Фрукт доброго настрою

Грушки помічні при застуді та швидкій втомлюваності, але тим, що мають виразкову хворобу шлунка, вони протипоказані

Фрукт-цілитель, сим­вол довголіття, королева фруктів… Як тільки не називають грушку. І недарма, адже це один із найкорисніших плодів! 
Завдяки унікальному складу грушки здатні підвищувати захисні сили організму, протистояти інфекційним хворобам, мають протизапальну дію, допомагають при депресії.

Які хвороби лікує

Запашні, солодкі і дуже смачні грушки містять чимало біоактивних речовин, цукрів (глюкозу, фруктозу, сахарозу), вітаміни А, В1, В2, Е, Р, РР, каротин, фолієву кислоту, катехини, азотисті речовини, пектини, мінеральні солі заліза, марганець, йод, кобальт, калій, молібден, кальцій, дубильні речовини і клітковину.
Зі слів терапевта Наталії Яреми, за вмістом фолієвої кислоти грушка перевершує навіть смородину. Саме завдяки цій кислоті споживання стиглих грушок покращує роботу кровоносної системи та зміцнює імунітет. Окрім цього, грушка є джерелом вітаміну С і міді, що підсилюють антиоксидантний захист організму, допомагають нормалізувати артеріальний тиск і запобігають інсульт. 
А завдяки тому, що ці плоди містять більше фруктози, ніж глюкози (як відомо, фруктоза не потребує для засвоєння інсуліну), є корисними при порушенні функції підшлункової залози.

Цікаві факти про груші
* Грушеві дерева вирощували ще у Карфагені. В Древній Греції їли як свіжі, так і сушені грушки.
* В давнину вважалося, що грушки треба споживати наприкінці обіду, бо ці плоди не дозволяють продуктам у шлунку “дати задній хід”.
* У світі існує більш ніж 5000 сортів груш, але не всі вони мають вигляд грушок.
* Груші належать до родини розоцвітих, як і троянди, яблука, сливи, персики та мигдаль.
* Грушеві дерева можуть сягати віку 300 років.
* Грушева деревина тверда – з неї можна робити меблі.
* Грушки – одні з небагатьох фруктів, які краще достигають після того, як їх зірвали.
* Грушевий сидр називається “пері”.
* Грушеві дерева можуть плодоносити до 100 років. 
Грушки низькокалорійні (у 100 грамах – лише 46 кілокалорій), тому їх включають у раціон під час дієт. Крім того, грушки можуть сміливо їсти люди з підвищеною схильністю до алергічних реакцій і діти. Високий вміст пектину в цих плодах здатен понижувати рівень “поганого” холестерину. 
В грушках багато бору, що утримує кальцій в кістковій тканині і таким чином рятує  від остеопорозу або ж сповільнює його розвиток. Мають ці фрукти сечогінну і м’яку проносну дію. Регулярне пиття грушевого соку нормалізує роботу кишківника, а самі грушки допоможуть позбутися болю в шлунку і печії.
“При респіраторних та запальних захворюваннях, які супроводжуються гарячковими станами, одним із дієвих способів знизити температуру є склянка грушевого компоту, соку або узвару. Варення з грушок добре їсти під час грипу та ангіни, бо воно полегшує відкашлювання і зміцнює імунітет, – каже терапевт. – Також варто пам’ятати, що в грушках більше аскорбінової кислоти, ніж у яблуках. Їх треба споживати хоча б двічі на тиждень у сезон. Корисні ці плоди й людям із хворим серцем та шлунком, бо зміцнюють судини і покращують травлення”.
Зі слів Наталії Яреми, в грушках чимало заліза, необхідного для утворення здорових кров’яних клітин. Іони калію, яких теж багато, покращують роботу серця і тамують біль у м’язах. Коли в організмі не вистачає калію, людина стає дратівливою, їй надокучає безсоння. “Тож якщо ви швидко втомлюєтеся, не маєте апетиту, вас мучить частий біль голови, раджу їсти грушки!” – наголошує лікар.

Кому не варто їсти

Тим, хто дуже любить грушки, треба знати, що від неправильного їх споживання можуть виникнути проблеми. 

Читайте також:

Райські плоди. Регулярне споживання яблук нормалізує роботу шлунка, очистить кров та врятує від болю голови. Але тим, у кого гастрит з підвищеною кислотністю, їсти їх лікарі радять нечасто, особливо кислі.
 
Через грубу клітковину, яка негативно впливає на слизову оболонку шлунка, ці фрукти не можна їсти натще – краще через півгодини після їди. А щоб не було розладу шлунка, не запивайте грушок водою. Чималої шкоди організму може завдати одночасне споживання грушки і м’яса – таке поєднання переобтяжує шлунок.
Людям похилого віку бажано уникати терпких сортів грушок, які погано засвоюються організмом (в цьому випадку краще їсти варені або печені). Протипоказаннями є виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки.
Не варто забувати й того, що лікувальними властивостями володіють тільки зрілі, запашні, соковиті плоди з ніжною м’якоттю. Тверді й кислі їсти не можна – це може спровокувати діарею, порушити роботу шлунка.

     Рецепти страв із грушами     

Салат з грушок і твердого сиру

Складники: 3-4 грушки, 300 г твердого сиру, 100 г майонезу, 50 г сметани, 1 помідор, 2 солодкі перці (червоний і зелений), цукор і сіль до смаку.
Сир натерти на тертці з великими вічками, грушки накраяти на тонкі скибочки. Все змішати, заправити сметаною і майонезом, поцукрувати і посолити. Салат прикрасити кружальцями помідорів, червоного і зеленого перцю.

Грушки до м’яса

Складники: 3-4 кг грушок, 5 скл. води, 2 скл. оцту, 1 кг цукру, 1 ст. л. меленої гвоздики, 1 ч. л. кориці.
Грушки обібрати і розрізати начетверо. Приготувати маринад: всі інгредієнти зсипати в каструлю і закип’ятити. Коли маринад закипить, вкинути до нього на дві-три хвилини грушки (перед тим помити банки і простерилізувати їх у духовці при температурі 100 градусів). 
Грушки витягнути, розкласти в банки і залити маринадом. Банки закрутити. Такі грушки подають до м’яса, зокрема курячого.

Грушевий пиріг

Складники: 1 скл. борошна, 2 яйця, пакетик розпушувача для тіста, 150 г цукру, 150 г масла, 5-6 грушок, плитка чорного шоколаду, 100 г мигдалю, 1 ст. л. меду, половина лимона.
Горіхи підсмажити, вистудити і подрібнити в блендері. Грушки обібрати, дві-три нарізати на кубики, решту на тонкі скибочки. Скропити соком лимона. Шоколад розламати на шматочки. Яйця з цукром збити, додати м’якого масла і розмішати на однорідну масу. Додати меленого мигдалю (трішки залишити для посипання пирога) і вимішати. Всипати борошна, розпушувача до тіста і знову вимішати. 
Покласти в тісто грушки, накраяні на кубики, і шоколад та легко розмішати. Викласти тісто в роз’ємну форму, змащену маслом, і розрівняти лопаточкою. Зверху покласти грушеві скибочки. Помістити форму в духовку, розігріту до 60-70 градусів. Готовність пирога перевірити дерев’яною шпичкою або сірником. Готовий пиріг змастити підігрітим медом і посипати меленим мигдалем.

Грушевий десерт

Складники: 2 грушки, 200 г морозива, 50 г чорного шоколаду, жменька горіхів.
На сироп: 500 мл води, 250 г цукру, дві гвоздички.
Спочатку треба приготувати сироп: воду закип’ятити, додати цукру і гвоздичок. Грушки обібрати і розрізати навпіл, покласти в гарячий сироп та проварити кілька хвилин. 
Шоколад подрібнити або розтопити. На половинки грушок викласти по кульці морозива, посипати десерт шоколадом і подрібненими горіхами (інгредієнтів вистачить на дві порції).

Карамелізовані грушки із сиром

Складники: 4 ст. л. цукру, 2 ст. л. масла, 2 грушки, мелена кориця, солодка паприка і розмарин до смаку, 4 ст. л. м’якого блакитного сиру, 2 ст. л. смажених волоських горіхів.
Грушки обібрати, розрізати навпіл і вирізати серцевини. На розігріту сковорідку покласти цукор і масло. Коли цукор розчиниться, викласти грушки і обсмажити їх з обох боків до золотистого кольору, викласти на тарілку, вкласти у ямки, що утворилися при вирізанні серцевин, по чайній ложці сиру і трошки смажених горіхів. 
Посипати дрібкою розмарину, кориці та солодкої паприки (або червоного перцю). Зверху грушки можна полити залишками карамелі. Страва готується швидко – не більш ніж 10 хвилин.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2447 / 1.62MB / SQL:{query_count}