забезпечує економічний розвиток і стабільність у регіоні, пише французька газета. 2009 рік стане вирішальним, продовжує автор статті. Час підганяє, а простір для маневру обмежений. Новий американський президент Барак Обама висловив готовність вести переговори з іранською владою, але позиція Росії та Китаю, що ведуть подвійну гру в іранській справі, не полегшує його завдання. Багато хто в Ізраїлі побоюється, що Тегеран скористається запропонованими переговорами, щоб виграти час, а потім перешкоджати реалізації проекту буде вже надто пізно. Проте Жан-Луї Б'янко переконаний, що альтернативи переговорам немає, резюмує видання.
Нагадаємо, що другого грудня розпочалися великомасштабні військово-морські навчання, в яких брало участь понад 60 військових кораблів іранської армії. Як "ворогів" іранська армія розглядає США та Ізраїль, оскільки саме ці країни погрожують завдати ударів по ядерних об'єктах та інших цілях на території Ірану. А в жовтні Іран заявив, що відкрив нову військово-морську базу в східній частині стратегічно важливого водного шляху в гирлі Перської затоки. Створення Іраном такої бази може мати на меті військово-морську присутність навпроти Оманської та Аденської заток, де Ізраїль утримує свої субмарини класу "Dolphin". Для Тегерана їх присутність є частиною протистояння Ізраїлю іранській військовій потужності. Крім того, створення нової бази може бути свідченням посилення іранської військової присутності в Судані або ж створення противаги військово-морським силам США, ЄС і Росії, які мають намір боротися проти піратів, що діють біля узбережжя Сомалі.