Психотерапевт, завідувач Львівського обласного центру дитячої психотерапії та сімейного консультування Мар’яна Нартікова:
– Вам, як і решті батьків першокласників, потрібно зрозуміти, що спокійне життя закінчилося. Маєте усвідомити, що школа вимагає від дитини великих фізичних і психічних сил, тож повинні намагатися давати з цим раду і вміти правильно вийти з будь-якої ситуації.
Перше, що ви маєте зробити, це забезпечити дотримання багатьох умов для звикання дитини до шкільного процесу: правильний режим дня, в тому числі харчування, рухова активність, загартовування, особиста гігієна. Але не вимагайте від дитини організованості та самоконтролю, якщо самі не в стані дотримуватися встановлених правил.
Якщо ваш син не впевнений у своїх силах, важко переживає невдачі у навчанні, підбадьорте його, запевніть, якщо він докладе певних зусиль і буде старанним, то здолає ці труднощі.
Не сваріть дитину, навпаки, частіше хваліть, вчіть, як і що варто робити. Пам’ятайте: критикувати можна лише вчинки і поведінку дитини, а не її саму!
Якщо вашому синові важко вчитися, виникають конфлікти з учителем, вчасно з’ясуйте ситуацію, за потреби переведіть його в інший клас або навіть школу.