Юлія Гончарова, флорист:
– Лаванду можна садити в пластикові контейнери або в невеличкі горщики. Якщо плануєте вирощувати її на підвіконні в приміщенні чи в контейнерах у саду, треба насамперед зробити в них отвори і поставити їх на піддони, щоб не накопичувалася зайва волога.
Дно горщиків або контейнерів слід засипати гравієм, камінчиками, шкаралупою горіхів, а саме насіння висадити в лужний ґрунт або в суміш торфу і піску.
Якщо від часу садіння минув місяць, а насіння не зійшло, на два тижні помістіть вазон у холодильник, а потім поставте на сонце, бо лаванда любить багато сонячного світла. Молоду рослину поливайте щодня відстояною водою кімнатної температури, а протягом перших двох місяців ще й підживлюйте біологічними добривами.
Лаванду, що вже призвичаїлась до хатніх умов, до відкритого повітря привчають поступово: спочатку виносять на балкон не більш як на годину, а згодом час “провітрювання” поступово збільшують.
Якщо ж можливості виносити рослину на відкрите повітря немає, поставте її на підвіконні з південного боку. Це ж саме стосується зимового періоду. Лаванду варто пересаджувати щороку – навесні або восени.