Як правильно поєднувати кімнатні рослини?

“У мене знову пропадає фіалка. Сусідка казала, що, можливо, їй не подобаються “сусіди” по підвіконню. Скажіть, будь ласка, чи існують правила сумісності рослин та як правильно поєднувати кімнатні?”

Ірина Коник, м. Львів


Володимир Стадницький, озеленювач та дизайнер інтер’єрів:
– Передусім зверніть увагу на правила догляду фіалок. Це доволі вибагливі рослини. Можливо, ви не все робили правильно. Зважте, що тютюновий дим – поганий супутник для кімнатних квітів.
Проте і випадки впливу однієї рослини на інші спостерігаються. Наприклад, далеко не всі можуть сусідувати з геранню. Поставте поруч лише ті квіти, які схожі у догляді та вимагають приблизно однакового освітлення і вологості. 
Щодо фіалок, то вони можуть загинути, якщо опиняться в одному приміщенні з конваліями. Натомість гібіскус життєдайно впливає на слабкі рослини. Бажано не ставити близько різні квітучі вазони, бо вони можуть перезапилитися і дуже химерно зацвісти. 
Якщо говорити про енергетику, то рослинами з найсильнішою енергетикою вважаються звичайний бамбук, орхідея-метелик, драцена, горшкова троянда, апельсин або лимон. Рослини з важкою енергетикою – кактуси, пуансетія, ехмея, а з м’якою і боязкою – фіалка, камелія, адіантум та ін.
Останніми роками в озелененні приміщень популярними стали оригінальні композиції, які іноді називають “парками на столах”. Різноманітні альпійські гірки, “пеньки”, “острівці” нерідко прикрашають вітальні чи представницькі офіси. Для їх створення треба добирати рослини, що мають однакові вимоги до освітлення та вологості, властивостей ґрунту. Якщо одні рослини чудово почуваються в кислому ґрунті, то інші можуть загинути.
21.10.2014 23:47
Галя Радловська

ПРОШУ ВАС ВІДВІДАТИ ВИСТАВКУ ФІАЛОК З 30.10 ПО 02.11 У ТЦ ІНТЕР-СІТІ М.ЛЬВІВ ПР.ЧОРНОВОЛА67Г.


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4900 / 1.56MB / SQL:{query_count}