Які кімнатні рослини можуть обходитися без сонячного світла?

“Нещодавно влаштувалася на нову роботу. Усім задоволена, однак у кімнаті, в якій працюю, нема вікон. Я дуже люблю вазони і почуваюся незатишно, якщо їх нема поруч. Порадьте, будь ласка, які кімнатні рослини можуть обходитися без сонячного світла і які умови потрібно для них створити?”

Олена Міщенко, м. Львів


Наталя Собко, озеленювач, дизайнер інтер’єрів:
– Багато рослин можна вирощувати при штучному освітленні, але при цьому потрібно, по-перше, використовувати тільки лампи денного світла і, по-друге, чітко додержувати режиму догляду – температурного і водного. 
Крім того, такі приміщення треба регулярно провітрювати. Особливість такого вирощування рослин полягає у тому, що штучне освітлення повинне бути максимально наближене до природного – майже 12-14 годин навесні та влітку і 7-9 годин узимку. Такі умови найчастіше є в цехах та у інших робочих приміщеннях, де багато люмінесцентних ламп. 
Якщо ж приміщення невелике, неподалік рослин можна поставити настільну лампу, проте в жодному випадку не лампу розжарювання (її випромінювання згубно діє на рослини!), а люмінесцентну. Таке освітлення максимально наближене до природного, майже не випромінює тепла і економніше в рази. Тому зважте, скільки світла і які умови можете забезпечити вашим рослинам, та обирайте їх на свій смак.
Якщо яскравого світла у вашому кабінеті бракує, посадіть рослини, які добре почуваються в темних приміщеннях. Наприклад: 
Сциндапсус – ліана з повітряними коренями і жовтими або білими цятками на листках, яка не любить протягів, сухого повітря і прямих сонячних променів. 
Аспідістра – не просто любить тінь, а буквально боїться прямих сонячних променів, які можуть обпалити листя (їй підійде помірна і прохолодна температура – до нуля градусів). 
Аглаонема – гарна екзотична рослина з подовгастим строкатим листям. Аглаонеми можуть рости в повній тіні, а ось із жовтими або біло-зеленими листками за повної відсутності світла втратять строкатість. Ця рослина любить тепло і рясне поливання. Не терпить протягів і тютюнового диму.
Сансев’єра цілком комфортно почувається в затінку і на сонці, переносить сухе повітря і протяги. Поливання сансев’єри також може бути помірним, навіть нечастим, але потрібно пильнувати, аби вода не потрапила в розетку між листками. Надлишок вологи так само може бути згубним.
Аспленіум (костенець гніздовий) полюбляє тінь і вологе повітря, тому регулярно обприскуйте його і забезпечте рясне поливання. Не можна використовувати для цього жорстку і хлоровану воду.
Філодендрон також любить тінь, добре переносить холод, але температура в приміщенні повинна бути не нижче 12 градусів. Поливають філодендрон часто і рясно (тільки взимку скорочують до помірного) і часто обприскують. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4440 / 1.55MB / SQL:{query_count}