Леся Ясинська, працівниця комори банку:
– Пошкоджену банкноту можна обміняти навіть після пожежі чи потопу. Головне, аби вона зберегла ознаки платіжності, а площа вцілілої банкноти становила 55 відсотків. Згідно з постановою Нацбанку, вам мають безкоштовно обміняти пошкоджену гривню на придатну для обігу.
Пошкоджені іноземні гроші можна обміняти в будь-якому банку, але не безкоштовно: за обмін старої, порваної або брудної купюри комерційні банки беруть комісію – 10 відсотків від номінальної вартості банкноти і більше.
Іноземні банкноти не обміняють, якщо на них не збереглися номер, серія, вартість (цифрами і прописом), основний малюнок на лицьовому та зворотному боках, розірвані на більше, ніж дві частини. Важливо, щоб на купюрі збереглися елементи захисту від підробки: водяний знак, мікротекст, кольорові волокна, захисні нитки, люмінесцентні малюнки.
Точно не приймуть банкноту, повністю залиту фарбою або чорнилом. Ті банки, які приймають підгорілі, промоклі або порвані банкноти, відразу беруть з клієнта комісію. Дуже пошкоджені банкноти приймають на дослідження. В такому випадку треба взяти із собою паспорт.
Пошарпані гроші відправляють у іноземний банк на перевірку. І якщо банкноту визнають непідробленою, клієнт отримає відшкодування в тій самій валюті чи у гривнях за курсом.